بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هشدار ترسناک اسطوره پرسپولیس به امیر قلعه نویی

بیژن ذوالفقارنسب : تیم ملی فوتبال ایران باید به‌دقت آنالیز شود

نویسنده : پارس فوتبال ParsFootball.Com
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۲:۲۱
بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت پرسپولیس درباره تیم ملی صحبت کرد

بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت پرسپولیس گفت : فدراسیون فوتبال باید از یک کارشناس متخصص و زبده آلمانی، انگلیسی یا اسپانیایی بهره برده و در مدت زمانی حداقل یک‌ماهه، تمامی رفتارها و عملکرد بازیکنان تیم ملی مورد ارزیابی قرار دهد. باید تک‌تک نفرات به دقت آنالیز شوند

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

بیژن ذوالفقارنسب پیشکسوت پرسپولیس به نتایج تیم ملی فوتبال ایران در چندوقت اخیر پرداخت و اظهار کرد:

اعتقاد دارم همین تیم نیازمند جوانگرایی اصولی است و باید عملکرد بازیکنان به دقت مورد ارزیابی و تحلیل قرار بگیرد.

وی ادامه داد:

فدراسیون فوتبال باید از یک کارشناس متخصص و زبده آلمانی، انگلیسی یا اسپانیایی بهره برده و در مدت زمانی حداقل یک‌ماهه، تمامی رفتارها و عملکرد بازیکنان تیم ملی مورد ارزیابی قرار دهد. باید تک‌تک نفرات به دقت آنالیز شوند تا براساس عملکردی که در این مدت داشتند نفرات منتخب مشخص و مسیر برای ادامه راه تعیین شود.

کارشناس فوتبال کشورمان افزود:

جدا از این مسائل باید رفتارهایی که به بازی گروهی ختم می‌شود نیز بررسی شود. چه ایرادی دارد که نقاط ضعف و قوت تیم ملی خیلی دقیق و براساس فاکتورهای موجود آنالیز و بررسی شود؟ به نظر من کادر فنی و بازیکنان در این مدت تمام تلاش خود را کردند اما به آن نتیجه‌ای که می‌خواستند نرسیدند و باید همه عواملی که در این نتیجه دخیل بود،‌ شناسایی شود.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال اضافه کرد:

از سوی دیگر باید برنامه اردوها، مسابقات تدارکاتی، حضور در رقابت‌های چندجانبه آسیایی و اروپایی برای تیم ملی تدوین شود. تیم ملی نیازمند این است که به شخصیت واقعی خود دست یابد چراکه این تیم جزو تیم‌های خوب ادوار گذشته است. بازی با قطر، سوریه یا تیم‌هایی که در گروه ایران بودند به سود فوتبال ما نیست،. تیم ملی نیاز دارد با تیم‌های معتبر و صاحب سبک جهان بازی کند و این نکته‌ای است که باید در دستور کار تیم ملی قرار بگیرد.

ذوالفقارنسب گفت:

متاسفانه برخی به دنبال تخریب، عیب‌جویی و انتقام هستند. نباید تیم ملی تحت تاثیر این عوامل مخرب قرار بگیرد. باید به درستی و براساس واقعیت‌ها، معیار و اندازه تیم ملی مشخص شود. این تیم می‌توانست بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران باشد اما به دلیل اشتباهاتی که داشت نتوانست به اهداف خود برسد و بازیکنان باید این را مدنظر داشته باشند که با صحبت کردن و مواردی از این دست، تیم ارتقا پیدا نمی‌کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد بازیکنان کنونی تیم ملی نیز افزود:

نتیجه‌گیری در لحظه و به سرعت حاصل نمی‌شود و نیازمند کار و برنامه‌ریزی است اما فراموش نکنیم نمی‌توانیم و نباید سرمایه‌های این تیم را هم به راحتی کنار بگذاریم. من به این تیم ملی اعتقاد دارم و با برطرف کردن برخی مسائل می‌توان به موفقیت رسید. تیم ملی ایران با یک کادر بومی عملکرد خوبی داشت و من بعد از چند سال ارزیابی مثبتی از شرایط این تیم دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *