بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هشدار جدی اسطوره استقلال به امیر قلعه نویی

بیژن ذوالفقارنسب : باید با تیم‌ هایی بازی کنیم که بتواند نقاط ضعف تیم ملی را نشان بدهد

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۲
بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت استقلال درباره این تیم صحبت کرد

بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت استقلال گفت : باید با تیم‌هایی بازی کنیم که بتواند نقاط ضعف تیم ملی را نشان بدهد چه ایرادی دارد در بازی‌های دوستانه بازنده باشیم به طور حتم بازی با تیم‌های قدرتمند در برنامه کادر فنی گنجانده شده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت استقلال درباره اینکه آیا بازی‌های دوستانه با تیم‌های ملی بلغارستان و آنگولا محک خوبی برای حضور در جام ملت‌های آسیا بود، اظهار داشت:

بلغارستان هم سطح فوتبال ایران بازی می‌کند، اما آنگولا فوتبالش ضعیف‌تر از ما است. به هر صورت در یکسری بازی‌ها خود سرمربی تیم تشخیص می‌دهد که از چه بازیکنانی بهره ببرد. روحیه پیروزی و ادامه این روند می‌تواند یکی از راه‌های پیشرفت تیم ملی فوتبال باشد.

وی افزود:

باید تیم ملی راه‌های رسیدن به موفقیت را یکی، یکی سپری کند و پیروز شدن در بازی‌های تدارکاتی هم یک امتیاز است و از سوی دیگر انگیزه و شخصیت به تیم ملی می‌دهد. قطعاً در کنار این بازی‌های نسبتا ساده، باید با تیم‌هایی بازی کنیم که بتواند نقاط ضعف تیم ملی را نشان بدهد. چه ایرادی دارد در بازی‌های دوستانه بازنده باشیم. به طور حتم بازی با تیم‌های قدرتمند در برنامه کادر فنی گنجانده شده است.

کارشناس فوتبال گفت:

برد و باخت جزو مسائل اصلی فوتبال است. شکست نباید تیم را مایوس کند و از آن طرف هم برد نباید تیم را سرمست کند. باید تلاش کنیم که در همه زوایا رشد کنیم تا تیم ملی شخصیت پیدا کند. اگر بازی کنیم و بازنده شویم خوب نیست و اگر هم با تیم‌های ضعیف بازی کنیم و همیشه برنده شویم جایز نیست.

ذوالفقارنسب در پایان در واکنش به اینکه حسرت راه یابی به المپیک ۵۲ ساله شد، گفت:

در فوتبال پایه در تربیت بازیکنان جوان خوب عمل نمی‌کنیم و تیم‌های پایه امکانات درست و زمین تمرین ندارند. تنها نمی‌شود گفت که مقصر مربی هست. فوتبال ملی ما بنیادی درست نمی‌شود و بازیکنان باید از ریشه به لحاظ بدنی، فنی و شخصیت ورزشی پیشرفت کنند تا بتوانند در بازی‌های بین‌المللی بتوانند وظایف خود را انجام بدهند.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *