بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

علی کریمی گزینه اضطراری سرخ ها و رضا درویش/ تکرار پروژه فرهاد-پین این بار در پرسپولیس؟

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ | ۸:۵۶

خبرورزشی – روز دوشنبه آخرین انتصاب در بدنه مدیریتی باشگاه پرسپولیس انجام شد و درویش، مدیرعامل این باشگاه طی حکمی سجاد قاسمی را به‌عنوان مشاور جدید خود منصوب کرد. قاسمی از دوستان نزدیک مدیرعامل پرسپولیس است و این دو در چند سال گذشته همکاری‌های نزدیکی با یکدیگر داشتند و حالا قرار است در پرسپولیس این همکاری را ادامه دهند. اما سجاد قاسمی کیست و هدف درویش از انتخاب این مشاور جوان چه خواهد بود؟ مدیرعامل قرمزها که در اواسط بهمن‌ماه سال گذشته به محمود خوردبین به‌عنوان قدیمی‌ترین پیشکسوت پرسپولیسی حکم مشاوره داده بود تا به‌نوعی با پیشکسوتان این باشگاه ارتباط بگیرد حالا با قاسمی چه دوراندیشی مدیریتی دارد؟ از اینکه چه در سر مدیرعامل پرسپولیس می‌گذرد، بی‌خبریم اما نشانه‌هایی که از این ورودی جدید به‌عنوان یار کمکی مدیر دیده‌ایم، نشان می‌دهد که اتفاقات تازه‌ای در انتهای فصل پیش‌رو انتظار پرسپولیس و هوادارانش را می‌کشد. 

   قاسمی کیست؟ 
سجاد قاسمی را به‌عنوان یک فرد امنیتی نزدیک به وزارتخانه می‌شناسند. فردی که زیاد دوست ندارد در رسانه‌ها باشد اما ارتباطش با خبرنگارها خوب است. قاسمی از دوستان قدیمی درویش است و این دو سابقه همکاری با یکدیگر را دارند. نکته دیگر اینکه مشاور جوان مدیرعامل قرمزها خیلی زود توانسته ارتباط خوبی با بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس برقرار کند و البته یکی از دوستان بسیار نزدیک و مورد اعتماد علی کریمی، یکی از اسطوره‌های قرمزهای پایتخت است. نکته‌ای که شاید خیلی به آن پرداخته نشده اما وقتی نام علی کریمی به‌عنوان پیشکسوت محبوب پرسپولیسی‌ها در میان باشد و یکی از دوستانش که حالا در این تیم پست دارد، نمی‌شود سرسری از آن عبور کرد! در ادامه به احتمالات و شنیده‌های تاییدنشده در این خصوص می‌پردازیم. شاید خبری در راه باشد…  .
    قاسمی: در مقام مصاحبه نیستم!
با مشاور جوان پرسپولیس تماس گرفتیم تا پیگیر حضور و اهدافش در این باشگاه شویم. قاسمی که در جلسه بود با پیامک از انجام مصاحبه عذرخواهی کرد و  گفت: «حضورم در باشگاه پرسپولیس قرار نبود رسانه‌ای شود. عهد بستم تا از حق باشگاه دفاع کنم و در مقام مصاحبه نیستم. اجازه بدهید در سکوت و به دور از هیاهوی رسانه‌ای تمرکز داشته باشم و کارم را انجام بدهم.» 
پیگیری‌های  حاکی از آن است که مشاور جوان به اتفاق چند مقام بلندپایه وزارتی در جلسه‌ای برای اتفاق پیش‌آمده در بازی تیم ملی در مشهد حضور داشته است. تا اینجا آنچه مشخص شده، مشاور درویش منهای جایگاه ویژه در باشگاه پرسپولیس، در وزارتخانه ورزش و جوانان هم صاحب کرسی مهمی است. 

   علی کریمی در پرسپولیس؟ 
محمود خوردبین به‌عنوان یکی از پیشکسوتان خوشنام و معتبر پرسپولیس از زمانی که به‌عنوان مشاور درویش انتخاب شد، توانست ارتباط خوبی بین مدیرعامل قرمزها و بسیاری از قدیمی‌های این تیم برقرار کند اما سجاد قاسمی به‌عنوان مشاور جوان چه کمکی می‌تواند به درویش کند؟ 
ارتباط خوب قاسمی با بازیکنان فعلی باعث خواهد شد تا درویش بین کادر بازیکنان و مدیریت یک رابط مورد اعتماد داشته باشد تا برای تمدید قرارداد با بازیکنان از مشاوره‌های قاسمی نهایت استفاده را ببرد. نکته دیگر، ارتباط خوب قاسمی با علی کریمی یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ این باشگاه است که می‌تواند درویش را حداقل برای مدتی از نگاه تیزبین و منتقد کریمی دور نگه دارد اما فقط برای در امان‌ماندن از گزند نسل دهه 70 و 80 نمی‌تواند تنها هدف درویش از این پل ارتباطی شکل گرفته باشد. ‌احتمال اینکه علی کریمی را در یکی از پست‌های مدیریتی این باشگاه ببینیم ‌هم وجود دارد اما آیا روحیات و سطح‌ خواسته‌های کریمی به‌ عضویت در بدنه مدیریتی ارضا خواهد شد؟‌

پاسخ این سوال منفی است. همه آنهایی که علی کریمی را می‌شناسند، می‌دانند او علاقه زیادی دارد تا روزی به‌عنوان مربی روی‌ نیمکت باشگاه محبوبش حضور داشته باشد. بااین‌حال درویش که چندین‌بار از یحیی به‌عنوان بهترین مربی ایران یاد کرده آیا ممکن است هوس تغییر مربی به سرش بزند و با الگوبرداری از باشگاه رقیب در کنار کریمی یک مربی خارجی بگذارد؟ سابقه نشان داده زیاد روی حرف‌های مدیران ایرانی نمی‌شود حساب باز کرد و هر احتمالی وجود دارد، بااین‌حال شاید از طریق مشاور جوان توفیقی شود و کریمی برای مدتی که شده در بدنه مدیریتی پرسپولیس پست بگیرد. نکته دیگر اینکه شنیده می‌شود یحیی از درویش خواسته در پایان فصل چند بازیکن جدید به‌علاوه یک مربی تمرین‌دهنده خارجی جذب کند وگرنه به‌طور قطع قید ادامه ‌همکاری با این تیم را خواهد زد،‌ چون دیگر نمی‌خواهد تیمش با کمبود بازیکنان خوب مواجه شود و به اعتبارش بین هواداران آسیب برساند. شاید همین صحبت‌ها سبب شده مدیر سرخ‌ها به فکر گزینه‌ای در آب نمک‌خوابیده باشد و چه کسی بهتر از علی کریمی؟ البته همه اینها در حد حدس و ‌گمان است و با گذر زمان بهتر می‌توان به واقعیت ماجرا پی برد. فعلا مدیران باشگاه حمایت خود از گل‌محمدی– که بارها اقدام به استعفا کرده– را اعلام کرده‌اند اما در شرایطی که شایعاتی مبنی‌بر احتمال جدایی مطهری و فنایی در پایان فصل شنیده می‌شود و وضعیت فعلی تیم که ممکن است نه‌تنها در لیگ که حتی در جام‌حذفی هم به موفقیت نرسد، بعید نیست که سرمربی تیم هم برای فصل آینده تغییر کند. 

دسته بندی ها : خبرورزشی
برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *