بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

با عروسک های جام ملت ها آشنا شوید + عکس

رونمایی از عروسک های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | ۸:۴۶
آسیا ؛ رونمایی از عروسک های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

کمیته برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با برگزاری یک مراسم ویژه از عروسک‌های این دوره از مسابقات رونمایی کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

عروسک‌های جام ملت‌های آسیا قطر 2023 متشکل از یک خانواده پنج نفره موش‌ها هستند که برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا 2011 به جهان معرفی شدند. این عروسک‌ها از آن زمان تاکنون رشد کرده و بالغ شده‌اند و آماده هستند تا بخشی از نسخه جدید جام ملت‌های آسیا باشند.

این خانواده متشکل از «سبوق»، «تمبکی»، «فریحا»، «زاکریتی» و «ترینا» هستند و شخصیت‌های شناخته شده‌ای برای هواداران فوتبال محسوب می‌شود. آنها 12 سال پیش و زمانی که قطر میزبان پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی قاره بود، رونمایی شدند و مظهر سرزندگی و پویایی یک بازیکن فوتبال محسوب می‌شوند.

آسیا ؛ رونمایی از عروسک های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳

حسن ربیعه الکواری، مدیر اجرایی ارتباطات و بازاریابی کمیته سازماندهی جام ملت‌های آسیا 2023، اعلام کرد که بازگشت عروسک‌ها به مسابقات امسال این مسابقات، گواه روشنی از برتری قطر در میزبانی رویدادهای ورزشی بزرگ است.

الکواری گفت:

«عروسک جام ملت‌های آسیا 2023 قطر خاطرات شگفت‌انگیزی را تداعی می‌کند که ما را به سال 2011 و زمانی که قطر میزبان مسابقات قهرمانی آسیا بود، بازمی‌گرداند. این عروسک هیجان، نشاط و انرژی ابن تورنمنت را نشان می‌دهد که مطمئناً یک دوره شگفت‌انگیز دیگر خواهد بود که گرد هم طرفداران فوتبال در منطقه، قاره و جهان را می‌آورد. شکی نیست که شخصیت‌های این خانواده با الهام از محیط طبیعی در قطر فرصت جدیدی را برای برجسته کردن میراث خود و معرفی هواداران فوتبال سراسر جهان با فرهنگ و سنت‌هایمان فراهم می‌کنند.»

احمد المعاضید، هنرمند قطری که در ترسیم شخصیت‌های این خانواده نقش داشته، به هر یک از عروسک‌ها ویژگی متمایزی داده است. هر شخصیت نماد نقشی است که هر بازیکن در مسابقه فوتبال برای موفقیت تیم ایفا می‌کند و این خانواده معرف چهار منطقه قطر (شمال، جنوب، شرق و غرب) است و نمادی از قدرت وحدت‌بخش ورزش و نقش محوری خانواده در رشد و شکوفایی جوامع دارد.

المعاضید می‌گوید:

«ما از آغاز کار بر روی پروژه عروسک مسابقات، می‌خواستیم یک اثر هنری ارائه دهیم که اعضای جامعه را برای حضور در جام ملت‌های آسیا ترغیب کند. در مراحل اولیه پروژه، تمرکز ما بر روی تحقیق عمیق در محیط طبیعی و میراث غنی ما بود تا در نهایت در صحرای قطر موش‌های دوپا را یافتیم که انتخابی عالی بود.»

نکته جالب اینکه خانواده عرو‌سک‌ها شامل پسری به نام «سبوق» است که ورزشکار و ستاره خانواده محسوب می‌شود و به رنگ آبی است. «فریحا»، دختر بزرگ خانواده و رنگش صورتی است که به نام منطقه فریحا در شمال قطر نامگذاری شده است. «تمبکی»، برادر کوچکتر سبوق است و رنگ زرد دارد و نامش هم برگرفته از تمبک که در شرق قطر قرار دارد، است.

پدر خانواده، «زاکریتی» به رنگ سبز است به نام منطقه «زکریت» که در غرب قطر قرار دارد، نام‌گذاری شده و «ترینا»، مادر خانواده، به رنگ ارغوانی و با اشاره به منطقه ترینا در جنوب قطر است.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *