بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

فرانسه 4-0 هلند: این تیم تشنه پیروزی است

جشنواره گل تیم ملی فرانسه در پاریس برابر هلند با 4 گل

نویسنده : خبر گزاری پارس فوتبال دات کام
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۷
تیم ملی فرانسه

تیم ملی فرانسه در اولین دیدارش در مقدماتی یورو 2024 با نتیجه 4-0 هلند را شکست داد. در این دیدار کیلیان امباپه دو گل زد و یک پاس گل داد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تیم ملی فرانسه در اولین دیدارش در مقدماتی یورو 2024 با نتیجه 4-0 هلند را شکست داد.

به گزارش پارس فوتبال، شاگردان دیدیه دشان که اولین بازی‌شان بعد از فینال جام جام جهانی را در خانه انجام می‌دادند، دیشب با درخشش زوج کیلیان امباپه و آنتوان گریزمان موفق شدند با چهار گل هلند را از پیش رو بردارند.

فرانسه بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقیقه دوم بازی به گل رسید. روی یک حرکت خوب تیمی بود که ابتدا رندال کولوموآنی با یک پاس کیلیان امباپه را در سمت چپ صاحب توپ کرد و سپس او با یک پاس در عرض، آنتوان گریزمان را صاحب موقعیت کرد تا این ستاره باتجربه با یک ضربه بغل پا کار را تمام کند.

فشار حملات فرانسه ادامه داشت و در دقیقه 8 بود که این تیم به گل دوم رسید. روی یک ضربه آزاد از سمت راست بود که ارسال آنتوان گریزمان با اشتباه یاسپر سیلسن مقابل دایو اوپامکانو قرار گرفت و او هم با یک ضربه ساده کار را تمام کرد.

بعد از این گل بازیکنان هلند پیش کشیدند اما در دقیقه 17 این فرانسه بود که می‌توانست به گل سوم برسد اما حضور به موقع ناتان آکه، اجازه نداد که کینگزلی کومان روی ارسال کولو موآنی گلزنی کند.

اما تنها 4 دقیقه بعد، فرانسوی‌ها بالاخره به گل سوم رسیدند. پاس در عمق عالی از اورلین شوامنی با غفلت مدافعان فرانسه به کیلیان امباپه رسید و او هم در موقعیت تک به تک، به راحتی دروازه حریف را باز کرد.

بعد از این گل باز هم این بازیکنان تیم ملی فرانسه توپ و میدان را در اختیار داشتند اما در دقیقه 32، روی ارسال ژاوی سیمونز، دیپای می‌توانست یکی از گل‌های خورده هلند را جبران کند، اما اوپامکانو و مانیان مانع گلزنی او شدند.

تیم ملی فرانسه

در دقیقه 36 چیزی نمانده بود که ابراهیما کوناته فرانسه را برای بار چهارم به گل برساند اما سیلسن این بار با یک واکنش خوب، دروازه تیمش را نجات داد.

در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان فرانسه بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند اما موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نشد و نیمه اول با همان سه گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردندو دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد شود، سپری شد.

در دقیقه 59 بود که روی یک ضدحمله خطرناک، کینگزلی کومان با یک ارسال دقیق، کولو موآنی را صاحب موقعیت کرد اما ضربه والی او از بالای دروازه هلند به بیرون رفت.

در ادامه این بازیکنان هلند بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع فشرده و منسجم فرانسه مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می‌شد.

در دقیقه 79 باز هم روی ضد حمله فرانسه صاحب موقعیت شد اما شوت امباپه را سیلسن مهار کرد.

تیم ملی فرانسه

در دقایق پایانی هلندی‌ها تلاش کردند تا حداقل یکی از گل‌های خورده را جبران کنند اما این فرانسه بود که در دقیقه 88 به گل چهارم رسید. امباپه که پشت محوطه جریمه هلند صاحب توپ شده بود، بعد از پیشروی به داخل محوطه و به هم ریختن مدافعان حریف، با شوتی تماشایی، گل چهارم را به نام خود ثبت کرد.

در دقایق پایانی بار دیگر هلندی‌ها برای زدن گل پیش کشیدند و در چهارمین دقیقه از وقت‌های تلف شده بود که صاحب یک ضربه پنالتی شدند. ضربه سر ووت وخهورست به دست اوپامکانو برخورد کرد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد.

دیپای پشت ضربه قرار گرفت اما ضربه او را مانیان با یک واکنش عالی دفع کرد تا در نهایت بازی با همان چهار گل به سود فرانسه به پایان برسد.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *