بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

انتقاد تند و تیز کاپیتان سابق تیم ملی از فدراسیون/ محمودی: هرچه می‌گوییم کار خودشان را می‌کنند!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۹:۱۸

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال معتقد است فینال تک بازی در شأن والیبال ایران نیست و فاصله ۴۰ روزه پایان لیگ تا تمرینات تیم ملی باعث کمتر شدن آمادگی بازیکنان می شود.

به گزارش طرفداری، پس از پایان فصل لیگ برتر والیبال، بهروز عطایی سرمربی تیم ملی لیست انتخابی خود را اعلام کرد. عطایی در این لیست از بازیکنان با تجربه نیز دعوت کرده و سید محمد موسوی و امیر غفور هم پس از مدت ها غیبت به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند.

تیم ملی والیبال پیش روی خود مسابقات ملی مهمی را دارد. ملی پوشان رقابت های حساسی از انتخابی المپیک و لیگ ملت ها تا بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا مقابل خود دارند.

بهنام محمودی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ابتدا درباره فهرست جدید تیم ملی اظهار داشت:

کسانی که در والیبال درخشیدند چه با تجربه چه کم تجربه همه سرمایه های والیبال ما هستند. بازیکنانی هستند که بر اساس نیاز های والیبال ممکن است در هر شرایطی مجددا به تیم ملی دعوت شوند.آقای عطایی هم مربی ایرانی هستند و با شناخت این افراد را دعوت کردند.خب کسانی مثل آقای موسوی وآقای غفور از تیم ملی خداحافظی کرده بودند یا فاصله گرفته بودند و ما جوان گرایی کرده بودم. به این واسطه که ما الان چندین بازیکن آسیب دیده داریم از این با تجربه ها دعوت شد تا جایگزین مناسب و کاملی باشند. این بازیکنان هم فصل عالی را پشت سر گذاشته و درخشان بودند. امیدواریم این بازیکنان همان آمادگی در طول لیگ را در تیم ملی هم حفظ کنند و خوب بازی کنند.

وی با اشاره به تقویم والیبال سال ۱۴۰۲ بسیار شلوغ و پرفشار تصریح کرد:

ما سال سختی را پیش رو داریم، سال ۱۴۰۲ سال بسیار سختی خواهد بود و نیاز هست که با برنامه ریزی خوب و درایت بهتر از بازیکنان درست استفاده کنیم چون خدا را شکر بازیکنان آماده ای داریم. قطعا از این ۳۲ نفری که دعوت شدند تقریبا ۱۵ نفر خط می خورند، و ما باید این ها را آماده نگه داریم و برای تیم ملی ۱ و ۲ خودمان حفظ کنیم. موضوع دیگر موضوع برگزاری لیگ است. برخی ناکارشناس ها و کسانی که متوجه نیستند می گویند ما باید لیگ را ۲۰ یا ۱۰ روز مانده به عید تمام کنیم و همین هم شد، اردوی ملی ما ۲۸ فروردین شروع می شود پس ۴۰ روز وقفه وجود دارد. این ۴۰ روز وقفه سم والیبال حرفه ای است.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال تصریح کرد:

لیگ ما باید طول می کشید، مثل لیگ های اروپایی، باید تا ۱۰ یا ۵ روز مانده به اردوی ملی طول می کشید و بعد بازیکنان یک هفته استراحت می کردند و اردوی ملی را شروع می کردند. ولی این کاملا تصمیم غیر حرفه ای از سوی فدراسیون است، ما هم هر وقت می گوییم، باز هم فدراسیون کار خودش را تکرار می کند. یا مثلا فینال تک بازی چیست؟ فینال تک بازی زیبنده والیبال ما نیست. ما از بهترین های دنیا هستیم و این اصلا مطابق والیبال حرفه‌ای و منطقی که در شأن ما باشد، نیست. تیم ها و بازیکنان در لیگ این همه تلاش می کنند و بعد آخرش را سمبل می کنیم و تمام می شود. این در شأن والیبال ما نیست.

محمودی در مورد فینال تک بازی و تغییر ناگهانی تصمیم فدراسیون به خبرآنلاین گفت:

ببینید اصلا رفت و برگشت بود ولی به واسطه کرونا در یکی دو سال اخیر مشکلاتی بوده است. ولی حتی اگر تهران میزبان متمرکز است و بازی ها متمرکز برگزار می شود، کوچک ترین انتظار ما فینال ۲ از ۳ است. ۳ از ۵ نخواستیم و فقط همین ۲ از ۳ کافی بود. ما اگر بازی های پلی آف را ۳ از ۵ برگزار می کردیم و فینال را به همین شکل پیش می رفتیم در بدترین حالت ۲۰ فروردین کار تمام شده بود و بازیکنان از همان جا به تیم ملی اضافه می شدند. هم لیگ مان طول کشیده بود، هم بازیکنان آمادگی‌شان را از دست نمی دادند و هم به یک نوعی بازیکنان خارجی و لژیونر ما به موقع به تیم ملی اضافه می شدند. چون آن ها به خاطر حضور در لیگ خارجی در همان مقطع اضافه می شوند.

وی ادامه داد:

متاسفانه بعضی ها خیلی علمش را ندارند یا خیلی روی این موضوعات اشراف ندارند یا فدراسیون واقعا فقط می خواهد تمام شود. من اصلا نمی فهمم این ۴۰ روز وقفه چیست؟ یک والیبالیست حرفه ای نمی تواند و نباید ۴۰ روز دور باشد. شاید توجیه‌شان این باشد که خودشان تمرین می کنند ولی این بی رونقی به خاطر زود تمام شدن لیگ در استان ها تیم ها اصلا خوب نیست. انتظار مردم و خانواده والیبال این هست که بازی ها بیشتر ادامه پیدا کند و فدراسیون محروم می کند.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال در خصوص محرومیت امیرحسین توخته ملی‌پوش والیبال به دلیل دوپینگ نیز خاطرنشان کرد:

این موضوع دست فدراسیون نیست و نمی تواند توضیح دهد که او یک بازیکن جوان است و محرومیتش مشکل است. در یک سری موارد این شکلی خواسته و ناخواسته دوپینگ مثبت می شود، فدراسیون پزشکی و هیئتی که تست می گیرند تصمیم گیرنده هستند. شاید اگر بگوید برای کلیه ام بوده جریمه اش کم شود ولی طبق اصول جریمه ای هست که باید طی کنند. بازیکنان ما باید بیشتر دقت کنند، اگر برای قلب، دندان یا کلیه و هر چیزی دارو مصرف می کنند باید با یک متخصص مشورت کنند و دقت کنند که به مشکل بر نخورند.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *