بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

استقلال – پیکان؛ تیم چهار دفاعه مجیدی شکننده ظاهر شد! / تحلیل بازی

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۲۳:۵۱

تیم های استقلال و پیکان در قالب هفته بیست و چهارم لیگ برتر به مصاف هم رفتند و این بازی با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید.

به گزارش طرفداری، مجیدی در این دیدار تصمیم گرفت تیمش را با سیستم چهار دفاعه راهی میدان کند و به نظر می‌رسید سرمربی استقلال قصد دارد با ارائه بازی ای پر ریسک و خطرناک به یک پیروزی شیرین مقابل چشمان هواداران برسد اما با اخراج رافائل سیلوا، یکی از مهم‌ترین بازیکنان استقلال به نوعی شکل بازی آبی ها به هم ریخت و با توجه به شرایط بازی که استقلال  می توانست با پیروزی در این دیدار اختلافش را با رقیبش افزایش دهد باید علاوه بر گل نخوردن به دنبال راهی برای پیروزی می بود.

فرهاد مجیدی برای چندمین بار در طول این فصل تیمش را دستخوش تغییراتی از لحاظ سیستم بازی کرد و به نوعی این بار هم از این تغییرات نتیجه ای نگرفت. پیش از این که رافائل سیلوا از بازی اخراج شود، پیکانی ها روی چندین صحنه با چنذین پاس عمقی به قلب دفاع استقلال زدند و فاصله ای هم تا گلزنی نداشتند و موقعیت های خوبی هم خلق کردند و سرانجام یکی از این پاس ها موجب اخراج سیلوا شد. شاید اگر سیلوا اخراج نممیشد استقلال با این شکل بازی روی یکی از این به هم ریختگی ها گل می خورد اما چهار دفاعه کردن تیم در این بازی ریسکی بود که جواب نداد.

آبی ها پس از اخراج سیلوا و در نیمه دوم با یک یار کمتر در خط حمله به بازی ادامه دادند‌. رودی ژستد از زمین خارج شد و جایش را به روزبه چشمی داد تا این بازیکن به قلب دفاع اضافه شود‌.

استقلال در نیمه دوم موقعیت های خوبی را خلق کرد اما یکی از مشکلات این تیم، شکل تصمیم گیری بازیکنان خط هافبکش بود. امیرحسین حسین زاده و آمانوف به هیچ عنوان ضربات آخر خوبی را در این بازی نزدند و روی چند صحنه هم توپ را بیش از حد نگه داشتند و کمی عقب تر هم مهدی مهدی پور در دقایق پایانی زمانی که استقلال صاحب توپ بود، تیم را بیش از حد عقب نگه می داشت و به جای پاس های طولی و خط شکن روی به پاس های عرضی می آوزد.

فرهاد مجیدی در نیمه دوم بازیکنانی همچون سبحان خاقانی،  ارسلان مطهری و امیر علی صادقی را وارد میدان کرد، بازیکنانی که به هیچ عنوان نمی توانند روی هوا حریف را تهدید کنند و به نظر می‌رسید سرمربی استقلال قصد دارد تیمش روی زمین به موقعیت برسد اما شاید بهتر بود آرمان رمضانی که قد قامت خوبی هم دارد وارد زمین می‌شد تا استقلال با خیالی آسوده‌تر به توپ‌های بلند روی می آورد چرا که آبی ها می توانستند از همان عقب زمین بازسازی خود را با یک توپ بلند آغاز کنند.

استقلال در این بازی نتوانست به پیروزی برسد تا جدال قهرمانی همچنان جذاب باقی بماند و آبی‌ها برای تثبیت قهرمانی خود منتظر هفته های پایانی بماند.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *