بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

زنگ خطر برای تیم های ایرانی ؛ ثبت شکایت در فیفا تغییر کرد! + عکس

فیفا برای ثبت شکایت ها یک پرتال حقوقی راه اندازی کرد

نویسنده : خبرگزاری فوتبال ایران ParsFootball Dot Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۲

فیفا برای ثبت شکایت ها یک پرتال حقوقی جدید راه انداخت که تیم ها برای اقدامات حقوقی باید از طریق این پرتال شکایت خود را پیگیری کنند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

از تاریخ ۱ می ۲۰۲۳، استفاده از پرتال جدید حقوقی فیفا برای تمامی باشگاه‌ها و فدراسیونها  در راستای بروز رسانی و تسهیل روند رسیدگی به پرونده های حقوقی نزد مراجع تصمیم گیرنده فیفا و رکن قضایی و سهولت شکایت و روند رسیدگی به آنها الزامی شد.

در ماه می ۲۰۲۲ فیفا پرتال حقوقی جدیدی در‌همین رابطه معرفی کرد که برای اولین بار تمامی اعضا شامل بازیکنان، باشگاه ها،فدراسیون ها،کارگزاران،وکلا دارای وکالت و در کل هر شخص حقوقی یا حقیقی عضو می‌توانند شکایت خود را پیگیری و رسیدگی به آن را از این طریق انجام دهند. به صورت خلاصه دیگر به نامه نگاری بین باشگاه،مربی،بازیکن و فدراسیون که سیکل زمان بری بود با این مکانیزم بسیار سریع به نتیجه می‌رسد.

فیفا

این موضوع زنگ خطری جدی برای باشگاه‌های ایران محسوب می‌شود چرا که پرونده‌های زمانبری چون استراماچونی یا کالدرون که دو تا سه سال برای حصول نتیجه معطل ماند با راهکار جدید فیفا با سرعت رسیدگی و دعاوی حقوقی بدون حضور واسطه‌های سنتی مثل فدراسیون‌ها حل و فصل خواهد شد.

در همین رابطه و مطابق با بخش نامه شماره۱۸۴۲ فیفا مورخ ۶ آپریل ۲۰۲۳، پس از سپری شدن دوره آزمون و خطا و دوره آزمایشی، تمامی شکایت و روند بررسی آن در رکن قضایی و تصمیم گیرنده فیفا صرفا از طریق همین پرتال انجام خواهد شد و تمامی مکاتبات مربوطه از قبیل ارسال لایحه دفاعی و مدارک تکمیلی فقط از همین طریق خواهد بود.

روند رسیدگی همچنان از طریق مراجع ذیصلاح و رکن قضایی انجام خواهد شد. اما ارسال مدرک، درخواست پاسخ، ابلاغ رای و… از طریق این پرتال خواهد بود. هدف از تاسیس پرتال حقوقی فیفا ایجاد وحدت رویه و در یک فضای امن و ساده فی مابین فیفا و طرفین‌ است.

کلیه فدراسیون ها، باشگاه ها،بازیکنان و سایر ذینفعان باید در این پرتال ثبت نام کنند.

حال با توجه‌ به مراتب فوق و شروع دوره آموزشی  آن از سال گذشته‌ که هیچ خبری نیز در این رابطه تاکنون از فدراسیون فوتبال ایران منتشر نشده و همچنین‌اهمیت‌موضوع‌ به خصوص در رابطه با پرونده‌ها‌ و دعاوی فی مابین باشگاه ها و بازیکنان خارجی، که مستلزم ثبت نام فدراسیون، باشگاه ها و‌بازیکنان‌ در پرتال حقوقی است، باید دید فدراسیون در یک سال گذشته و‌ در دوره انتقالی چه اقداماتی در این زمینه برای باشگاه ها و‌ بازیکنان‌‌صورت‌داده است.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *