بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

کنایه سنگین اسطوره پرسپولیس به اوسمار ویرا

محمود کلهر : اوسمار‌ ویرا به خودش ظلم کرد

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۲۰
محمود کلهر : اوسمار‌ ویرا به خودش ظلم کرد

محمود کلهر پیشکسوت پرسپولیس گفت : اوسمار ویرا اخلاق حرفه‌ای داشت و از نظر من یکی از دلایل قهرمانی پرسپولیس نپرداختن به برخی حواشی بود که تیم رقیب در آن دست داشت رفتن اوسمار هرگز به ضرر پرسپولیس بلکه او به خودش ظلم کرد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

محمود کلهر پیشکسوت پرسپولیس درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان مرحله مقدماتی جام جهانی، اظهار داشت:

تیم ملی ایران در ۲ بازی گذشته طراوت و شادابی لازم را نداشت و آنگونه که ما انتظار داشتیم ظاهر نشدند. حضور برخی جوانان در ترکیب تیم ملی ما را به آینده امیدوار کرد و به نظرم تیم ملی ایران وارد یک بُعد پیشرفته شده و نیازمند پیروی از یک سری اصول حرفه‌ای است.

وی ادامه داد:

تغییر نسل یک امر مهم و جدی در فوتبال است، اما اینکه در چه مقطعی آن را انجام دهیم مهم است. از نظر من باید در دیدار‌های مهم مقدماتی جام جهانی از بازیکنان با تجربه استفاده شود چرا که این نوع مسابقات جای آزمون و خطا نخواهد داشت. جوانان را باید در بازی‌های دوستانه محک زد و هماهنگی لازم را بین آن‌ها به وجود آورد. وجود دوستی و رفاقت می‌تواند گام بزرگی برای وجود هماهنگی بین آن‌ها باشد.

کلهر عنوان کرد:

در هر صورت ما نیاز مبرم به پوست اندازی داریم باید در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۶ با یک چهره جدید وارد شویم. با توجه به تغییراتی که در تیم ملی ایجاد شد ما ضعف جدی در ساختار دفاعی داشتیم و این بزرگ‌ترین چالش امیر قلعه‌نویی است و باید این مشکل را حل کند چرا که ممکن است به یک نقطه ضعف حل نشدنی تبدیل شود.

پیشکسوت فوتبال ایران در رابطه با پیشرفته کشور‌های حوزه خلیج فارس در فوتبال، تصریح کرد:

تیم‌هایی مانند ازبکستان، عربستان، قطر و … به دلیل انجام یک سری اقدامات اصولی و حرفه‌ای توانستند به خوبی قد علم کنند با اینکه در گذشته زنگ تفریح تیم‌های بزرگ بودند. کشور‌های مختلف اکنون به رشد پایه‌ها پرداخته‌اند؛ در این عرصه تیم‌هایی مثل ازبکستان بسیار موفق ظاهر شدند، اما در این سو فوتبال ایران درگیر حواشی متعدد و خانمان سوز شده است که صغیر و کبیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. استعداد‌هایی را در کل کشور داریم که اگر به خوبی به آن‌ها بها داده شود در آسیا رقیب نخواهیم داشت. مهم‌ترین آن مقابله با فساد است و باید همه دست به دست هم دهیم تا افراد خاطی را به دست قانون بسپاریم.

کلهر به عنوان پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه اوسمار رفته به رفته خوب شد و دلیل آن تجربه بازیکنان بود، عنوان کرد:

من به شخصه اوایل فصل نظر مثبتی روی اوسمار نداشتم و پس از عملکرد ضعیف و باخت مقابل آلومینیوم نسبت به او دلسرد شده بودم، اما با آمدن بازیکنان تاثیرگذاری، چون عبدالکریم حسن و اورونوف تیم پرسپولیس روند صعودی پیدا کرد و شرایط بازی را در لیگ برتر تغییر داد. از نظر من اگر نظرشان روی اوسمار مثبت بود باید پیش از دیدار با مس رفسنجان قرارداد وی را تمدید می‌کردند. از نظر من اوسمار می‌توانست کمک زیادی به سرخ پوشان کند چرا که به خوبی با شرایط لیگ برتر آشنا بود و ترکیب پرسپولیس را به خوبی می‌شناخت.

وی در این رابطه متذکر شد:

اوسمار ویرا اخلاق حرفه‌ای داشت و از نظر من یکی از دلایل قهرمانی پرسپولیس نپرداختن به برخی حواشی بود که تیم رقیب در آن دست داشت. رفتن اوسمار هرگز به ضرر پرسپولیس بلکه او به خودش ظلم کرد چرا که مربیان بزرگی در پرسپولیس آمدند و رفتند و اوسمار هم یک مربی موفق بود که نامش در تاریخ پرسپولیس نوشته شد. گزینه‌های زیادی برای هدایت پرسپولیس اعلام شدند که از نظر من هر مربی را انتخاب کردند باید از لحاظ مالی و جذب بازیکنان مد نظرش حمایت شود.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت:

اگر مربی ایرانی انتخاب شد باید نگاه‌هایمان را تغییر دهیم و اگر نتیجه‌ نگرفت به شخصیت او احترام بگذاریم و همواره او را حمایت کنیم و اگر نتیجه نگرفت با نهایت احترام او را کنار بگذاریم. اسکوچیچ هم انتخاب هوشمندانه‌ای است، زیرا به خوبی نسبت به لیگ ایران آشنایی دارد و می‌داند چه بازیکنانی در این مقطع به درد تیم می‌خورند. گزینه‌های ایرانی مثل تارتار و حسین عبدی و یا علی دایی برای سرخ پوشان مفید هستند و می‌توانند روند موفقیت آمیزی را طی کنند.

کلهر با بیان اینکه باید از کسانی که فساد را فاش می‌کنند تشکر کنیم، افزود:

سالیان زیادی است که ما از نبود افراد کاردان و متخصص رنج می‌بریم. متاسفانه فساد همانند یک ویروس در کل جامعه فوتبال نفوذ کرده و این فساد بدنه تمام باشگاه‌ها را در بر گرفته است. دلالان از اصلی‌ترین دلایل فساد در باشگاه‌ها هستند و برخی افراد به دلایل شخصی و منفعت خودشان بازی‌های لیگ را مهندسی می‌کردند و رشوه‌های بزرگی به داوران دادند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:

فساد فقط برای لیگ برتر نیست بلکه در کل ورزش ایران در حال گسترش است. از تمام کسانی که گام بزرگی برای افشای فساد در فوتبال برداشتند تشکر می‌کنیم. امیدوارم تمام پیشکسوتانی که طی سالیان زیاد به آن‌ها ظلم شده است برای نابودی فساد قدم بردارند و حقشان را بگیرند. باید از کسانی که با فساد مبارزه می‌کنند حمایت کنیم تا فوتبالمان نجات پیدا کند و جوانانی که آینده دار هستند فرصت برای بزرگ شدن پیدا کنند. حمایت از کسانی که برای مبارزه با فساد قدم برمی‌دارند بر همه فوتبال‌دوستان واجب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *