بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

واکنش معنادار سرمربی تیم مطرح لیگ برتری به دیدار مقابل استقلال

محرم نویدکیا : استقلال تیمی با کیفیت بالا و فوق‌ العاده است

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۸:۵۵
محرم نویدکیا : استقلال تیمی با کیفیت بالا و فوق‌ العاده است

محرم نویدکیا سرمربی مس رفسنجان گفت : با صدرنشین لیگ بازی داریم. یک تیم فوق‌العاده خوب، باانضباط و با کیفیت بالا و از همه مهمتر اینکه استقلال همیشه در خانه بازی‌های خوبی انجام داده و امتیازات خیلی زیادی در خانه به دست آورده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

محرم نویدکیا در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال مس رفسنجان برابر استقلال اظهار داشت:

با صدرنشین لیگ بازی داریم. یک تیم فوق‌العاده خوب، باانضباط و با کیفیت بالا و از همه مهمتر اینکه استقلال همیشه در خانه بازی‌های خوبی انجام داده و امتیازات خیلی زیادی در خانه به دست آورده است. این موضوع کار را برای هر تیمی سخت می‌کند. استقلال یک تیم واقعاً منضبط است که در ساختار دفاعی فوق‌العاده عمل می‌کند. ساختار هجومی‌شان مخصوصاً در ضربات ایستگاهی فوق‌العاده قوی است.

وی افزود:

نکونام امسال یک تیم فوق‌العاده خوب درست کرده که قابل تحسین است. برای ما این بازی فوق‌العاده سخت و مهم است. فکر می‌کنم برای هر دو تیم بازی مهمی است. در آینده امتیازات این بازی برای دو تیم خیلی تأثیرگذار است. چه برای ما که می‌خواهیم از این شرایطی که داریم کمی خودمان را به جایگاه بالاتر در جدول برسانیم و چه استقلالی که دلش می‌خواهد صدرنشین بماند.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان تصریح کرد:

به همین خاطر فکر می‌کنم و امیدوارم بازی جذابی باشد و هواداران وقتی به ورزشگاه می‌آیند یا در خانه بازی را تماشا می‌کنند از فوتبال لذت ببرند، چون این مهمترین اصل فوتبال دنیاست.

نویدکیا درباره مشکلات باشگاه مس رفسنجان هم به خبرنگاران گفت:

خیلی اوضاع خوبی از لحاظ اقتصادی نداریم. تا آنجایی که می‌دانم مسئولان باشگاه مس و مدیرعامل باشگاه جلساتی داشتند و به جمع‌بندی خوبی رسیدند، اما اینکه به واقعیت تبدیل شود و ما چیزی را به صورت عملی ببینیم هنوز به آنجا نرسیده است. من خودم در مصاحبه‌های قبلی که در شهر رفسنجان داشتم خدمت همکاران شما عرض کردم درک می‌کنم که ما هم مانند بقیه تیم‌ها مشکل مالی داریم. هیچ مشکلی هم نیست، بالاخره تیم‌ها باید یک نظم مالی حداقلی داشته باشند.

وی ادامه داد:

اینکه از سال قبل به بازیکنان‌مان بدهکار هستیم، این موضوع جذابیتی ندارد. من در همه مسائل سمت باشگاه هستم چه زمانی که در سپاهان بودم، چه حالا که در مس رفسنجان هستم، اما در مسائل مالی همیشه سمت بازیکنان هستم و تا جایی که بتوانم از آن‌ها دفاع می‌کنم به حق و حقوق‌شان برسند، اما واقعاً مدیرعامل ما در حال حاضر تمام تلاش خودش را انجام می‌دهد و با مسئولان شرکت جلسات خیلی خوبی داشتند و امیدوارم در آینده این مشکلات کم کم حل و فصل شود.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در پاسخ به این پرسش که آیا منتظر محمد ستاره عراقی خود را مقابل استقلال در اختیار دارد، خاطر نشان کرد:

او را در اختیار داریم. حتی برای همراهی منتظر محمد با تیم امید عراق هم ما باید تصمیم بگیریم، چون بازی‌های تیم امید جزو فیفادی نیست، ولی او کاپیتان تیم امید عراق است. من یک زمانی خودم بازیکن بودم و حتی کاپیتان تیم امید و دلم می‌خواهد به او انرژی داده و اجازه بدهم برود و به تیمش کمک کند. بابت این موضوع مشکلی ندارم. منتظر محمد در این بازی و بازی آینده در اختیار تیم است و پس از آن از تیم ما جدا می‌شود.

نویدکیا راجع‌به اینکه آیا پیروزی تیمش مقابل استقلال در جام حذفی به صورت اتفاقی رقم خورده است، اظهار داشت:

بالاخره در فوتبال اتفاقات نقش دارند، ولی اینکه تیمی اتفاقی بخواهد در همه بازی‌هایش نتیجه خوبی بگیرد این غیرمنطقی است. ما در همان بازی هم امکان داشت نتیجه را از دست بدهیم. شاید اگر آن پنالتی اول کار تبدیل به گل شده بود این اتفاقات نمی‌افتاد و من الان باید جور دیگری حرف می‌زدم.

وی افزود:

فوتبال برنامه‌ریزی می‌خواهد، ولی یکسری هم به اتفاقات فوتبالی باز می‌گردد که در شرایط حساس، در یک لحظه یک اتفاقاتی می‌افتد که اصلاً قابل پیش‌بینی نیست. این هم بخشی از فوتبال است و جذابیتش به همین است. استقلال تیم بسیار خوبی است و ما آن روز خیلی باکیفیت بازی کردیم، ولی آن بازی خانگی بود و حالا باید در خارج از خانه بازی کنیم. در واقعیت باید ببینیم تیم ما چه کیفیتی دارد، آیا واقعاً می‌تواند با تیم‌های بزرگ رقابت کند و می‌تواند بازی خوبی انجام بدهد یا نه. این بازی خیلی چیز‌ها را به ما نشان می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در مورد اصرار تیمش به بازی زمینی و امکان تغییر برنامه نارنجی‌پوشان مقابل استقلال با توجه به حضور هواداران، اظهار داشت:

به نظرم مربیان اگر بخواهند برای هر بازی تصمیم بگیرند که سبک‌شان را تغییر بدهند یا نظرشان درباره فوتبال را عوض کنند در آن زمان شاید درصد موفقیت پایین‌تر بیاید. ما سعی می‌کنیم همان بازی را که همیشه انجام می‌دادیم، دوباره به انجام برسانیم، ولی این واقعیت هم در فوتبال وجود دارد که یک زمانی، نمی‌توانید آن بازی را که دوست دارید، در زمین پیاده کنید.

نویدکیا یادآور شد:

مثلاً ما مقابل تراکتور آن بازی را که دل‌مان می‌خواست، نتوانستیم انجام بدهیم و آن‌ها کیفیت بهتری نسبت به ما داشتند و البته مالکیت توپ بیشتری. بعضی وقت‌ها این اتفاقات می‌افتد. ما راه خودمان را می‌رویم و بستگی به تیم‌هایی دارد که مقابل ما بازی می‌کنند یا شرایطی که در روز مسابقه ایجاد می‌شود. هر کسی درباره فوتبال یک دیدگاهی دارد و نظر من هم اینطوری است. من نمی‌خواهم به خاطر آن نظرم را عوض کنم.

وی ادامه داد:

فکر می‌کنم در دنیا این چیز‌ها خیلی مهم نیست. اتفاقاً در فوتبال دنیا مربیانی که جنجال دارند کمتر از آن‌ها استفاده می‌شوند و همه از اینطور مربی‌ها انتقاد می‌کنند. دیگر مردم این سبک‌ها را دوست ندارند، حتی اگر نتیجه بدهد و به موفقیت برسد. معتقدم در فوتبال ما گاهی اوقات این مربیان به موفقیت می‌رسند، ولی مردم یا هواداران فوتبال لذتی از این سبک‌ها نمی‌برند و دل‌شان می‌خواهد فوتبالی که در زمین می‌بینند برای‌شان لذت‌بخش باشد، نه حواشی. متأسفانه هنوز هم در فوتبال ما یک مقداری حواشی لذت دارد، ولی برای من هیچ جذابیتی ندارد.

سرمربی تیم فوتابل مس رفسنجان با انتقاد به عدم توجه کافی نسبت به توجه هواداران گفت:

ما، چون فوتبال دولتی داریم و باشگاه‌ها دولتی اداره می‌شوند، مهم نیست که در ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر یا پنج هزار نفر تماشاچی حضور داشته باشند، ولی ما باید به آن سمتی برویم که تا آنجایی که می‌شود هوادار بیشتری به ورزشگاه بیاید تا از فوتبال لذت ببرد.

محرم نویدکیا در پاسخ به اینکه مهدی هاشمی‌نسب مربی استقلال گفته است فرقی نمی‌کند تیمش چه نتیجه‌ای بگیرد و صرفاً دنبال پیروزی هستند، تأکید کرد:

این هم یک دیدگاه است و نمی‌توان به آن ایراد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *