بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

یوسفی: وقتی «یحیی» دلش با تیم نیست برود/ برخی بازیکنان لیاقت پرسپولیس را ندارند

منبع : خبرگزاری ایرنا
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

پرسپولیس شب گذشته مقابل تیم هوادار نیز نتوانست نتیجه‌ مناسبی بگیرد تا پس از گذشت بیست و چهار هفته از لیگ برتر، تقریبا شانس قهرمانی را از دست بدهد. اکثر منتقدان و صاحب نظران مقصر نتایج بد پرسپولیس در این فصل را تفکرات «یحیی گل‌محمدی» می‌دانند و ضعف وی در مدیریت تیم و چیدمان ترکیب را مورد انتقاد قرار دادند.

با افزایش نارضایتی‌ها در پی جست و جوی مشکل به سراغ پیشکسوتی از همین تیم پر طرفدار پایتخت رفتیم و گفت و گویی را با «رحیم یوسفی» انجام دادیم که شرح آنرا در ادامه می‌خوانید:

پرسپولیس را در بازی با تیم هوادار چطور دیدید؟ به نظر شما سطح بازی چطور بود؟

بازی اصلا خوبی نبود. برای تیم پرسپولیس در سال‌های قبل فرقی نمی‌کرد با چه حریفی روبه‌رو شود و تمام توان خودش را در  بازی خرج می‌کرد اما بازی دیشب در مقابل پیشینه‌ی پر افتخار پرسپولیس، افتضاح بود. هوادار تیمی است که تازه به لیگ اضافه شده و اصلا تیم قدرتمندی نیست اما با این حال نتوانستیم پیروز بشیم و حتی در اواخر بازی شانس آوردیم که گل نخوردیم.

مقصر فرصت سوزی‌های پرسپولیس چه کسی است؟ چه راهی برای حل مشکل ترکیب تیم می‌توان پیدا کرد؟

 به نظرم مقصر کل باشگاه است اما بیشتر سرمربی تقصیر دارد. با صرف هزینه‌های بالا، سه تا بازیکن جدید خریده شده که اصلا به کار تیم نمی‌آیند و حتی لیاقت پوشیدن جوراب پرسپولیس را هم ندارند. تمام مهاجمان تیم بهتر از تمیروف بازی می‌کنند، پس چرا باید او باید در ترکیب باشد؟ حامد پاکدل وقتی در ترکیب بود، عملکرد خوبی داشت و نباید از ترکیب خارج می‌شد. این که مدام ترکیب را تغییر می‌دهند به این علت است که از ترکیب‌های خود نتیجه نمی‌گیرند و در حال تلاش برای رسیدن به ترکیبی هستند که موفقیت آمیز باشد اما سرمربی اوضاع را با بی تدبیری‌های خودش خراب می‌کند و موفق نمی‌شود.

 عده‌ای می‌گویند تمیروف خیلی فعال است و باید در زمین بماند. آیا پرتلاش بودن به تنهایی برای یک مهاجم کافی است؟

هرچند که این بازیکن خیلی فعال است و یا می‌گویند ترابی سایر نفرات را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد اما فعال بودن بازیکل بدون اینکه نتیجه‌ای داشته باشد و گل بزند سودی ندارد. اگر ترابی در زمین پاس ندهد پس چه کاری انجام دهد؟ این‌ها بدیهی است و باید وجود داشته باشد. فریب بزرگ نمایی‌های گزارشگران را نخورید که یک کار عادی را خیلی عجیب نشان می‌دهند.

به نظر شما چه کاری می‌توان برای نجات تیم انجام داد؟

در حل حاضر دیگر وقتی باقی نمانده و این فصل پرسپولیس قهرمانی را از دست داده است و باید برای دومی و سومی رقابت کند. اما در کل باید روند فوتبال را عوض کرد زیرا در حال حاضر بازیکنان در حال گرایش به فشن مد هستند تا اینکه فوتبال بازی کنند. خودتان ببینید چگونه موهای خود را درست می‌کنند و به دنبال خالکوبی و بازی‌های این‌چنینی هستند. زمانی که ما بازی می‌کردیم، آن‌چنان پولی دریافت نمی‌کردیم ولی تمام وجودمان را در بازی می‌گذاشتیم و خودمان را خرج می‌کردیم. اکنون بازیکنان پس از هر برخوردی سریع مصدوم می‌شوند و آمادگی بدنی لازم را ندارند. معتقدم اصلا اینها فوتبالیست نیستند.

درویش گفته است «گل‌محمدی بهترین سر مربی ایران است و پرسپولیس به خاطر داوری نتیجه نمی‌گیرد و نتایج جای دیگری رقم می‌خورد.» نظر شما در مورد این صحبت‌ها چیست؟

این حرف‌ها برای آرام کردن میلیون‌ها هوادار زده می‌شود. چرا داوری قبلا که پرسپولیس پیروز می‌شد مشکلی نداشت؟ بازیکنان باید آنقدر خوب بازی کنند که داور اصلا نتواند به نفع تیم مقابل رای بدهد. ضعف بازی تیم را نباید با بهانه‌گیری به داوری پوشاند. نتایج هیچ جای دیگری رقم نمی‌خورد و ضعف بازیکنان و کادرفنی در بازی‌های تیم مشخص است و قابل توجیه نیست. بازی‌ها از جای دیگر مهندسی نمی‌شوند و این بازیکنان هستند که لیاقت برد را ندارند.

عده‌ای معتقد هستند که برانکو با یحیی خیلی متفاوت است و ضعف پرسپولیس به علت عدم وجود تفکر برانکو در تیم است. شما با این مساله موافق هستید؟

قطعا برانکو با یحیی خیلی متفاوت است. زمانی که برانکو سرمربی بود حتی اگر در نتیجه عقب هم بودیم باز آرامش خود را حفظ می‌کرد و بازیکنان را راهنمایی می‌کرد اما یحیی مدام در حال درگیری و دعواست و نمی‌تواند خودش را کنترل کند تا بازی درست مدیریت بشود. معلوم نیست تا قبل از این یحیی کجا بوده که قرار داد ۳ ساله با اعداد میلیاردی سنگین با او امضا می‌کنند. اگر هدف یحیی رفتن است و دلش با این تیم نیست نباید او را نگهدارند. فکر می‌کنند به جز او هیچ فردی نیست که بتواند مربی خوبی برای پرسپولیس باشد. این در حالی است که چند مربی خوب پرسپولیسی وجود دارند که می توانند تیم را به موفقیت برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *