بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ایران هنوز می‌بازد!/ تیم ملی در قعر جدول

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ | ۸:۵۷

تیم ملی والیبال ایران در ششمین بازی خود از فصل ۲۰۲۴ لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از ساعت ۶:۳۰ امروز پنجشنبه در ژاپن به مصاف برزیل، پرافتخارترین تیم جهان رفت و با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد.

پائز، سرمربی برزیلی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی، ترجیح داد از کاپیتان میلاد عبادی‌پور استفاده نکند. ست نخست، خیلی بیشتر از قدرت‌نمایی برزیل، شاهد اشتباهات متنوع و حملات ساده بازیکنان ایران بودیم که تقابل با آنها برای بازیکنان بلندقامت برزیل، سخت نبود. ملی‌پوشان ایران در ست نخست ۳ دفاع منجر به امتیاز انجام دادند که در مقابل تیمی مثل برزیل، کار ساده‌ای نیست. برزیل در این ست ۲۵ بر ۱۹ برنده شد.

شروع ست دوم با عملکرد طوفانی ایران همراه بود و آنها سه بر صفر پیش افتاد. روند خوب تیم ملی و سرویس پوریا حسین خانزاده باعث شد تا رزنده سرمربی تیم برزیل در همان شروع بازی، زمانی که ایران ۶ بر ۲ پیش بود وقت استراحت بگیرد. اما در ادامه روند خوب تیم ملی باز هم ادامه داشت  و امین اسماعیل نژاد و مرتضی شریفی هر دو با عملکرد قابل قبول خود  یک به یک امتیاز ها را جمع می کردند به طوری که بازی ۱۵ بر ۹ به سود ایران بود. در امتیازهای پایانی برزیلی‌ها هر چه تلاش کردند نتوانستند به امتیازات تیم ملی ایران برسند و این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به ایران واگذار کردند.

برخلاف ست دوم در ست سوم، این بار برزیلی‌ها شروع طوفانی داشتند و بازی را خوب شروع کردند. آبشارها و سرویس‌های برزیلی‌ها بازی را از همان ابتدا با نتیجه ۶ بر ۲ جلو انداخت. اما بازیکنان ایران خیلی زود به خودشان آمدند و  سرویس‌های خوب خانزاده اختلاف امتیاز را به یک رساند و همین موضوع باعث شد تا رزنده وقت استراحت بگیرد. پس از وقت استراحت، برزیلی‌ها دوباره خوب شروع کردند و چندین امتیاز متوالی گرفتند. ضعف ملی‌پوشان ایران در دریافت، برزیلی‌ها را تیم برتر میدان کرد. آنها با سرویس‌های حساب شده و گرفتن امتیاز سرویس نتیجه را ۱۸ بر ۱۱ پیش بردند تا موریس موتا پائز هر دو وقت استراحت خود را بگیرد. ایران در این بازی همچنان در دفاع ضعیف کار کرد و برزیلی‌ها خیلی راحت این ست را با اختلاف امتیاز بالا پیش بردند  و با نتیجه ۱۶ بر ۲۵ پیروز شدند.

در ست چهارم بازی پایاپای پیش رفت و دو تیم تا امتیاز ۲۰ برابر پیش رفتند ولی تجربه برزیلی‌ها باعث شد که در نهایت با دفاع خوب و بی دقتی مهاجمان ایران، ست پایانی با نتیجه ۲۵-۲۳ به سود برزیلی‌ها تمام شود تا در مجموع تیم برزیل با نتیجه ۳ بر یک مقابل تیم ایران به برتری برسد.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۶:۳۰ فردا جمعه با بلغارستان روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *