بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

افشاگری علیه سارق ستاره های پرسپولیس ؛ م.ع کیست ؟ گزارش یک ستاره ربایی

مقاله اختصاصی مهدی طاهرخانی ؛ افشاگری علیه م.ع ، دلال عامل سرقت ستاره های پرسپولیس قهرمان لیگ برتر

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ | ۱۳:۵۴
پرسپولیس ؛ مقاله مهدی طاهرخانی در بررسی علل وضعیت این روز های پرسپولیس

پرسپولیس در شرایطی عجیب قرار دارد، بازیکنان موثر یک به یک در حال جدایی هستند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

در باشگاه پرسپولیس دقیقا چه خبراست؟ این مهمترین پرسشی است که این روزها در فضای مجازی هواداران پرسپولیس از خبرنگاران این حوزه می پرسند، اما اگر حقیقتش را می خواهید حتی شخص رضا درویش هم پاسخ کامل و جامعی در مواجه با این پرسش ندارد.

قهرمان لیگ برتر که به شکلی باور نکردنی و تاریخی در سه هفته به پایان لیگ بیست و سوم ، ناگهان صدر و جام را توامان از استقلال گرفت، این روزها در وضعیت بسیار نامشخص ونگران کننده ای حضور دارد.

اوسمار ویه‌را سرمربی برزیلی و موفق این تیم به بهانه دوری از خانواده از تهران رفت و چند هفته بعد در یک استوری اینستاگرامی از هوادران این تیم خداحافظی کرد. به همین راحتی مهمترین رکن قهرمانی پرسپولیس از این تیم جدا شد.

اما درست در روزهایی که همه نگران شایعه درمورد جدایی دوستاره تیم در میانه میدان بودند ناگهان این علیرضا بیرانوند بود که قرارداش را فسخ کرد تا شوک به قرمزها کامل شود.بگذارید از ابتدا شروع کنیم تا هواداران این تیم بدانند هیچ اتفاقی به یکباره رخ نداده است.با داستان تراکتور و پیشنهادش به سه بازیکن پرسپولیس شروع می کنیم.

زنوزی در ابتدای بهار چک داد

حجت الاسلام علیپور که به عنوان فوتبالی ترین روحانی تاریخ فدراسیون و سازمان لیگ معرف حضور اهالی فوتبال است، یک دهه قبل در صحبت های خودمانی با نگارنده این متون یک حرف جالب زد.

او به نام یک دلال بسیار معروف و اصالتا تبریزی اشاره کرد و گفت؛ زمانی فوتبال ما پاک می شود که من بتوانم پای م.ع را به طور کامل و همیشگی از فوتبال ایران قطع کنم.

علیپور بسیار تلاش کرد. اما او رفت کنار و م.ع به صورت کامل با بازیکنان معروف فوتبال ایران رابطه گرفت. یک بازیکن پرسپولیس را به یکی از لیگ های عربی برد و در چند سال اخیر با توجه به نزدیکی اش با مالک تراکتور، وظیفه اصلی تیم بستن را به عهده دارد.

این فرد به دستور زنوزی، در ابتدای سال 1403 ماموریت جدیدش را آغاز کرد. مهدی ترابی، دانیال اسماعیلی‌فر و حتی علیرضا بیرانوند سه مهره ای بودند که او نشانه رفت. قرارداد ترابی و اسماعیلی فر در پایان فصل به پایان می رسید از این رو خیلی راحت این فرد با این دو در همان ابتدای بهار قول و قرارش را گذاشت.

منابع نزدیک به باشگاه تراکتور عنوان کردند که حتی مبلغ زیادی به عنوان پیش قرارداد در قالب چک روز به آنها داده شده است. بیرو که نمی خواست از این خوان تازه باز شده بی نصیب بماند، در روزهای پایانی فروردین ماه با تلاش و کوشش وکیلش، یک الحاقیه به قرارداد دو ساله اش اضافه کرد که اگر در پایان لیگ، به مدت 15 روز ریالی از مطالباتش مانده باشد می تواند یکطرفه فسخ کند.

اگر چه به گفته حسین بادامکی بانک شهر در تاریخ 26 خرداد ماه 1403 مبلغی نزدیک به 7 میلیارد تومان را به بیرو تحویل داد اما این گلر اعتقاد دارد که باید مبلغی نزدیک به 10 میلیارد تومان پرداخت می شد چرا که 2 و نیم میلیارد تومان از سال قبل طلب دارد.
بیرو به همین بهانه قراردادش را یک طرفه فسخ کرد. اما برخلاف پارسال نه طرفداران پرسپولیس دیگر خواهان بازگشت او هستند نه هیات مدیره چنین اجازه ای را به مدیرعامل داده است. طبق مصوبه هیات مدیره، رضا درویش باید در کمیته تعیین وضعیت علیه رفتار بیرانوند شکایت کند تا این بازیکن به واسطه فسخ یکطرفه قرارداد چند ماه از سوی فدراسیون فوتبال محروم شود.

باز گردیم به قضیه ترابی
باشگاه پرسپولیس که خبر داشت این بازیکن دوماه قبل همه قول و قرارش را با تبریزی ها گذشته است، در آخرین پیشنهاد خود به کمک یکی از اسپانسرها یک پیشنهاد عجیب و غریب نزدیک به 40 میلیارد تومان برای سال به او ازائه داد.

پرسپولیس از آنجایی که می داند ترابی دیگر راضی به انجام مذاکره نیست، این رقم را رسانه ای کرد تا توپ را به زمین شماره نه و تاثیرگذارش بیاندازد.

در جهان تنها یک چیز قطعی است و آن مرگ همه ماست. از این رو نمی شود با قاطعیت گفت چه اتفاقی برای ترابی و پرسپولیس رخ می دهد. اما کنار هم قراردادن شواهد می گوید، ترابی به همراه اسماعیلی فر سال بعد با لباس قرمز تراکتور در لیگ حاضر می شوند.

اگر پیش خودتان می پرسید پس داستان واگذاری سهام تراکتور و پشیمانی زنوزی از تیمداری چیست، ما به شما می گوئیم لبخند بزنید چون مقابل دوربین نه چندان مخفی مالک تراکتور قرار گرفته اید.

زنوزی از 3 ماه قبل به یکی از مدافعانش و همچنین م. ع ماموریت داده تا بازیکنان تاپ را برای فصل بعد جذب کنند.فردی که چنین برنامه ای دارد بدون تردید قصد واگذرای سهام تراکتور را نخواهد داشت. پس فریب این صحنه آرایی ها را به هیچ عنوان نخورید.

داستان جذب سرمربی ایتالیایی
همه چیز برای جذب والتر ماتزاری مهیا بود اما خبری که خبرنگار معروف ایتالیا در حوزه نقل و انتقالات، چند وقت پیش مخابره کرد همه چیز را برهم زد. اگر جیانلوکا مارتزیو این خبر را کار نمی کرد، احتمالا از ابتدای هفته ماتزاری به همراه دستیارانش در تهران بود و قرارداد امضا می شد. اما به محض افشای جزئیات مذاکره، عده ای از تهران با دستیاران ماتزاری تماس گرفتند و به دروغ مدعی شدند که این کشور در آستانه جنگ است و هیچ امنیتی در اینجا وجود ندارد.

یک کار کثیف و وطن فروشانه در راستای پشیمان کردن حضور این گزینه ایتالیایی در تهران تا دلالان وطنی، بتوانند گزینه خود را به باشگاه پرسپولیس تحمیل کنند و در آمد باد آورده چند صدهزار دلاری را در جیب شان بگذارند. انتظار می رود نیروهای امنیتی بعد از شکایت باشگاه پرسپولیس حتما این مورد خاص را پیگیری کنند تا مشخص شود چه افرادی برای سود شخصی خود اینچنین علیه کشور سیاه نمایی کردند.

باشگاه پرسپولیس خبر داده که ماتزاری به واسطه این تماس ها احتمالا نظرش عوض شده است و اگر از ما می پرسید، احتمال می دهیم که این گزینه به ایران نیاید. مگر اینکه دستیار ایتالیایی امیرقلعه نویی در تیم ملی با تماس با ماتزاری به آنها از وضعیت کشورمان بگوید و بتواند نظر آنها را تغییر دهد.

پیشبینی در مورد آینده
تصور ادامه حضور بیرانوند، ترابی با پیراهن پرسپولیس بسیار دشوار است. از این رو آنها با فرشاد احمزاده به توافق رسیدند و احتمالا با حضور لیموچی پرونده حضورمهدی ترابی در پرسپولیس برای همیشه بسته شود. بازیکنی که با ادامه حضور و درخشش با پیراهن سرخ این شانس را داشت تا یکی از ماندگارترین بازیکنان این باشگاه در تاریخش شود و همچنین شانس حضور در تیم ملی در جام جهانی 2026 را بالا ببرد.

اما این روزها پول حرف اول و آخر را می زند. چون هیچ چیز قطعی نشده ما هم نمی گوییم هیچ احتمالی برای تغییر نظر این افراد وجود ندارد، اما نگاهی به گذشته می گوید،بعید است این بازیکنان را در لباس پرسپولیس ببینیم و همچنین ماتزاری را سرمربی قرمزها ، به ویژه که امروز رسما خبر حضور خوان کارلوس گاریدو سرمربی اسپانیایی در پرسپولیس رسانه ای شد.

مهدی طاهرخانی اختصاصی خبرگزاری فوتبال ایران ؛ پارس فوتبال 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *