بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

صیامی: ۱۰ سال مالیات فدراسیون دوومیدانی پرداخت نشده/خلا کسب مدال را امسال باید پر کنیم

منبع : خبرگزاری ایرنا
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۹:۲۰

هاشم صیامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه فدراسیون در سال گذشته بر چهار محور بود. نخست آنکه در بحث حمایت از ورزشکاران و قهرمانان تلاش کردیم و فدراسیون در حد بضاعت خود این حمایت‌ها را ادامه داد. ماهیانه از یک تا هشت میلیون به ورزشکاران و ملی‌پوشان دستمزد پرداخت می‌کردیم و در کنار آن با وجود بحران کرونا اردوهای حمایتی را در شهرهای مختلف برگزار کردیم.

خرید ۵ میلیارد تومان تجهیزات از چین 

رییس فدراسیون دو و میدانی عنوان کرد: همچنین تجهیزات دوومیدانی خریداری شد که بین هیات‌های استانی تقسیم شد. این تجهیزات شامل تخته استارت، نیزه و وسایل دیگر بود و نزدیک به پنج میلیارد تومان برای خرید تجهیزات از چین از سوی حامی مالی پرداخت شد.

اعزام ۲۰۰ مربی و ورزشکار 

صیامی درباره اعزام‌های برون مرزی و اقدامات بین‌المللی این فدراسیون در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: در حوزه بین‌الملل تفاهم‌نامه‌های خوبی با کشورهای هند، ترکیه، عراق و بلاروس منعقد شد. همچنین اعزام ۵۰ مربی و ورزشکار به ترکیه را بعد از آن تفاهم‌نامه داشتیم. اما در مجموع سال گذشته ۲۰۰ مربی و ورزشکار به ترکیه و سایر کشورها اعزام شدند.

وی اضافه کرد: اگر از تیم عراق ورزشکار به ایران می‌آید و در جام بین‌المللی امام رضا (ع) شرکت می‌کند یا هند، ایران را به مسابقات داخلی و قهرمانی کشور خود دعوت می‌کند (به دلیل کرونا نتوانستیم حضور یابیم)، همه نشات گرفته از ارتباطات خوب بین‌المللی است.

رییس فدراسیون دو و میدانی ادامه داد: همچنین با دهلان احمد رییس کنفدراسیون دو و میدانی آسیا ارتباط خوبی داریم. او قول داد تا به فدراسیون دو و میدانی ایران را در کسب کرسی‌های بین‌المللی، خرید تجهیزات و دیگر حوزه‌ها حمایت کند.

وی خاطرنشان کرد: تقویم سال گذشته را شامل لیگ زنان، قهرمان کشور و حتی لیگ صحرانوردی را به صورت کامل برگزار کردیم. تنها مسابقات صحرانوردی قهرمانی کشور به دلیل کرونا برگزار نشد. همچنین جام بین‌المللی امام رضا (ع) با حضور ۱۰ کشور برگزار شد. در ابتدای پارسل نیز فرزانه فصیحی در مسابقات صربستان، حسن تفتیان در مسابقات فرانسه و احسان حدادی در اردوی آمریکا حضور داشتند. فصیحی در اسفند هم در مسابقات صربستان شرکت کرد و ریحانه مبینی هم در ترکیه ۲ ماه در اردو بود.

صیامی: ۱۰ سال مالیات فدراسیون دوومیدانی پرداخت نشده/خلا کسب مدال را امسال باید پر کنیم

صیامی افزود: نمایندگان کشورمان در مسابقات جوانان جهان در کنیا، ۲ مقام چهارمی، یک پنجمی و ششمی را ثبت کردیم. علاوه بر آن در بازی‌های المپیک توکیو چهار سهمیه داشتیم که مهدی پیرجهان به دلیل کرونا نتوانست حضور یابد و حسن تفتیان، فرزانه فصیحی و احسان حدادی در توکیو حضور داشتند. احسان حدادی در المپیک توکیو از ناحیه کمر آسیب دیده بود و سبب شد تا نتواند نتیجه لازم را بگیرد. از فصیحی هم با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های او، توقع مدال نداشتیم. تفتیان نیز در گروه قدرتمندی بود و نتوانست به نیمه نهایی المپیک توکیو راه یابد. 

وی یادآور شد: خوشبختانه اردوهای نمایندگان کشورمان در داخل و خارج از ایران در حال برگزاری است. در بروجن و ایلام دونده‌های استقامت و نیمه استقامت، در مشهد پرتابی‌ها، در شمال پرشی‌ها، در شیراز ورزشکاران پرتاب دیسک و وزنه و در تهران رشته‌های تخصصی پرش با نیزه در اردو بسر می‌برند.

اعزام ملی‌پوشان به بلاروس 

رییس فدراسیون دو و میدانی در پاسخ به این پرسش که با وجود تفاهم‌نامه با فدراسیون دوومیدانی بلاروس چرا هنوز خبری از برگزاری اردوها و حضور در مسابقات این کشور نیست، گفت: بعد از عید ملی‌پوشان به این کشور اعزام می‌شوند.

وی اضافه کرد: در این یکسال توجه زیادی به ورزش زنان هم داشتیم و تلاش کردیم تا باشگاه‌هایی که در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند، حتما در بخش زنان هم تیمداری کنند. گاهی اوقات در رقابت‌های مختلف تعداد تیم‌های زنان بیشتر از مردان است.

به تنهایی نمی‌توانم دو و میدانی را نجات دهم

صیامی همچنین گفت: سال گذشته مشکلات زیادی در حوزه مالیاتی داشتیم و همین موضوع مانع بزرگی بر سر راه فدراسیون بود. این مالیات‌ها از ۱۰ سال گذشته پرداخت نشده است و امیدوارم وزارت ورزش و جوانان قدم های خوبی را برای حمایت از ما و تخصیص اعتبارات به فدراسیون انجام دهد. در غیر این صورت در مسیر آماده سازی ورزشکاران دچار مشکل می‌شویم.

صیامی: ۱۰ سال مالیات فدراسیون دوومیدانی پرداخت نشده/خلا کسب مدال را امسال باید پر کنیم

وی درباره برنامه‌های فدراسیون در سال ۱۴۰۱ گفت: در این سال باید اردوهای زیادی برای آماده‌سازی دو و میدانی‌کاران برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی ترکیه، بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین، قهرمانی جهان در آمریکا برگزار کنیم. تلاش داریم تا ورزشکاران بهترین رکوردها را در این بازی‌ها کسب کنند. امیدواریم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از ورزش اول المپیک حمایت کنند تا با کسب مدال در این رشته پرمدال مردم عزیز را خوشحال کنیم.

وی افزود: ۱۴۰۱ برای این ورزش مادر سال امید و تلاش است. امیدوارم همانطور که همه می‌گویند این رشته ورزش پایه و مادر همه ورزش‌ها است فقط در حد حرف نباشد و برای رشد این رشته به ما کمک کنند تا خلا کسب مدال در این رشته پر شود. باید آستین‌ها را بالا بزنند چرا که به تنهایی نمی‌تواند مشکلات دو و میدانی را حل کرد.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *