بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

یزدانی: نمی‌توانم کپی حسن یزدانی باشم، زلاتان را هم خیلی‌ها دوست ندارند!/ گفتند از پشت شهر برویم که مردم ما را نبینند!

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ | ۴:۲۱
بدون تصویر
– اخبار ورزشی –

امیرمحمد یزدانی در گفت‎وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا در بازگشت از بلگراد از او استقبالی در شهرش به عمل آمد؟ گفت: این کاری نبود که من بخواهم در موردش برنامه‌ریزی کنم، اما مسئولان جویبار زنگ زدند و گفتند چه کار کنیم و کدام روز استقبال باشد. به چه دلیل، نمی‌دانم. با پدرم تماس گرفته و گفتند از پشت شهر برویم که مردم شما را نبینند اما استقبال می‌گذارند که مردم بیایند، این حرف‌ها عجیب و غریب است.

برنامه مسابقات کشتی‌گیران آزاد و فرنگی در بازی‌های آسیایی هانگژو

*مراسم استقبالی در جویبار برای‌مان برگزار نشد

وی ادامه داد: گفتیم توقعی نداریم، من احساس می‌کنم مسئولان جویبار فکر می‌کنند وظیفه ماست هر سال چند مدال بگیریم و کاری نکرده‌ایم. شما نگاه کنید امسال تیم ملی 4 مدال در مسابقات جهانی گرفت که سه‌ عدد برای بچه‌های جویبار بود. درست است طلا نگرفتند اما این خودش یک رکورد است که از تیم 10 نفره اعزامی، سه مدال سهم جویبار بود. به هرشکل مراسمی برگزار نشد، برای ما همین که مردم تشویق‌مان کرده و خوشحال باشند، کافی است. مردم و فامیل و آشنا به خانه‌مان آمدند، دست همه‌شان درد نکند و همه زحمت کشیدند.

*احتیاجی به این پاداش‌ها نداریم، مسئولان به بدقولی عادت کرده‌اند

کشتی‌گیر جویباری که تولد 23 سالگی‌اش را بعد از کسب دومین مدال جهانی جشن گرفت، درباره اینکه آیا مدال اول جهانی‌اش، پاداش مناسبی از سوی جویبار در پی داشت؟، گفت: وقتی از نروژ برگشتیم، دلار 10 هزار تومان بود و به من و محمد نخودی وعده 30 میلیون تومان جایزه دادند که آن را ندادند. خرج یک ماه ما خیلی بیشتر از این حرف‌هاست و تا الان هم چیزی نگرفته‌ایم. بعد از این هم مهم نیست، خداراشکر احتیاجی به این پاداش‌ها نداریم. اینطور که پیداست آنها به بدقولی و اینکه ما باید مدال بگیریم، عادت کرده‌اند. ما برای دل خودمان و خوشحالی مردم کشتی می‌گیریم.

*مدال‌های جهانی‌ام می‌توانست سه عدد باشد

یزدانی در پاسخ به این پرسش که تا چه زمانی برای کشتی گرفتن عطش دارد؟، عنوان کرد: می‌خواهم تا وقتی که توان دارم، کشتی بگیرم. چه کسی است که عاشق مدال گرفتن نباشد؟ همه تلاشم را می‌کنم و دوست دارم تعداد مدال‌هایم اضافه شود. الان دو مدال گرفته‌ام که می‌توانست سه مدال جهانی باشد.

کشتی آزاد , حسن یزدانی , امیرمحمد یزدانی ,

*یک عده حزب باد هستند

نایب‌قهرمان دو وزن 65 و 70 کیلوگرم مسابقات جهانی 2021 اسلو و 2023 بلگراد که با وجود کسب دو نشان جهانی، همچنان منتقدان زیادی دارد، در این باره خاطرنشان کرد: من به این حرف‌ها عادت دارم. خودم از خودم راضی بودم جز مبارزه فینال، نمی‌دانم باید چگونه کشتی بگیرم که خوش‌شان بیاید. من تا فینال خیلی خوب پیش رفتم اما قسمت نبود نقره 2021 را به طلا تبدیل کنم. قبلاً هم از من انتقاد می‌کردند، حالا هم می‌کنند. نظرات را می‌بینم که از هر 100 پیام، دو تا انتقاد بد است، ولی من سعی می‌کنم کار خودم را انجام دهم. مردم همه دوست دارند کشتی‌گیران ما طلا بگیرند، این طبیعی است، عده‌ای حزب باد هستند، حسن یزدانی نهمین مدال جهانی‌ و المپیکش را گرفته، اما او را امروز به این شکل می‌زنند.

* چرا روی تشک خوشحالی نکنم؟

وی ادامه داد: نباید اصلاً به این حرف‌ها توجه کرد. می‌گویند چرا بعد از بردن خوشحالی می‌کنی؟ به فینال جهانی رفته‌ام، خوشحال نباشم؟ کشتی‌گیر قرقیزستانی که قبلاً با هم برد و باخت داشتیم را 10-صفر بردم، چرا خوشحالی نکنم؟ برای رسیدن به اینجا خیلی زحمت کشیدم. من خودم هستم، زلاتان ابراهیموویچ را هم شاید خیلی‌ها قبول و دوست نداشته باشند، ولی او هم همیشه سبک خودش را داشته و کارش را انجام می‌دهد. من که نمی‌توانم کپی حسن یزدانی باشم یا مثل کامران قاسم‌پور زندگی کنم، همانطور که آنها هم نمی‌توانند شبیه به من باشند. هر کسی مدل خودش را دارد.

*مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور مثل کورس مسی و رونالدو است

امیرمحمد یزدانی با حمایت از کاپیتان تیم ملی که در بلگراد با وجود شکست مقابل دیوید تیلور، نهمین مدالش را گرفت، به تسنیم گفت: کسی که 9 سال متوالی جزو برترین‌های دنیاست، کار بزرگی انجام داده، مبارزه حسن یزدانی و تیلور، مثل کورس مسی و رونالدو است. کار سختی است که این همه سال در سطح اول کشتی جهان باشی. او سبک خودش را دارد، خیلی‌ها هم دوست دارند مثل حسن یزدانی کشتی بگیرند، ولی نمی‌شود مثل او بود. به حرف، راحت است که از 9 مدال صحبت کنی، اما در عمل رسیدن به این تعداد مدال خیلی سخت است. حسن یزدانی برای خوشحالی مردم از همه چیزش می‌زند و همه کار می‌کند.

انتهای پیام/

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *