بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

گزارش وزیر کشور درباره حواشی بازی فوتبال ایران ـ لبنان/ مسؤولان مشهدی 4 هزار بلیت خارج از سیستم توزیع کردند

منبع : خبرگزاری فارس
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۴

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور ظهر امروز(سه شنبه) در حاشیه نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه قرارگاه کرونا را برقرار کردیم و. گزارشی از آنچه در دو هفته گذشته انجام شده بود ارائه شد.

وی با بیان اینکه با افزایش 53درصدی سفرها مواجه بودیم که بر اساس گزارشات راهور 23درصد کاهش تلفات را داشتیم، گفت: همه ضمن تشکر از همکاری های خوب مردم در خصوص رعایت اصول پیشگیری از کرونا در مجموع رعایت پروتکلها را خوب گزارش می دادند و گزارش وزارت بهداشت هم حاکی از روند کاهشی بیماری بود.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس و دانشگاه ها با رعایت شیوه نامه ها باید ادامه یابد، گفت: بحث سویه های جدید کرونا که در برخی کشورهای اروپایی هست مورد بررسی قرار گرفت و این حساسیت نسبت به این کشورها هست ولی فعلا محدودیتی برای رفت و آمد به این کشورها درنظر گرفته نشد.

وحیدی درپاسخ به سوالی در مورد اتفاقات ورزشگاه مشهد گفت: بعد از اینکه فدراسیون مسابقه را در مشهد قرار داد، ابتدا بحث نبودن تماشاچی مطرح بود ولی بعد مجوز برای 30 تا 40درصد ظرفیت ورزشگاه حدود 10 هزار نفر صادر شد و حدود 8 هزار بلیت فروخته شد  ولی حدود 4 هزار بلیت خارج از سیستم بلیت فروشی توسط مسئولان مشهدی توزیع شده بود و حجم تماشاگران زیاد و استادیوم مشهد پر شد و همین باعث ایراد AFC می شود. 

 وزیر کشور افزود: بعد از اینکه این اتفاقات می‌افتد درهای ورزشگاه بسته می‌شود ولی با وجود اینکه از سویی بیشتر از ظرفیت مجاز تماشاگر در ورزشگاه بود و هم جایی برای تماشاگر جدید وجود نداشت، برخی از مردم سعی داشتند از دیوارهای اطراف ورزشگاه بالا بروند و به ورزشگاه ورود کنند و برای اینکه مردم متفرق شوند و این بالا کشیدن از دیوار آسیب برای کسی ایجاد نکند و یا حتی دیوار ریزش نکند، افشانه فلفل به هوا زده می‌شود اما مستقیماً به سمت کسی اسپری فلفل زده نمی‌شود.

وزیر کشور افزود: با این کار تعدادی از حاضرین متفرق می‌شوند و تعدادی هم از ناحیه چشم و گلو دچار مصدومیت می‌شوند.

وی با اشاره به نکته دیگری درمورد توزیع غیرقانونی بلیت توسط مسئولین مشهدی تصریح کرد: دعوت نامه‌هایی که مسئولان مشهدی به برخی از افراد داده بودند دارای هولوگرام نبود و امکان کپی از آنها وجود داشت و برخی از افراد از روی دعوتنامه کپی گرفته و وارد ورزشگاه شده بودند و این هم بر تعداد تماشاگران افزوده بود.

وزیر کشور درمورد ورود بانوان به ورزشگاه، گفت: برای حضور بانوان در ورزشگاه باید بسترهایی ایجاد شود که در ورزشگاه آزادی این بسترها هست ولی در ورزشگاه مشهد این بسترها مهیا نیست. به همین منطور با وزیر ورزش صحبت شد که بازی از مشهد به تهران بیاید و وزارت ورزش هم با فدراسیون فوتبال صحبت کرد ولی فدراسیون اعلام کرد که این امر ممکن نیست چون مکان برگزاری به AFC اعلام شده و تیم لبنانی هم در مشهد حضور دارد.

وی با بیان اینکه برای بازی ایران و لبنان حضور بانوان را نداشتیم و بنا به فروش بلیط به بانوان نبود، گفت: اختلال در سامانه فروش بلیط ایجاد شده بود و 9 خانم بلیط تهیه کرده بودند ولی بعد از بررسی ها مشخص شد آن 9بلیط برای آقایان صادر شده و در اختیار بانوان قرار گرفته است.

وزیر کشور درخصوص تخلف دو کافی نت در مشهد، اظهار داشت: هرچند این دو کافی نت در ابتدا انکار می‌کردند اما مشخص شد که سعی در فروش بلیت داشتند ولی خلل گسترده ای در فروش بلیت نداشتند و در رابطه با مسئله خانم‌ها هم تقصیری متوجه آنان نبود.

به گزارش فارس، وزیر کشور که از سوی رئیس جمهور مامور رسیدگی به حواشی فوتبال در مشهد شده، در اولین گزارش خود تاکید کرد که ۲۷ هزار قطعه بلیت جعلی توسط دو کافی نت در مشهد فروخته شده بود که این مسئله نیز باعث ایجاد ازدحام در ورزشگاه امام رضا شد.

ادامه دارد…

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *