بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

رحیمی : امکانات ترکیه برای میزبانی این بازی ها مناسب است

منبع : خبرگزاری ایلنا
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۸

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی پس از حضور در نشست مشترک سرپرست کاروان‌های اعزامی به بازی‌ها در قونیه گفت: امکانات ترکیه برای برگزاری این بازی ها رضایتبخش و مناسب است

به گزارش ایلنا و به نقل از کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی درباره نشست مشترک سرپرست کاروان‌های اعزامی به بازی‌ها اظهار کرد: این نشست در دو بخش بازدید از ورزشگاه‌ها و سالن‌های محل برگزاری مسابقات، ارزیابی زیر ساخت‌ها و همچنین دیدار و گفتگوی نمایندگان سازمان همبستگی ورزش کشور‌های اسلامی با مسئولان بلندپایه ورزش ترکیه برگزار شد.

وی ادامه داد: نمایندگان ۵۱ کشور در این نشست حضور داشتند، البته نمایندگان برخی از کشور‌ها که موفق به دریافت ویزا نشده بودند بصورت آنلاین در جریان جلسات قرار گرفتند.

رحیمی در خصوص بازدید از محل برگزاری مسابقات نیز گفت: زیرساخت‌ها کاملا قابل قبول بود و برای برخی از مسابقات سالن‌ها جدید ساخته و امکانات ورزشی تازه‌ای فراهم شده بود همانند دوچرخه سواری و شنا که استخر و پیست مجهزی تدارک دیدند و برای برخی از رشته‌ها نیز از جمله فوتبال و محل برگزاری افتتاحیه و اختتامیه از استادیوم ۴۲ هزار نفری که پیش از این داشتند، بهره می‌گیرند.

وی ادامه داد:  سالن‌هایی که برای این بازی‌ها در نظر گرفته شده از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار بود و کیفیت سالن‌ها و شرایطی که برای بازی‌ها در نظر گرفته شده قابل قبول بود.

رحیمی افزود: پیش بینی برگزارکنندگان این دوره از بازی‌های کشور‌های اسلامی در ترکیه اینچنین است که رقابت‌های هر دو رشته در یک مکان برگزار شود.

وی ادامه داد: دهکده بازی‌ها که محل اسکان ورزشکاران است در واقع یک دانشکده است و سالن‌ها هم در فاصله بسیار کمی و حداکثر نیم ساعت تا دانشکده قرار فاصله دارند به طور مثال سالن مسابقات تکواندو و شمشیربازی  نزدیک این دانشکده هستند.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی تاکید کرد: فضای رستوران و خوابگاه‌ها در ظاهر کافی نبود، اما با توجه به اینکه هنوز تعداد نفرات حاضر در این بازی‌ها قطعی نشده است مسئولان برگزار کننده مسابقات گفتند امکان افزایش فضا را دارند و در صورت نیاز به طور حتم این کار را انجام می‌دهند.

رحیمی افزود: هر خوابگاه چهارتخت و متعلق به ۴ ورزشکار بود که باتوجه اعتراض من بدلیل شیوع کرونا و رعایت اصول بهداشتی مقرر شد که یک یا دو تخت از هر اتاق کم شود.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی افزود: با توجه به بازدید‌ها و همچنین توضیحات و گزارشات مسئولان بلندپایه ورزش ترکیه در نشست با نمایندگان سازمان همبستگی ورزش کشور‌های اسلامی (ISSF) به نظر می‌رسد این دوره از بازی‌ها یکی از بهترین ادوار آن به حساب می‌آید به خصوص با اراده‌ای قوی و اشتیاق ترکیه ها و کیفیت و استاندارد بالایی که در تمام کار‌ها مشاهده می‌شود.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی در پایان گفت: دومین نشست مشترک سرپرست کاروان‌های اعزامی به بازی‌های کشور‌های اسلامی دو ماه دیگر در قونیه و سومین و آخرین نشست نیز مرداد ماه پیش از برگزاری بازی‌ها تشکیل می‌شود.

گفتنی است: پنجمین دوره بازی‌های کشور‌های اسلامی طی روز‌های ۱۸ تا ۲۷ مرداد سال به میزبانی قونیه ترکیه برگزار خواهد شد. این دوره از بازی‌ها در ۱۹ رشته برگزار می‌شود، اما با تصویب ستاد عالی، کاروان ایران در ۱۶ رشته ورزشکار اعزامی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *