بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان


شاتل

برکناری رییس هیات کشتی تهران غیرقانونی بود؟

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۹:۳۳

این روزها صحبت بر سر غیرقانونی بودن برکناری عبدالله عزیزی از سوی اداره کل ورزش استان تهران است.

 

به گزارش طرفداری و به نقل از تسنیم، در هفته گذشته با حکم مدیرکل ورزش استان تهران، عبدالله عزیزی از ریاست هیئت کشتی تهران برکنار شد. این تصمیم با نظر اداره کل ورزش استان و فدراسیون کشتی اتخاذ شده و در ادامه محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی و داور درجه یک بین‌المللی سرپرستی این هیئت را تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی برعهده گرفت.
در پی این اتفاق، عنوان شد که برکناری عبدالله عزیزی بدون تشکیل مجمع غیرقانونی بوده و اداره کل و فدراسیون کشتی نمی‌توانستند در این رابطه بدون نظر اعضای مجمع کشتی تهران تصمیم‌گیری کنند.اما قانون در این رابطه چه می‌گوید؟

ماده 14 آیین‌نامه نحوه فعالیت هیئت‌های ورزشی استانی و شهرستانی مصوب 28/7/1400 می‌گوید: «استعفا یا عزل رئیس هیئت؛ یک، قبول استعفای رئیس هیئت توسط رئیس مجمع صورت می‌پذیرد. (رئیس مجمع استانی هم رئیس فدراسیون است)

دو، عزل رئیس هیئت با یکی از شرایط ذیل امکان‌پذیر است: الف: تشکیل مجمع فوق العاده، ب: با رای حداقل 4 عضو هیئت رئیسه هیئت، ج: با موافقت رئیس و نایب‌رئیس مجمع که رئیس فدراسیون کشتی و مدیرکل استان مربوطه رئیس و نایب رئیس مجمع محسوب می‌شوند.

در واقع اداره کل ورزش با همکاری فدراسیون کشتی با استناد به قسمت ج، بند 2، ماده 14 اقدام به برکناری رئیس هیئت کشتی تهران کرده است.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.