بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ضرر 30، 40 میلیاردی سازمان لیگ به پرسپولیس

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ | ۱۱:۲۱

تصمیم سازمان لیگ برای دراختیار گرفتن تبلیغات محیطی ضرر مالی سنگینی به پرسپولیس وارد کرد.

به گزارش طرفداری، بالاخره قرارداد رسمی بین باشگاه پرسپولیس و شرکت ایرانسل منعقد شد و پس از کش و قوس های زیاد و رایزنی های فراوانی که دو طرف بر سر مسائل مالی داشتند درنهایت روز دوشنبه این قرارداد امضا شد.

در این میان نکته ای که جالب به نظر می رسد پایبند بودن باشگاه پرسپولیس به قوانین بورسی است. طبق قوانین هر دو باشگاه بورسی پرسپولیس و استقلال پیش از امضا و رسمی شدن هر توافقی، باید اصل قرارداد را بر روی سایت کدال بارگذاری کنند. تاکیدی که از سوی باشگاه پرسپولیس اجرا شد و پرسپولیسی ها پیش از رسانه ای کردن قرارداد خود با شرکت ایرانسل اصل قرارداد را به شکل شفاف روی سایت کدال بارگزاری کردند. جالب اینجاست یکی از اعتراض ها و نقدهای مهم هواداران پرسپولیس در فضای مجازی نیز به همین موضوع برمی گشت که چرا باشگاه استقلال در مورد قرارداد با رایتل چنین نکرده و از رضا درویش انتقاد داشتند چرا تنها او به چنین قوانینی عمل می کند در حالی که باشگاه رقیب چنین نکرده و حتی از قرارداد اسپانسر خود رونمایی نکرده است.

اما موضوع دومی که در مورد قرارداد باشگاه پرسپولیس و ایرانسل عجیب به نظر می رسید به رقم قرارداد مربوط می شود. پیش از این برخی رسانه ها مدعی شده بودند رقم قرارداد طرفین، 200 میلیارد تومان است. این در حالی است که این رقم به مراتب کمتر بوده و مبلغ این قرارداد در یک فصل تنها 120 میلیارد تومان خواهد بود. همین موضوع ابهامات زیادی را ایجاد کرد که چرا درصد کمی به قرارداد فصل قبل اضافه شده و این رقم نمی تواند هزینه های باشگاه پرسپولیس را پوشش دهد.

دلیل این موضوع نیز به تصمیم عجیب و غریب این فصل سازمان لیگ برمی گردد. همان طور که می دانید فصل قبل تبلیغات محیطی بازی های پرسپولیس در اختیار این باشگاه بود و همین موضوع باعث شده بود پرسپولیس فصل قبل زمانی بین 1000 تا 2000 ثانیه از تبلیغات محیطی را در اختیار ایرانسل قرار دهد. اتفاقی که این فصل رخ نداد و باشگاه پرسپولیس و در ادامه ایرانسل هیچ درآمدی از تبلیغات محیطی نخواهند داشت و تمام درآمدها در اختیار سازمان لیگ قرار می گیرد.

به هر روی هم تصمیم و سازمان لیگ باعث شد باشگاه پرسپولیس در همین قرارداد اسپانسرینگ رقمی بین 30 تا 40 میلیارد ضرر کند. چرا که اگر مثل فصل قبل تبلغیات محیطی در اختیار پرسپولیس بود، قطعا رقم قرارداد پرسپولیس و ایرانسل رقمی بین 150 تا 160 میلیارد تومان برآورد می شد.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *