بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

از یزدانی‌ها تا زارع و اطری؛ در اشتارک‌آرنای بلگراد منتظر چه باشیم؟/ ۴ وزن، ۴ نماینده و ۴ بار سرود ملی؟

منبع : خبرورزشی
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۹:۳۰

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به عنوان مرحله نخست کسب سهمیه المپیک پاریس، از ظهر فردا (شنبه) به وقت ایران در سالن اشتارک آرنا در شهر بلگراد پایتخت صربستان آغاز می‌شود و در روز نخست این رقابت‌ها، رضا اطری در ۶۱، امیرمحمد یزدانی در ۷۰، حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف رقبای خود می‌روند.

بیایید کاری به قرعه دلاوران کشورمان نداشته باشیم، با هر قرعه‌ای ایران در چهار وزن اول ۴ نماینده روی سکو خواهد داشت و انشاالله حداقل دوبار سرود ملی کشورمان در شهر بلگراد طنین‌انداز خواهد شد.

رضا عطری یکی از باتجربه‌ترین ملی‌پوشان ما هرچه در ۵۷ کیلو ناکام بود در ۶۱ کیلو شکوفا شد. فینالیست سال قبل جهان حالا برای مدال طلا آمده و در هر شرایطی امیدواریم که روی سکو باشد.

امیرمحمد یزدانی سومین نام از این خانواده پرافتخار در کشتی یک مدال جهانی دارد و سال قبل بسیار بدشانس بود که در اوج آمادگی یک مدال مسلم دیگر را از دست داد. امیرمحمد کشتی‌های ریسکی می‌گیرد اما با هر قرعه‌ای و در هر شرایط او شانس مسلم مدال برای ماست، مدالی که خیلی امیدواریم خوش‌رنگ‌ترین باشد.

تکلیف پهلوان هم که مشخص است؛ حسن دلاور برای کسب نهمین مدال متوالی اسب خود را زین کرده و مربیان و فدراسیون نیز پس از شکست سال قبل او برابر تیلور وعده دادند امسال قرار است جور دیگری کشتی بگیرد. کشتی حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی گل سرسبد مسابقات جهانی است که انشاالله یک‌شنبه شب با پیروزی حسن دلاور به اتمام خواهد رسید.

و بالاخره در وزن سنگین سنگین‌وزن امیرحسین زارع بعد از کسب مدال المپیک و قهرمانی جهان در ۲۱ سالگی باید از اتفاق سال قبل درس کافی گرفته باشد. او کشتی برده را در چند ثانیه به پایان با اشتباه خودش باخت و به مدال برنز بسنده کرد اما کیست که نداند در دنیای کشتی شایسته‌تر از امیرحسین زارع برای مدال طلا نداریم.

و امیدواریم که سرود ملی کشورمان چهار بار در سالن اشتارک شهر بلگراد طنین‌انداز شود…

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *