بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

سید بندی جام ملت های آسیا 2023 اعلام شد

ایران در سید اول در کنار عربستان، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۸:۵۴
جام ملت های آسیا ؛ ایران در سید اول در کنار عربستان، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا

جام ملت‌های ۲۰۲۳ قرار است به میزبانی قطر برگزار شود و ایران در سید اول به همراه چهار قدرت دیگر آسیا قرار گرفته است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

قطر که قهرمانی دوره قبلی جام ملت های آسیا که در امارات برگزار شده را به خود اختصاص داده، در این دوره نیز در سید اول و به عنوان میزبان حاضر خواهد شد. آنها بعد از تجربه میزبانی جام‌جهانی که البته از حیث نتیجه چندان به سود آنها پیش نرفت و حتی باعث تغییراتی روی نیمکت عنابی‌ها و جدایی سانچز و به خدمت گرفتن كارلوس كی‌روش شد، اکنون با توجه به میزبانی این دوره، بار دیگر رویای بزرگی را تجربه خواهند کرد.

اکنون با اعلام سیدبندی این دوره از رقابت‌ها، در سید اول تیم‌های ایران، عربستان، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به عنوان پنج قدرت اول آسیا حاضر شده‌اند که باید در انتظار مشخص شدن قرعه خود و انتخاب سه تیم دیگر از سیدهای بعدی باشند.

در سید دوم نیز عراق حاضر است. بعد از نمایش موفق این تیم در جام کشورهای عربی اکنون آنها با حضور در سید دوم و به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ پا به این مسابقات خواهند گذاشت. دیگر تیم‌های این سید نیز امارات، عمان، ازبکستان، چین و اردن هستند. عمان با برانکو ایوانکوویچ پا به این مسابقات خواهد گذاشت و با توجه به حضور در سید دوم، امکان تقابل این تیم با ایران و قطر وجود خواهد داشت که رقم خوردن هر کدام از این اتفاقات جذابیت‌های ویژه‌ای خواهد داشت. برانکو با عمان در تقابل احتمال با كارلوس كی‌روش (قطر) و ایران که هدایت را امیر قلعه‌نویی عهده‌دار است و خیلی از بازیکنانش سابقه همکاری با وی را دارند؛ نظر شما چیست؟

در سید سوم هم بحرین و سوریه در کنار فلسطین، قرقیزستان، ویتنام و لبنان حاضر هستند. قطعا سخت‌ترین تیم‌های این سید بحرین و سوریه خواهند بود که رقبای سید اول هم ترجیح می‌دهند با آنها در مرحله گروهی برخورد نداشته باشند.

در نهایت در سید چهار هندوستان، تاجیکستان، تایلند، مالزی، هنگ کنگ و اندونزی حضور یافته‌اند که بیشتر از شرق آسیا هستند و به دنبال رویاپر‌دازی خود در این مرحله خواهند بود.

با اعلام رسمی سیدبندی جام ملتت های آسیا شاید آسان‌ترین گروهی که روی کاغذ برای ایران قابل پیش‌بینی و جذاب باشد، متشکل از تیم‌های اردن، لبنان و اندونزی باشد. تیم‌هایی که از حیث رنکینگ جهانی نیز فاصله زیادی با ایران دارند و از نظر کیفیت فردی و فنی نیز شرایط به سود تیم ملی ایران است. بدترین قرعه در این مرحله هم می‌تواند متشکل از تیم‌های ایران، عراق، سوریه و تایلند باشد. هرچند این گروه‌بندی نیز شاید نتواند چالش بزرگی در مرحله گروهی برای صعود شاگردان امیر قلعه‌نویی محسوب شود، اما از حیث سختی رقبا، قرعه پرماجرایی محسوب می‌شود.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *