بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

ستاره ایرانی غول مخوف روس و تنها مدال‌آور آزاد و فرنگی جهان را دوست دارد/ معصومی: نمی‌توانم مثل پدرم پشتک بزنم

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۶

کسب مدال طلای نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان توسط امیررضا معصومی نوید ظهور یک پدیده دیگر در سنگین وزن کشتی آزاد ایران کنار امیرحسن زارع را داد.

به گزارش طرفداری، نمونه خانواده‌های قهرمان در کشتی ایران زیاد است؛ برادران خادم، برادران گرایی، برادران محبی و برادران فیروزپور. یکی از قهرمانانی که در چند سال گذشته پا به آوردگاه جهانی گذاشته، امیررضا معصومی است. او فرزند فردین معصومی نایب قهرمان کشتی سنگین وزن جهان و صاحب بازوبند پهلوانی ایران در سال ۱۳۸۶ است. امیررضا معصومی تاکنون در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان شده و در انتخابی بزرگسالان ایران نیز با عبور از سد قهرمانان بزرگ، در جمع ۲ نفر برتر کشور قرار گرفته است.

فردین معصومی توانست بازوبند پهلوانی کشور را از آن خود کند اما امیررضا معصومی در نخستین تجربه خود در مسابقات پهلوانی ناموفق بود و مغلوب مصطفی طغانی شد. امیررضا معصومی در سال ۱۴۰۱ موفق به کسب مدال طلای مسابقات جهانی جوانان جهان، امیدهای جهان، قهرمانی ایران و عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های جهان با تیم بانک شهر شد.

استان گیلان که با کشتی گیله‌مردی در ورزش بومی شناخته می‌شود، قهرمانان بزرگی را مانند فردین معصومی و محمود نامجو وزنه‌بردار و دارنده نخستین مدال المپیکی گیلان (نقره المپیک ۱۹۵۲ هلسینکی و برنز ۱۹۵۶ ملبورن)، سید مهدی پانزوان در وزنه‌برداری، جاسم ویشکایی در رزمی و شمار زیادی قهرمان بزرگ را در رشته‌های مختلف به ورزش ایران و جهان معرفی کرده است.

پسر معصومی نابغه جدید و نوظهور کشتی ایران با سبک متفاوت کشتی خود چشم جهانی این رشته را به خود خیره کرده است؛ نوجوانی که با وجود ۱۸ سال سن در قامت یک قهرمان واقعی ظاهر شده و به دنبال پایان دادن به سلطه بزرگانی مانند گنو پتریاشویلی، طاها آکگول و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم است. جسارت و جنگندگی امیررضا معصومی فاکتور برنده کشتی او است؛ فاکتوری که باور دارد آن را به سبک بزرگان کشتی روسیه به نمایش می‌گذارد.

معصومی از آن دست جوانان کشتی ایران است که ره صد ساله را یک شبه طی کرده و در بین هواداران این رشته از محبوبیت خاصی برخوردار است. او با اشاره به موفقیت‌های پیاپی در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت:‌

من بسیاری از این موفقیت‌ها را مدیون پدرم می‌دانم. مربیان دیگر نیز نقش مهمی در معرفی من به دنیای کشتی داشتند.

نابغه سنگین وزن ایران تصریح کرد:

بعد از پدرم، کشتی روس‌ها را دوست دارم و در بین روس‌ها نیز سبک کشتی بلال ماخوف مورد پسند من است که او سابقه شکست پدرم را دارد. (فردین معصومی در فینال پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۰۹ هرنینگ دانمارک مغلوب بلال ماخوف شد)

دارنده مدال طلای جوانان جهان با اشاره به قدرت‌نمایی گنو پترواشویلی و طاها آکگول در چند سال گذشته به ایرنا گفت:

امیرحسین زارع کشتی‌های خوبی با این دو قهرمان داشت و آنان را نیز شکست داد. من نیز خیلی دوست دارم با این دو قهرمان کشتی پیش از بازنشستگی آنان روبه‌رو شوم تا سطح کشتی خود را در میان این بزرگان سنگین وزن جهان محک بزنم.

معصومی جوان بسیار مشتاق بود که دو دهه زودتر در کشتی ایران حضور داشته باشد تا مصافی با فردین معصومی داشته باشد:

دوست داشتم با پدرم یک مسابقه داشته باشم و در آن مسابقه حتما بازنده بودم. خوشحالی پدرم را پس از برد دوست دارم زیرا با پشتک وارو خاص خود آن را جشن می‌گرفت. متاسفانه من نمی‌توانم این کار را انجام دهم. پدرم از معدود سنگین وزن‌هایی بود که به راحتی و به مانند یک ژیماستیک کار حرکات آکروباتیک را در تشک اجرا می‌کرد.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *