بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

رقابت نزدیک برای صدرنشینی در لیگ والیبال ساحلی

منبع : خبرگزاری ایرنا
تعداد نظرات کاربران : ۰ نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۷

به گزارش ایرنا، هفته سوم لیگ والیبال ساحلی ایران که از پنجشنبه در مجموعه ورزشی سلمان‌شهر یزد آغاز شده بود، بامداد امروز (یکشنبه) به پایان رسید.

مسابقات سومین شب از ساعت ۲۱ شنبه آغاز شد و پس از برگزاری ۱۲ مسابقه در ساعت ۲:۲۰ بامداد یکشنبه به پایان رسید و در مجموع تیم‌های توپکای بابلسر، پیکان بندر دیر، شهداب یزد، دریادلان گناوه، رعد پدافند تهران و ساوانا بهشهر برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.

در نخستین دیدار امشب تیم پیکان بندر دیر (رحمان رئوفی – عبدالحامد میرزاعلی) که با ۶ برد و ۱۳ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار داشت، به مصاف تیم منطقه آزاد چابهار (فرزاد پیری – محمد پورامینی) قعرنشین این رقابت‌ها رفت و با شکست حریف به هفتمین برد خود دست یافت.

در دیگر مسابقه همزمان نیز تیم‌های توپکا بابلسر و مقاومت گلساپوش یزد برابر هم قرار گرفتند و نماینده بابلسر حریف خود را شکست داد تا گلساپوش در آخرین مسابقه هفته سوم نیز دست خالی زمین مسابقه را ترک کند و به رغم میزبانی در این هفته، سه ناکامی را تجربه کرده باشد.

تیم پیکان بندر دیر (رحمان رئوفی – عبدالحامد میرزاعلی) نیز در آخرین مسابقه هفته سوم لیگ برتر ساحلی موفق به شکست منطقه آزاد چابهار (فرزاد پیری – محمد پورامینی) شد تا هفتمین برد خود در این رقابت‌ها و سومین برد خود در این هفته را جشن بگیرد.

از سوی دیگر تیم منطقه آزاد چابهار هشتمین شکست خود را تجربه کرد و بدون برد در انتهای جدول این رقابت‌ها در پایان هفته سوم باقی ماند.

تیم شهداب یزد (کامبیز کلته – بهنام توکلی) در آخرین مسابقه خود در هفته سوم لیگ برتر والیبال ساحلی نماینده بابل (سیدعباس مظفری – میثم شکری) را از پیش رو برداشت تا با هفت برد و ۱۵ امتیاز در رتبه پنجم قرار گیرد و به کار خود در این هفته پایان دهد.

دریادلان بندر گناوه (ابراهیم امان‌پور – وحید نیکوفر) در آخرین دیدار خود در هفته سوم لیگ برتر ساحلی به مصاف هورسان رامسر رفت. نماینده گناوه با شکست شهرام قاسم‌خواه و آرمین کمی، چهارمین برد خود را جشن گرفت و ۱۲ امتیازی شد. این تیم در پایان هفته سوم لیگ برتر والیبال ساحلی رتبه ششم جدول را از آن خود کرد.

تیم رعد پدافند تهران (امیر شوشتری‌زاده – محمد صادقی) در ادامه روند رو به رشد خود در آخرین دیدار خود در هفته سوم لیگ برتر ساحلی موفق به شکست وارنا شهر باران (رضا روشن‌قلب – هومن عابدی) شد تا با هفت برد و ۱۵ امتیاز به کار خود در این هفته پایان دهد و در جایگاه سوم جدول قرار گیرد.

حساس‌ترین مسابقه آخرین شب هفته سوم لیگ برتر ساحلی دیدار دو تیم موج سواران ساحل نوشهر و ساوانا بهشهر بود، زیرا نتیجه این مسابقه نقش مهمی در تعیین قهرمان نیم فصل این رقابت‌ها داشت. البته تا پایان نیم فصل دو تیم سه مسابقه دیگر خواهند داشت.

بهمن سالمی و آرش وکیلی (موج سواران ساحل نوشهر) که قهرمانی آسیا را نیز در پرونده افتخارات خود دارند، در دیدار نخست مغلوب حریف جوان خود شدند و در دومین مسابقه نیز نماینده بهشهر (علیرضا آقاجانی و ابوالحسن خاکی‌زاده) نتیجه را واگذار کرد تا جدال دو تیم به ست حساس طلایی کشیده شود.

در امتیاز ۶ بر ۶ ست طلایی، بهمن سالمی دچار گرفتگی شدید عضلات شد و مسابقه برای مدتی متوقف شد. بعد از یک امتیاز دوباره آرش وکیلی دچار مصدومیت شد و در مجموع حدود ۱۳ دقیقه مسابقه متوقف شد و در نهایت موج سواران ساحل نوشهر نتیجه این مسابقه را به حریف واگذار کرد تا نماینده بهشهر به عنوان شگفتی ساز هفته سوم معرفی شود.

بدین ترتیب نماینده نوشهر نخستین شکست خود در لیگ برتر والیبال ساحلی ۱۴۰۰ را تجربه کرد، اما صدر جدول را با معدل پوئن بهتر نسبت به چهار تیم دیگر (ساوانا بهشهر، رعد پدافند تهران، پیکان بندر دیر و شهداب یزد) که هفت برد و ۱۵ امتیاز دارند، حفظ کرد.

هر روز لیگ برتر ساحلی تیم‌ها در ۲ مسابقه به مصاف یکدیگر می‌روند و در صورت تساوی، ست طلایی ۱۵ امتیازی تعیین‌کننده تیم برنده خواهد بود. نتایج کامل دیدارهای سومین و آخرین شب هفته سوم دور مقدماتی به قرار زیر است:

توپکا بابلسر – مقاومت گلساپوش یزد

دیدار اول: توپکا بابلسر ۲ – مقاومت گلساپوش یزد صفر (۲۴ بر ۲۲ و ۲۱ بر ۱۸)

دیدار دوم: توپکا بابلسر ۲ – مقاومت گلساپوش یزد یک (۱۲ بر ۲۱، ۲۱ بر ۱۰ و ۱۵ بر ۴)

پیکان بندر دیر – منطقه آزاد چابهار

دیدار اول: پیکان بندر دیر ۲ – منطقه آزاد چابهار صفر (۲۱ بر ۸ و ۲۱ بر ۱۷)

دیدار دوم: پیکان بندر دیر ۲ – منطقه آزاد چابهار صفر (۲۱ بر ۱۲ و ۲۱ بر ۱۲)

شهداب یزد – سروقامتان بابل

دیدار اول: شهداب یزد ۲ – سروقامتان بابل صفر (۲۱ بر ۱۱ و ۲۱ بر ۱۹)

دیدار دوم: شهداب یزد ۲ – سروقامتان بابل صفر (۲۱ بر ۱۵ و ۲۱ بر ۱۷)

دریادلان گناوه – هورسان رامسر

دیدار اول: دریادلان گناوه ۲ – هورسان رامسر صفر (۲۱ بر ۱۸ و ۲۱ بر ۱۸)

دیدار دوم: دریادلان گناوه ۲ – هورسان رامسر صفر (۲۱ بر ۱۳ و ۲۳ بر ۲۱)

رعد پدافند تهران – وارنا شهر باران

دیدار اول: رعد پدافند تهران ۲ – وارنا شهر باران صفر (۲۱ بر ۹ و ۲۱ بر ۱۳)

دیدار دوم: رعد پدافند تهران ۲ – وارنا شهر باران صفر (۲۱ بر ۱۶ و ۲۱ بر ۱۴)

ساوانا بهشهر – موج سواران ساحل نوشهر

دیدار اول: ساوانا بهشهر ۲ – موج سواران ساحل نوشهر یک (۲۰ بر ۲۲، ۲۱ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۱)

دیدار دوم: ساوانا بهشهر صفر – موج سواران ساحل نوشهر ۲ (۱۴ بر ۲۱ و ۱۸ بر ۲۱)

ست طلایی:  ساوانا بهشهر ۱۵ – موج سواران ساحل نوشهر ۱۱