بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

استقلال 3-1 نفت مسجدسلیمان ؛ بازگشت به کورس قهرمانی با جادوی نیمار

برد ارزشمند استقلال با 3 گل برابر نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر

نویسنده : خبر گزاری پارس فوتبال دات کام
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۵۴
برد ارزشمند استقلال با 3 گل برابر نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر

استقلال با یک برد پرگل خانگی برابر نفت مسجدسلیمان به روند خوب خود در لیگ برتر فوتبال ایران ادامه داد. در این دیدار مهدی قایدی دبل کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

استقلال با یک برد پرگل خانگی دیگر به روند خوب خود در لیگ برتر فوتبال ایران ادامه داد .

به گزارش پارس فوتبال، پس از اینکه استقلال توانست فاصله هشت امتیازی با صدر جدول را به عدد سه برساند، حالا ساپینتو به خوبی می داند که دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد و هر گونه ناکامی در هفته های پیش رو، می تواند به معنای از دست دادن قهرمانی باشد.

به همین دلیل، سرمربی پرتغالی تصمیم گرفته تا به ترکیب تیم برنده دست نزند و همان یازده نفری که در کرمان و برابر مس به میدان رفته بودند، امروز نیز کار را از ابتدا آغاز می کنند. استقلال می تواند با پیروزی در این بازی خانگی، حداقل تا پیش از شروع دیدار سپاهان، با این تیم و پرسپولیس هم امتیاز شود.

با وجود تمام این مسائل، اما استقلال امروز کار آسانی برابر نفت مسجدسلیمان نخواهد داشت. تیم رضا عنایتی سخت در تلاش است تا بتواند با حداقل امتیاز از زمین بازی خارج شود و ضمن امیدواری به روزهای آینده، از قعر جدول لیگ فاصله بگیرد تا بقای خود در مسابقات را تضمین کند.

بازی از هفته نوزدهم – بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر
سه‌شنبه: 18/11/1401 ؛ ساعت: 15:30
ورزشگاه: آزادی تهران / 2 هزار تماشاگر
گروه داوری: حمید حاج ملک / کمک ها: آرمان اسعدی – عباس پورحیدری ؛ داور چهارم: حامد سیری / ناظر: یداله جانبازی

ترکیب استقلال:
علیرضا رضایی (46- سینا سعیدی فر) – رافائل سیلوا – عارف غلامی – کوین یامگا (70- صالح حردانی) – جعفر سلمانی – روزبه چشمی – سعید مهری (70- امید حامدی فر) – آرش رضاوند – محمد محبی – مهدی قایدی – ارسلان مطهری (70- سجاد شهباززاده)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو

برد ارزشمند استقلال با 3 گل برابر نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر

ترکیب نفت مسجدسلیمان:
فرهاد مجد کرمانشاهی، علیرضا دغاغله، عقیل کعبی (46- جهانبخش ذبیحی طاهر)، سینا عبداللهی، حسین مجلی شنانی، پیمان رنجبری، رضا مغانلو، مسلم مجدمی (70- محمود صالحی)، حسین گودرزی، امیرحسین کریمی، رضا دهقانی
سرمربی: رضا عنایتی

🟨 اخطار ها:
نفت مسجدسلیمان: امیرحسین کریمی (45)

⚽شرح گل:

استقلال یک – نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه 5: آرش رضاوند): پاس دیدنی عارف غلامی در قوس مرکز زمین برای یامگا، با فرار تند و تیز این بازیکن از سمت راست آغاز شد. پاس زمینی و در عرض او پس از عبور از قایدی، به آرش رضاوند رسید و هافبک آماده این روزهای استقلال، با یک ضربه بغل پای دیدنی، گل نخست را برای استقلال به ثمر رساند.

استقلال 2 – نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه 55: مهدی قایدی): پاس در عمق و دیدنی آرش رضاوند به مهدی قایدی رسید و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با مجد کرمانشاهی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و دومین گل استقلال را به ثمر رساند.

استقلال 3 – نفت مسجدسلیمان صفر (دقیقه 90+1: مهدی قایدی): پاس روزبه چشمی در محوطه جریمه به مهدی قایدی رسید و این بازیکن پس از چند حرکت پا، سنیا عبداللهی مدافع روبروش را فریب داد و سپس ضربه غافلگیرکننده اش را به سمت دروازه زد که فرهاد مجدکرمانشاهی هیچ واکنشی روی این توپ نشان نداد و استقلال با درخشش قایدی، به گل سوم خود نیز دست پیدا کرد.

استقلال 3 – نفت مسجدسلیمان یک (دقیقه 90+3: میلاد شیخ سلیمانی): پرتاب بلند رضا مغانلو به روی دروازه، با اشتباه سینا سعیدی فر همراه شد و توپ مقابل میلاد شیخ سلیمانی قرار گرفت که این بازیکن با شوتی محکم، توپ را به طاق دروازه استقلال چسباند و اختلاف را کاهش داد.

برد ارزشمند استقلال با 3 گل برابر نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر

⏱لحظات حساس:

دقیقه 7: پس از گلی که استقلال به ثمر رساند، نفتی ها برای به تساوی کشاندن بازی حملات خود را آغاز کردند که رضا دهقانی پس از تصاحب توپ در پشت محوطه جریمه، ضره اش را با پای چپ زد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 14: شوت محکم سعید مهری از پشت محوطه جریمه با برخورد به بازیکن نفت ارتفاع گرفت و مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی، توپ را از زیر طاق بیرون کشید و به کرنر فرستاد.

دقیقه 20: روی پاس دیدنی عارف غلامی از پشت محوطه جریمه خودی، ارسلان مطهری با یک ضربه سر توانست از مدافعان نفت عبور کرده و حتی فرهاد مجد کرمانشاهی، گلر بیرون آمده میهمان را نیز دریبل کند اما در آخرین لحظات و در شرایطی که ارسلان با دروازه خالی روبرو بود، گودرزی زودتر از او به توپ رسید و با یک تکل، مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

دقیقه 25: ارسال کرنر مهری با ضربه سر عارف غلامی همراه شد و این ضربه در تیر دوم می توانست به محبی برسد که سرعت توپ زیاد بود و به بیرون رفت.

دقیقه 34: استقلال در 2 صحنه درون محوطه جریمه صاحب فرصت شد که در هر 2 مورد، پاس های محبی به مقصد نرسیدند و آبی ها در امر گلزنی ناکام بودند.

دقیقه 39: شوت امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه، با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 45: ارسال سعید مهری به روی دروازه، با ضربه سر رافائل سیلوا همراه شد و پاس این بازیکن در مقابل دروازه به محبی رسید که ضربه سر او را مجد کرمانشاهی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 45+1: حرکت دیدنی مهدی قایدی از سمت راست، با تکل شدید سینا عبداللهی همراه شد اما قایدی پس از سرنگونی، دوباره بلند شد و به حرکت خود ادامه داد و توپ را برای جعفر سلمانی مهیا کرد که شوت بسیار بد این بازیکن به راحتی توسط مدافعین نفت دور شد.

دقیقه 45+4: اشتباه بزرگ سعید مهری در پشت محوطه جریمه نفت، منجر به خلق یک ضد حمله برای میهمان شد که ضربه امیرحسین کریمی از پشت محوطه جریمه را رضایی با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 48: حرکت خوب مهدی قایدی از سمت چپ و حرکت در عرض او، با یک شوت فنی همراه شد که مجد کرمانشاهی آن را با واکنشی دیدنی دور کرد.

دقیقه 54: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه، با دفع ناقص سعیدی فر همراه بود و توپ مقابل پیمان رنجبری قرار گرفت که ضربه بد او از بالای دروازه خالی استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 58: پاس فوق العاده رضاوند به ارسلان مطهری رسید و این بازیکن در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک شوت محکم و روی پا، دروازه کرمانشاهی را تهدید کرد که این سنگربان با واکنشی دیدنی، توپ را دور کرد.

دقیقه 79: روی یک حرکت انفرادی دیدنی، گودرزی ابتدا با یک دریبل سرپا، رافائل سیلوا را از پیش رو برداشت و وارد محوطه جریمه شد که شلیک محکم و روی پای این بازیکن، به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 84: ارسال دیدنی گودرزی از سمت چپ، با واکنش سینا سعیدی فر همراه شد و گلر آبی ها این توپ را دفع کرد.

دقیقه 90+5: روی پاس دیدنی پیمان بابایی به مهدی قایدی، او وارد محوطه جریمه شد و پس از سرنگونی توسط مجدکرمانشاهی، یک خطای پنالتی برای تیمش گرفت. خود قایدی پشت این توپ ایستاد ولی نتوانست آن را به گل تبدیل کند و کرمانشاهی ضربه این بازیکن را مهار کرد.

دقیقه 90+6: شوت روی پای سیدمحمد خرم الحسینی را سینا سعیدی فر مهار کرد.

برد ارزشمند استقلال با 3 گل برابر نفت مسجدسلیمان در هفته نوزدهم لیگ برتر

🔴*حواشی:
* ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال به دلیل محرومیت، این بازی را از روی سکوهای استادیوم آزادی تماشا می کند. ژائو آبرئو و علی شیخ الاسلام آنالیزورهای این تیم، او را همراهی می کنند.

1799297
* هنگام ورود کاروان استقلال، زبیر نیک نفس و سیدحسین حسینی دو مصدوم تیم ساپینتو، با لباس شخصی در ورزشگاه حاضر شدند.
* بازیکنان نفت مسجدسلیمان زودتر از آبی‌ها برای گرم کردن وارد زمین شوند و دقایقی بعد دروازه‌با‌ن‌های استقلال به همراه بهزاد غلامپور برای گرم کردن به زمین رفتند.
* بهزاد غلامپور هنگام تمرین دروازه‌بان‌های این تیم به برخی از هواداران روی سکو به خاطر صحبت‌هایشان در مورد نحوه گرم کردن دروازه‌بان‌ها تذکر داد.
* علی امیری از کادرمدیریتی باشگاه استقلال در ورزشگاه حاضر شد.
* در ابتدای بازی هواداران استقلال با شعار رضای آقای گل، سرمربی نفت مسجدسلیمان را تشویق کردند.
* پس از گل اول استقلال در دقیقه ۵ توسط آرش رضاوند، ساپینتو با گره کردن مشت‌هایش روی سکوهای ورزشگاه به شادی در کنار همراهانش پرداخت.
* پس از سرنگونی حسین شنانی در محوطه جریمه استقلال، عنایتی و سایر نیمکت نشینان نفت به این صحنه معترض بوده و اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.
* در دقیقه 49 یکی از بازیکنان نفت درون محوطه جریمه سرنگون شد که حاج ملک اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و این مسئله با اعتراض شدید نیمکت نشینان نفت همراه شد.

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *