بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

اعتراض شدید دقیقی به قضاوت وحید کاظمی مقابل استقلال + سند

سعید دقیقی ، سرمربی شمس آذر : مقابل استقلال داوری خوبی را شاهد نبودیم

نویسنده : Parsfootball Instagram Service
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۶:۲۵


سعید دقیقی ، سرمربی شمس آذر قزوین پس از باخت مقابل استقلال گفت : مقابل استقلال داوری خوبی را شاهد نبودیم.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

سعید دقیقی پس از شکست سه بر دو برابر شمس آذر قزوین در جمع خبرنگاران گفت:

جا دارد قبل از صحبت درباره مباحث فنی از حضور هواداران قزوینی که با حضور سبزشان باعث قوت قلب ما شدند تشکر کنیم و همچنین به طور ویژه از هواداران استقلال ایران تشکر می‌کنم که فضای خوبی در استادیوم شکل دادند و تا دقیقه ۱۰۰ همه لذت بردند و ما هم کیف کردیم. بازی فوق العاده حساسی بود و شور و نشاط خوبی را شکل دادند.

او در ادامه گفت:

بازی سنگینی بود و به اعتقاد من باشگاه استقلال یکی از روزهای خوب خود را پشت سر گذاشت و برعکس ما، در نیمه اول ما بد بودیم. برای من سوال بود تیمی که همیشه در لیگ بهترین بازی‌ها ارائه داده و با همه کمبودها، نیمه اول هیچ اشتراکی با شمس آذر همیشگی نداشت و بین نیمه خیلی تند با بازیکنان برخورد کردم و از آنها خواستم باکیفیت‌تر باشند. باز با این حال در ابتدای نیمه دوم هم خوب نبودیم و گل دوم و سوم را خوردیم. با این حال در دقایقی که خوب بودیم دو گل زدیم و شانس زدن گل سوم را هم داشتیم. حیف بود و بچه‌ها باید بدانند که این فرصت‌ها را به سادگی از ندهند تا در بازی‌های بعدی باکیفیت‌تر از الان بازی کنیم.

*قضاوت داور بازی را چطور دیدی؟

من نهایت احترام را برای ایشان قائل هستم و آقای کاظمی یکی از داوران خوب فوتبال ماست اما به قطع و به نظر شخصی می‌گویم که یک اشتباه سهوی کرد و ابدا پنالتی نبود. اگر پنالتی گرفتی طبق قانون باید اخراج می‌کردی و در چند صحنه دیگر هم اشتباهاتی صورت گرفت و اوت و کرنرها برعکس بود. در لحظه آخر هم یک شارژ بازیکن ما شد که باید پنالتی می‌شد اما قضاوت خوبی را شاهد نبودیم و البته ایشان از داوران بسیار خوب فوتبال ایران هستند.

*در نیمه دوم بهتر از نیمه اول بودید و به نظر استقلال هم بعد از زدن سه گل قانع شد. این شرایط را چگونه ارزیابی کردید؟

من دوست دارم اگر بحث فنی می‌کنم دوست دارم واقعیت را بگویم. در نیمه اول خوب نبودیم اما در نیمه دوم اما خوب بودیم. در صحنه گل سوم ما روی دروازه حریف بودیم اما زیر فشار گل سوم را خوردیم. پنالتی هم که اشتباه بود. در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم. تغییراتی که دادیم همه تاثیرگذار بودند و فوتبال شل گرفتن و نگرفتن نیست بلکه تاکتیک است. شاید تاکتیکی که در نظر گرفتم نتیجه نداد و تغییراتی خصوصا در سمت چپ دادیم بازی را بهتر کرد تا در نیمه دوم بازی برتری داشته باشیم. تیم هم شرایط بدنیش برای من سوال است که چرا نیمه اول آنقدر بد بودیم و بچه‌هایی که در جنگ‌های میانه میدان حضور داشتند، آنقدر ساده اجازه بازیسازی می‌دهیم؟ با تغییراتی که در نیمه دوم داشتیم، فکر می‌کنم در نیمه دوم تیم برتر میدان بودیم.

*از جسورانه بازی کردن ناراحت نیستید؟

چند تیم آمدند دفاعی بازی کردند و نتیجه گرفتند؟ مس رفسنجان تنها تیمی بود که در اینجا جسورانه بازی کرد. من روز گذشته هم که صحبت کردم گفتم دنبال بازی باکیفیت هستیم. بیشتر از نتیجه‌، از این ناراحت بودم که خوب بازی نکردیم اما در نیمه دوم خوب بودیم. ما دیگر رتبه ششم یا هفتم فرقی برای ما ندارد و شرایط تیم با توجه به کسر امتیازی که صورت گرفت به گونه‌ای بود که هدف اصلی ما حفظ تیم و بازی باکیفیت بود. جوان‌هایی آوردیم که ۲۰-۲۱ بودند و ما به دنبال خوشحالی مردم هستیم و اینکه می‌خواهیم بازی خوبی ببینید. این برای ما اولویت دارد و ارزش دارد.

*می‌شود امید داشت که شما تا آخر دوره مربیگریتان با این سبک بازی کنید؟ 

من همیشه تلاش می‌کنم تا با احترام نسبت به رقبا حرف بزنم و بازی خودم را داشته باشم.  من با امید زندگی می‌کنم و الان شرایطی است که همه مردم ایران با امید زندگی می‌کنند.

*یک صحنه هم آخر بازی بود که داور انگار هنگام تصمیم گیری منصرف شد. نظر شما درباره آن چیست؟

او سومین اشتباه متعدد داور بود که در آن صحنه به سینه برخورد کرد و داور چهارم گفت اشتباه گرفتی. یک صحنه دیگر هم اول بازی بود که اوت بود و با آن فشار به کرنر رسیدند و یک صحنه دیگر هم از نظر من اشتباه محرز کرد که به نظرم کارشناسان داوری به آن نظر می‌دهند. در شرایطی که این جو‌ در استادیوم است و مردم حضور پیدا می‌کنند، البته اشتباه سهوی است اما در این جو شاید تیمی که زیر فشار اشتباهات سهوی قرار گیرد با مشکل مواجه شود. بعد از اوت و کرنر مسلما بازیکنان جوانی که اول راه هستند با مشکل مواجه می‌شوند. نصف بچه‌هایی که بازی کردند، اولین بار در آزادی بازی می‌کردند و فشاری که می‌آوردند زیاد بود.


خبر خوش برای کاربران پارس فوتبال: مشاهده هرگونه محتوایی اعم از خبر ، عکس و ویدئو برای کاربران پارس فوتبال نیم بها خواهد بود.

در اینجا در این باره بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *