بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

روایت تازه از داستان نمونه‌های دوپینگ کشتی‌گیران؛ پست و گمرک آلمان مقصر شدند!

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۰

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، به دنبال پخش خبر اختلاف فدراسیون کشتی ایران و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) در بخش خبر ورزشی ساعت 18 شبکه سه سیما پیرامون عدم ارسال نمونه‌های آزمایش دوپینگ ورزشکاران فدراسیون کشتی توسط شرکت ملی پست، ظهر دیروز (16 فروردین 1401) حسن عمیدی مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست در گفت‌وگو با خبرنگار بخش پیگیری شبکه خبر سیما توضیحاتی را ارائه کرد.

مدیرکل دفتر ارتباطات شرکت ملی پست با اشاره به اینکه مرسوله پستی حاوی نمونه آزمایش دوپینگ ورزشکاران فدراسیون کشتی ایران توسط فدراسیون پزشکی ورزشی در ساعت 14 تاریخ   14 اسفند 1400 تحویل شرکت ملی پست شده است، افزود: شرکت پست حسب وظیفه ذاتی خود در اسرع وقت با پرواز شماره 0601 روز یکشنبه 15 اسفند 1400 ساعت 2 و 10 دقیقه بامداد نمونه‌های دریافتی را توسط شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به مقصد آلمان ارسال کرده و ساعت 5 بامداد وارد فرودگاه آلمان شده است.

عمیدی ادامه داد: پست دولتی کشور آلمان نیز نمونه ارسالی را در 20 اسفند 1400 یعنی بعد از گذشت 5 روز و پس از انجام تشریفات گمرکی در پست این کشور به آزمایشگاه مربوطه در شهر کلن رسانده است.

بنابر اظهارات پست آلمان، در آزمایشگاه آلمان شخص گیرنده جهت تحویل حضور نداشته و مرسوله مجدد به پست آلمان عودت شده است. در نهایت  تحویل گمرک آلمان شده  و در این مرحله گمرک آلمان نسبت به تنظیمات فرم‌های مربوطه ایراد گرفته و مرسوله را به پست ایران برگشت داده است.

وی با تاکید بر اینکه همکاران ما در پست فرودگاه امام خمینی (ره) طی تماس‌هایی که با نماینده فدراسیون داشتند تا در تهیه نتیجه سرعت بخشیده شود، تصریح کرد: مقرر شده در اولین فرصت به هر طریق ممکن نمونه ها مجدد به آزمایشگاه آلمان ارسال شود.

طی یک سال گذشته تعداد 48 فقره مرسوله حاوی نمونه های تست دوپینگ ورزشکاران از طریق پست ایران ارسال شده و هیچ  گونه مشکلی در این زمینه وجود نداشته است. این اولین مرتبه است که پست و گمرک آلمان مرتکب چنین اشتباهی شده‌اند.

با توجه به اینکه آدرس همچون روال قبل کاملاً صحیح بوده و فرآیند پستی به دقت انجام شده ما پیگیر موضوع هستیم که چرا نمونه‌های دوپینگ کشتی‌گیران  از آزمایشگاه آلمان برگشت خورده است.شارکی: هیچ غرض‌ورزی با فدراسیون کشتی نداریم/ تحریم هستیم؛ نمونه‌های دوپینگ به ایران برگشت داده شده است

 

انتهای پیام/

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *