بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان


شاتل

رکورد تاریخی سرمربی استقلالی ؛ پرسپولیس عقب افتاد + سند

فولاد خوزستان امتیاز آورترین تیم ایران در لیگ قهرمانان آسیا بالاتر از پرسپولیس و استقلال

نویسنده : خبرگزاری Parsfootball
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۸:۲۶

فولاد خوزستان پس از صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، امتیازآورترین تیم ایرانی در راه کسب سهمیه آسیایی لقب گرفت.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

کنفدراسیون فوتبال آسیا برای محاسبه سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا، نتایج 4 دوره گذشته این پیکارها را مدنظر قرار می دهد و در آن به تفکیک هر سال، از ضرایب خاصی جهت تعیین امتیاز تیم ها و در نهایت سهمیه کشورها استفاده می کند.

فولاد که به عنوان تنها نماینده ایران در این پیکارها توانست به عنوان صدرنشین گروه خود راهی مرحله بعد شود، با کسب 7.5 امتیاز از لیگ قهرمانان امسال، نقش بزرگی در حفظ سهمیه 3+1 ایران برای فصل 2024 – 2025 داشته است که البته این سهمیه قطعی نیست و در صورت درخشش تیم نسف قرشی، احتمال جایگزینی ازبکستان با ایران و نزول به جمع کشورهای دارای سهمیه 2+2 وجود دارد.

با این حال، فولاد که برای دومین سال پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شده، در مجموع با کسب 9.35 امتیاز توانسته است بهترین عملکرد را در میان تیم های ایرانی از خود به جای بگذارد. شاگردان نکونام تا به اینجای کار 25.46 درصد از امتیازات ایران در راه کسب سهمیه را به خود اختصاص داده اند.

پس از فولاد، تیم های پرسپولیس با کسب 7.958 و همچنین استقلال با به دست آوردن 6.167 امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند. عملکرد ذوب آهن در سال 2019 بهتر از سپاهان بوده است و ذوبی ها در آن دوره 5.9 امتیاز را تصاحب کردند در حالیکه سپاهان امسال تنها 3.5 امتیاز جمع آوری کرد.

 


سفرمارکت بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.