بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

انتقاد تند پیشکسوت استقلال از ساپینتو

منصور رشیدی : ساپینتو با رفتارهایش چیزی به جز ضرر برای استقلال نداشت

نویسنده : خبرگزاری فوتبال ایران ParsFootball Dot Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۰:۲۲

منصور رشیدی پیشکسوت استقلال از رفتارهای ریکاردو ساپینتو انتقاد کرد و مدعی شد اینگونه رفتارها از سمت سرمربی به تیم ضربه زده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

منصور رشیدی دروازه‌بان اسبق استقلال درباره اتفاقات حاشیه‌ای پایان فینال جام حذفی اظهار داشت:

من از هفته سوم و چهارم که حرکات عجیب و غریب ساپینتو را دیدم پیش بینی کردم این مربی نیاز به کنترل بیشتر دارد. میدانستم او چندین هفته محروم خواهد شد اما واقعاً در بازی فینال از تماشای رفتارش خجالت زده شدم.

وی افزود:

به نظر من مقصر اصلی اطرافیان ساپینتو هستند. از مدیریت باشگاه گرفته تا دستیارانش در تیم باید او را بیشتر توجیه می‌کردند. باید او را کنترل می‌کردند. هیچ مربی حتی در اروپا هم چنین رفتاری را از خودش بروز نمی‌دهد. شاید احساس کرده بود چون اینجا آسیاست، راحت تر است و می‌تواند هر کاری دلش خواست بکند.

مربی اسبق آبی های پایتخت در این باره که آیا متوجه علت اخراج ساپینتو در فینال جام حذفی شده توضیح داد:

من متوجه نشدم اما هر چه بود آن‌هایی که دور و بر زمین بودند اطلاعاتی به داور دادند که منجر به اخراج ساپینتو شد. اما اتفاقات بعد از اخراج خیلی خجالت آور بود. اگر روزبه چشمی در آن لحظات دست کمک داور را نمی‌گرفت شاید ساپینتو بیشتر هم کتک می‌خورد. یک سری اتفاقات نباید می‌افتاد. من رفتار ساپینتو را تایید نمی‌کنم اما او هم به نوعی ترسیده بود.

رشیدی خاطرنشان کرد:

در مسابقات آمریکای جنوبی دیده بودیم که داوران دوان‌دوان از دست بازیکنان تیم مقابل فرار می‌کنند اما اتفاقاتی که در فینال جام حذفی افتاد برعکس بود و ظاهراً داور می‌خواست به سرمربی تیم استقلال حمله کند. این اتفاقات در نوع خود جای تامل و تاسف کرد.

بازیکن قدیمی تیم استقلال در این باره که با توجه به عملکرد کلی آبی پوشان و سرمربی آن آیا موافق ادامه همکاری با ساپینتو است یا نه تاکید کرد:

این مربی با رفتار و کارهایش چیزی جز ضرر برای استقلال نداشت. در این چند روز در نظرسنجی‌ها دیدم که اکثر هواداران استقلال مخالف ادامه همکاری باشگاه با ساپینتو هستند من هم با آنها موافقم. خیلی ناراحت کننده است که استقلال ظرف تقریباً یک ماه ۲ بار به پرسپولیس ببازد. اگر استقلال سرمربی نداشت هم همین نتیجه را می‌گرفت و شاید هم حداقل یک بار مساوی می‌کرد!

وی ادامه داد:

شما اگر یک بازیکن درجه یک، گلزن و خوب داشته باشید اما این بازیکن هر دو بازی در میان با همه دعوا کند و محروم شود قطعا او را نمی‌خواهید. هر چقدر هم به لحاظ فنی بازیکن خوبی در اختیار داشته باشید اما وقتی دائم در حال محروم شدن باشد و باعث شرمساری باشگاه شود قطعا هیچ کس او را نمی‌خواهد. استقلال در شروع نیم فصل دوم ۷ یا ۸ بازی خوب بود اما باز هم دیدیم که تغییرات ترکیب و عملکرد بد تیم در بازی‌های حساس موجب شد که استقلال در لیگ برتر و جام حذفی مقامی بدست نیاورد.

منصور رشیدی گلر سابق تیم ملی درباره عملکرد سیدحسین حسینی گفت:

متاسفانه هر چقدر حسینی در چند هفته مثل دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم عالی بود، توپ‌های تک به تک را گرفت و چند بازی را خودش برای استقلال درآورد اما در هفته‌های حساس پایانی به شدت افت کرد. درست در زمانی که عمق دفاع استقلال خراب بود حسینی یک تنه مشکلات خط دفاعی را پوشش داد.

دروازه‌بان قدیمی استقلال اضافه کرد:

پس از فینال جام حذفی شاهد انتقادات شدید هواداران نسبت به عملکرد حسینی بودیم که البته با توجه به دستمزد این دروازه‌بان که شنیده‌ام حدود ۲۵ میلیارد تومان است باید تحمل چنین انتقاداتی را هم داشته باشد. به هر حال کاملا واضح بود که فاصله حسینی با دروازه‌بان دوم استقلال بسیار زیاد است پس از او توقع داشتیم در مسابقات حساس عملکرد بهتری داشته باشد.

رشیدی در پایان افزود:

به طور کلی امیدوارم اتفاقات روزهای آینده در ارتباط با بحث مدیریت باشگاه استقلال به جایی ختم شود که در نهایت هوادار استقلال برای فصل آینده با خیال راحت پای گیرنده بنشیند و مسابقات تیمش را ببیند. این تیم با این حمایت میلیونی مستحق کسب جام و مقام در فوتبال ایران است.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *