بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هشدار ترسناک اسطوره پرسپولیس به یحیی گل محمدی

علیرضا محمد : یحیی گل محمدی نباید اسیر جوسازی ریکاردو ساپینتو بشود

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۲
علیرضا محمد پیشکسوت پرسپولیس درباره این تیم صحبت کرد

علیرضا محمد پیشکسوت پرسپولیس گفت : یحیی گل محمدی می‌تواند با تمرکز بالا و اسیر نشدن جو روانی که ریکاردو ساپینتو به آن رو خواهد آورد خیلی حساب‌ شده تیمش را به پیروزی و موفقیت در دربی که سه امتیازش بسیار مهم و حیاتی خواهد بود، برساند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

علیرضا محمد پیشکسوت پرسپولیس به جهت راه نیافتن تیم ملی به مرحله گروهی به‌شدت از کی‌روش انتقاد می‌کند. علیرضا محمد در ادامه به بسیاری از ضعف‌های تیم ملی می‌پردازد و به صحبت در خصوص شرایط پرسپولیس و دربی پیش رو و بعضی موارد دیگر اشاره می‌کند.

ملی پوشان پرسپولیس بعد از بازگشت از جام جهانی از امروز با چه شرایطی در تمرینات حضور خواهند یافت؟

من فکر می‌کنم وحید امیری شرایط بازی کردن به شکل مطلوب را نداشت و تازه خوب شده بود از این‌رو شرایط بدنی‌اش خیلی مناسب نبود. ترابی دقایقی بازی کرد اما در رابطه با بیرانوند و ‌پورعلی‌گنجی باید بگویم این دو بازیکن در شرایط خوبی بودند و حضور در بازی‌های تیم ملی در جام جهانی این دو بازیکن را آماده وارد مسابقات خواهد ساخت. جدا از این مسائل بازیکنانی که در سطح جام جهانی بازی کردند حتماً به جهت حرفه‌ای بودن و دیدن بزرگترین رویداد فوتبالی حتماً با شرایط خوبی وارد مسابقات لیگ به همراه تیم باشگاهی‌شان خواهند شد به هر حال بازیکنان انتخاب شده برای تیم ملی بازیکنان کوچکی نیستند از همین رو آنها باید برگردند و به تیم باشگاهی‌شان کمک کنند.

با وجود توضیحاتی که در مورد وحید دادید اما فکر نمی‌کنید شاید او می‌توانست حداقل دقایقی هم که شده بازی کند؟

به هر حال مربی تصمیم‌گیرنده است. وحید الان تشنه بازی است و انگیزه زیادی برای درخشش دارد از این‌رو فکر می‌کنم بهترین بازی‌ها را از این بازیکن شاهد باشیم.

در رابطه با دربی چه نظری دارید؟

دربی که پس از هفته‌ها تعطیلی لیگ برگزار ‌شود فکر نمی‌کنم خوب و هیجانی باشد ضمن اینکه دربی یک بازی خاص است از این‌رو پیش‌بینی نتیجه آن اصلاً منطقی نیست. با وجود این پرسپولیس نفرات خوبی دارد و یحیی گل محمدی می‌تواند با تمرکز بالا و اسیر نشدن جو روانی که ساپینتو به آن رو خواهد آورد خیلی حساب‌شده تیمش را به پیروزی و موفقیت در دربی که سه امتیازش بسیار مهم و حیاتی خواهد بود، برساند.

در رابطه با تیم ملی ایران در سه بازی‌اش در جام جهانی چه توضیحی دارید؟

کی‌روش در بازی مقابل انگلیس با ارنجی که چید تیم را با شکستی سنگین مواجه ساخت. باختی که غرور فوتبالی ما را له کرد. من فکر می‌کنم تماشاگران ایرانی که در ورزشگاه حاضر بودند خیلی بهتر از کی‌روش می‌توانستند ارنج بچینند و به تیم چهره سرتاپا دفاعی ندهند. واقعاً استفاده از سیستم پنج‌دفاعه به یک سال کار نیاز دارد ضمن اینکه چطور می‌شود دو تن از بهترین مدافعان میانی تیم ملی؛ شجاع و کنعانی‌زادگان که در صعود ما نقش اساسی داشتند به یکباره نیمکت‌نشین محض می‌شوند و تنها به کنعانی‌زادگان در یک بازی دقایق کوتاهی بازی می‌رسد. من فکر می‌کنم شاید از آنجا که شجاع و کنعانی با اسکوچیچ رفاقت بیشتری داشتند نیمکت نشین شدند وگرنه حتماً باید بازی‌های بیشتری را انجام می‌دادند. کی‌روش خلاقیت و شجاعت را از تیم ما گرفت در حالی که شاهد بازی‌های زیبا و شجاعانه‌ای از سوی بقیه نمایندگان قاره کهن در جام جهانی بودیم به شکلی که از نظر من ژاپن قهرمان جام جهانی است چون دو قهرمان سابق جام را به زانو درآورد.

اما صحبت‌هایی وجود دارد که شاید کی‌روش برای مسابقات جام ملت‌ها هم بماند ضمن اینکه بعضی از بازیکنان تیم ملی هم موافق ماندن کی‌روش هستند!

واقعاً اگر عده‌ای این‌گونه فکر می‌کنند که کی‌روش را باز هم بعد از شاهکاری که خلق کرده حفظ کنند لذتش را ببرند، هر چند با تیم‌هایی مانند عربستان و استرالیا و ژاپن هیچ شانسی در جام ملت‌ها با کی‌روش نداریم همان طور که او هشت سال با ما بود و نتیجه و ثمره حضور این مربی را در فوتبال کشورمان در چند دوره جام جهانی و جام ملت‌ها شاهد بودیم.

در رابطه با قهرمان جام جهانی شانس را به چه تیمی می‌دهید؟

به نظرم برزیل و فرانسه به فینال می‌آیند اما در بین این دو تیم واقعاً نمی‌توانم بگویم چه تیمی برنده خواهد شد البته آرژانتین هم تیم بدی نیست اما فکر می‌کنم در نهایت همان دو تیمی که گفتم در فینال حضور خواهند یافت.


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *