بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هشدار ترسناک اسطوره استقلال به امیر قلعه نویی

صادق ورمزیار : در بحث کار دفاع تیمی در تیم ملی فوتبال ایران ایراد داریم

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰
صادق ورمزیار پیشکسوت استقلال درباره تیم ملی صحبت کرد

صادق ورمزیار پیشکسوت استقلال گفت :  در نیمه اول مقابل ازبکستان تا حدی عملکرد خوبی داشتیم نفرات خط جلوی تیم ملی بار دیگر نشان دادند می‌توانند دروازه هر تیمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باز کنند و به هر تیمی در آسیا گل بزنند، اما در بحث کار دفاع تیمی ایراد داریم.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

صادق ورمزیار پیشکسوت استقلال در مورد حذف تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در مرحله یک هشتم جام جهانی زیر 17 سال به دلیل شکست در ضربات پنالتی مقابل مراکش، اظهار داشت:

نباید انتظارات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از این تیم خیلی بالا می‌بردیم. پس از برتری مقابل برزیل نباید این توقع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایجاد می‌کردیم که نوجوانان ما می‌توانند حتما به فینال برسند. مقدمه خوبی در جام جهانی داشتیم، اما همین پیروزی پیامدی داشت. برزیلی‌ها از آن باخت درس گرفتند و در نهایت اکنون به یک چهارم جام جهانی رسیدند در شرایطی که ما تا حدی در باد آن برد خوابیدیم و در مرحله یک هشتم حذف شدیم.

وی افزود:

 از الان باید روی آکادمی‌ها و تیم‌های پایه ملی منظم و با تداوم کار کنیم. یعنی در این بخش سرمایه‌گذاری کرده و از این بازیکنان مراقبت کنیم. اگر اکنون 21 بازیکن خوب داریم، تعداد آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به 40 یا 50 بازیکن برسانیم. در نهایت باید این بازیکنان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بازی‌هایی شرکت بدهیم که ترس‌شان بریزد و مشکل استرس و خودکوچک‌بینی نداشته باشند. بازیکنان ما باید خودشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بزرگ تصور کنند و تن‌شان به تن بازیکنان کشورهای مطرح بخورد تا بتوانیم خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در شرایط روحی و روانی بالایی قرار بدهیم.

کارشناس فوتبال کشورمان تأکید کرد:

همان گونه که می‌دانید پرافتخارترین تیم در رده نوجوانان نیجریه، هم‌قاره‌ای مراکش است. در این رده سنی فوتبال بیشتر روی قدرت بدنی می‌چرخد. حریف روز گذشته ما نیز جزو تیم‌هایی بود که شرایط بهتری از لحاظ قدرت بدنی نسبت به برزیل و انگلیس داشت. واقعا بازی سختی بود، اما ما هم خوب بازی کردیم. اعتماد به نفس نداشتن در زدن ضربات پنالتی در این شکست دخیل بود. وقتی  دقیقه 94 گل خوردیم، نتوانستیم  خودباوری و اعتماد به نفس داشته باشیم که می‌توانیم در پنالتی برنده شویم. فقط یک ضربه پنالتی ما گل شد، زیرا از لحاظ روحی و روانی پایین‌تر از مراکشی‌ها بودیم. درمورد باید از بازیکنان و کادر فنی تیم نوجوانان قدردانی کنیم که تا این مرحله بالا آمدند اما در ادامه کار باید 2 برابر برای آنها وقت بگذاریم تا از این استعدادها در آینده فوتبال ملی به بهترین شکل استفاده شود.

ورمزیار در مورد تساوی 2 بر 2 تیم بزرگسالان کشورمان مقابل ازبکستان خاطرنشان کرد:

 در نیمه اول تا حدی عملکرد خوبی داشتیم. نفرات خط جلوی تیم ملی بار دیگر نشان دادند می‌توانند دروازه هر تیمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باز کنند و به هر تیمی در آسیا گل بزنند، اما در بحث کار دفاع تیمی ایراد داریم. موقعیت‌های زیادی به ازبکستان دادیم که تعداد زیادی از فرصت‌های حریف تبدیل به گل نشد. آنها می‌دانستند وقتی توپ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لو می‌دهیم، می‌توانند راحت به دروازه ایران برسند و خیلی روی این موضوع برنامه‌ریزی کرده بودند. بازی به تساوی کشیده شد، اما هر 2 تیم می‌توانستند برنده باشند.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *