بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

یه حرکت هوشمندانه از اوسمار در ترکیب پرسپولیس

حضور مهدی ترابی در بال راست با نظر اوسمار سرمربی پرسپولیس

نویسنده : Parsfootball Multi media
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۷:۴۱
ترابی ؛ حضور مهدی ترابی در بال راست با نظر اوسمار سرمربی پرسپولیس

سرمربی برزیلی پرسپولیس جای وینگر تکنیکی خود را تغییر داد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

با شروع بازی مقابل ذوب آهن مشخص شد برای نخستین بار مهدی ترابی در جناح راست و روی دست دانیال اسماعیلی فر به میدان رفته است.

در نگاه اول اینگونه به نظر می‌رسید که اوسمار این جابجایی را انجام دهد تا از اورونوف ازبک به جای صادقی در وینگر چپ بهره بگیرد اما مربی برزیلی در جناح مقابل به سعید صادقی اعتماد کرد.

از ابتدای فصل گذشته تا به امروز مدام در نقدهای ترکیب و چیدمان نفرات پرسپولیس این نقد به یحیی گل محمدی می‌شد که چرا از سعید صادقی در جناح چپ استفاده نمی‌کند. در عین حال خود صادقی هم می‌گفت در جناح چپ کارایی بیشتری دارد و آنجا راحت‌تر است.

البته در طول بازی ترابی و صادقی مدام جای خود را عوض می‌کردند اما ذهنیت شکل گرفته از ترابی و صادقی به عنوان هافبک‌های کناری یا وینگرهای راست و چپ بود و آنها با مدافعان پشت سر خود در جناح اصلی هماهنگ شده بودند.

در بازی با ذوب آهن اوسمار برای اولین بار از ابتدا ترابی را به عنوان وینگر راست به میدان فرستاد که شماره 9 سرخ‌ها در همان دقیقه 2 بازی موقعیت گل ساخت و اگر کات بک صادقی دقیق بود پرسپولیس با ضربه آل کثیر به گل می‌رسید.

ترابی در ادامه بازی هم یکی از خطرناک ترین بازیکنان تیمش بود و مثل بازی با تراکتور می‌توانست گل بزند یا پاس گل بدهد که درخشش محسن فرزوان کمی هم بدشانسی مانع از این اتفاق شد.

ترابی که در نیم فصل اول و بعد از مصدومیت خود شرایط بدنی خوبی نداشت در جام ملت‌های آسیا هم خیلی کم بازی کرد اما در نیم فصل دوم شرایط بدنی بهتری پیدا کرده و به تبع این بهبود شرایط بدنی راحت‌تر و سرحال‌تر کار می‌کند و می‌تواند در کیفیت تهاجمی پرسپولیس تاثیر مثبت بگذارد.

حالا تغییر پست ترابی به دست اوسمار شاید باعث شود تا شماره 9 سرخ‌ها در این پست درخشش بیشتری داشته باشد ضمن اینکه فصا را برای درخشش صادقی یا اورونوف در جناح مقابل باز کند. البته این اتفاق به هماهنگی او با دانیال اسماعیلی‌فر به عنوان مدافع پشت سرش و هافبک میانی سمت او نیز بستگی خواهد داشت اما هیچ کس در پرسپولیس به توانمندی‌های ترابی برای درآوردن بازی‌های پرسپولیس شک ندارد. اتفاقی که در دیدارهای پایانی فصل قبل برای یحیی کارگشا بود و این تیم را به سمت دبل قهرمانی پیش برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *