بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

کنایه آتشین پیشکسوت فوتبال ایران به مدیران فدراسیون

فرشید طالبی : باید از تصمیمات شبانه برای فوتبال‌ بپرهیزیم

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ | ۹:۵۲
فرشید طالبی پیشکسوت فوتبال ایران درباره تیم ملی صحبت کرد

فرشید طالبی پیشکسوت فوتبال ایران گفت : باید برای رسیدن به مقام‌های بهتر از بزرگان فوتبال ایران مشاوره گرفت و یک گروه فنی در اتاق فکر برای سال‌های آینده کار کنند باید اصول، ضوابط و برنامه بلندمدت برای ساختن داشته باشیم و از قوانین و تصمیم‌گیری‌های شبانه بپرهیزیم.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

فرشید طالبی پیشکسوت فوتبال ایران درباره انجام دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران مقابل بلغارستان و آنگولا اظهار داشت:

بازی‌های تدارکاتی با بلغارستان و آنگولا نسبتا از رقابت‌هایی که تیم ملی در جام کافا انجام داد، اثرگذارتر بود. به انجام این بازی‌های دوستانه بیشتر نیاز داریم تا تیم در شرایط بهتر مسابقه‌ای قرار بگیرد و کادر فنی از بازیکنان بیشتر شناخت پیدا کند، از طرفی تفکرات تاکتیکی سرمربی در تیم پیاده خواهد شد.

وی افزود:

بازی کردن حتی در دیدار‌های سبک، بهتر از بازی نکردن است، چون در مسابقات فیفادی همه اعضای تیم ملی بعد از مدت‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند. در نیمه اول دیدار با آنگولا ملی‌پوشان کشورمان در بازی ترکیبی، پرس از بالا، سرعت انتقال توپ و پاس دادن خیلی روان عمل کردند. با اینکه در این دیدار خط دفاعی تیم ملی کمتر به چالش کشیده شد، اما هماهنگی در فاز حمله بسیار عالی بود.

کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه باید خط دفاع تیم ملی در بازی‌های دشوارتر محک بخورد، تاکید کرد:

نیاز داریم در دیدار‌های بعدی فیفادی با تیم‌های سطح بالا و تهاجمی‌تر بازی کنیم تا به خط دفاعی تیم ملی بیشتر فشار بیاید و مدافعان به چالش کشیده شوند. امیر قلعه‌نویی خودش بهتر از هر کسی می‌داند که باید با تیم‌های بزرگ دنیا بازی کند تا تیمش به چالش کشیده شود. وقتی صحبتی در مورد اینکه تیم ملی نمی‌تواند با تیم‌های بزرگ و درجه یک فوتبال دنیا بازی کند عنوان می‌شود، این حرف‌ها بار منفی روی تیم دارد. در این شرایط بازی تدارکاتی با تیم‌های بزرگ دنیا سخت پیدا می‌شود.

پیشکسوت فوتبال ادامه داد:

مقایسه تیم ملی فوتبال ایران با کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی، عربستان، استرالیا اصلاً جالب و منطقی نیست، چون وضعیت این کشور‌ها از لحاظ امکانات و تجهیزات خیلی متفاوت‌تر است.

طالبی در خصوص عدم صعود تیم فوتبال امید به بازی‌های المپیک گفت:

رضا عنایتی پس از مرحله نخست مسابقات مقدماتی‌ بازی‌های المپیک در ازبکستان اعلام کرد که تیم امید یک دوره ۷ روزه و یک اردوی ۱۲ روزه در اختیارش بوده، اما یک تیم محلی را هم برای حضور در مسابقات زمین خاکی چند ماه تمرین می‌دهند. فوتبال ژاپن دوره‌ای در تمام مسابقات عملکرد کاملاً ناموفقی داشت، اما دوباره پس از مدتی شاهد قدرت و توانایی آن‌ها هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد:

باید برای رسیدن به مقام‌های بهتر از بزرگان فوتبال ایران مشاوره گرفت و یک گروه فنی در اتاق فکر برای سال‌های آینده کار کنند. باید اصول، ضوابط و برنامه بلندمدت برای ساختن داشته باشیم و از قوانین و تصمیم‌گیری‌های شبانه بپرهیزیم. نمی‌توانیم همیشه دنبال حماسه‌سازی باشیم و مدتی باید برای ساختن پایه‌ها سخت کار کنیم تا آینده قدرتمندتری داشته باشیم.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *