بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

اعتقاد عجیب سرمربی 70 ساله تیم ملی بوکس؛ نهرودی: به مسابقات جهانی نرویم، اتفاقی نمی افتد!

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 1 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۱۳

سرمربی تیم ملی بوکس درباره شرایط تیم ملی بوکس برای رقابتهای جهانی صحبت کرد.

به گزارش طرفداری؛ تیم ملی بوکس تمرینات خود را زیر نظر مربی 70 ساله برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان آغاز کرده است. با این وجود نهرودی اعتقاد دارد که حضور در رقابتهای جهانی چندان اهمیتی ندارد.

حسینقلی نهرودی سرمربی تیم ملی بوکس درباره برگزاری مرحله سوم رقابت‌های انتخابی تیم ملی بوکس اظهار داشت:

بوکسورها وقتی مدتی تمرین نمی‌کنند و از تمرین دور می‌شوند، شرایط‌شان اُفت می‌کند. در مجموع رقابت‌های انتخابی بد نبود، اما صادقانه بگویم هنوز رضایت کامل ندارم. امیدوارم در آینده نزدیک با اهتمام بچه‌ها و تلاش مربیان شرایط ملی‌پوشان بوکس بهتر شود و یک تیم خوب درست کنیم.

وی در مورد حضور 20 بوکسور در اردوی تیم ملی و تعویق انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات جهانی تصریح کرد:

وقتی قرار است یک تیم 13 نفره داشته باشیم، باید هر بوکسور یک حریف تمرینی در اردو داشته باشد، اما به دلیل برخی مشکلات که خوابگاه اصلی‌ترین آنهاست، سعی کردیم 26 نفر را به 20 نفر تقلیل بدهیم تا دچار مشکل نشویم. ترکیب نهایی مسابقات جهانی را نیز حتما ظرف یکی دو هفته آینده اعلام خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که تیم ملی با ترکیب کامل به مسابقات جهانی اعزام خواهد شد یا خیر، گفت:

هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم و در این مورد خیلی از مسائل دست به دست هم خواهد داد. البته 7 وزن المپیکی را باید اعزام کنیم و امیدوارم این 7 وزن قطعی باشد. همچنان اعتقاد دارم به جای شرکت در مسابقات جهانی بهتر بود در چند تورنمنت شرکت می‌کردیم.

نهرودی در این مورد خاطر نشان کرد:

اعتقاد شخصی من است با عدم حضور ایران در مسابقات جهانی بوکس اتفاقی نخواهد افتاد. مسابقات جهانی خیلی ارزشمند است، اما به شرطی که شما از یک پتانسیل بالا برای یک تیم برخوردار باشید، نه برای سه چهار نفر. ما دنبال این هستیم که اگر خدا بخواهد مانند گذشته یک تیم خوب داشته باشیم و بسنده به یک نفر نکنیم.

«با توجه به اینکه حضور بوکسورهای ما در رویدادهای تدارکاتی به آسانی میسر نمی‌شود، بهتر نیست بچه‌ها با حضور در مسابقات جهانی تن‌شان به تن بزرگان بوکس دنیا بخورد؟»، وی در پاسخ به این پرسش تأکید کرد:

اگر نتوانیم تورنمنتی را پیش‌بینی و در نظر بگیریم، مطمئن باشید از مسابقات جهانی استفاده می‌کنیم. اگر ما بتوانیم در سه چهار تورنمنت یا یک یا دو اردوی مشترک شرکت کنیم، اتفاق بهتری است.

سرمربی تیم ملی بوکس افزود:

از این کار در گذشته نتیجه گرفتیم و برای المپیک لندن یک اردوی خوب در ایتالیا داشتیم که خیلی مؤثر بود. در مسابقات جهانی ما در برخی اوزان شاید از نقطه نظر مثبت سود ببریم، اما در بعضی وزن‌ها شاید عکس آن اتفاق بیفتد و بوکسور ما از لحاظ روحی و روانی و جسمانی لطمه بخورد. البته مسئولان فدراسیون و آقایان در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش علاقه‌مند هستند تیم ملی در مسابقات جهانی شرکت کند.

نهرودی در مورد اینکه مذاکره‌ای با مربی خارجی انجام شده، به تسنیم گفت:

چند رزومه را در فدراسیون بوکس دیدم، اما اینکه محقق شود یا نه را اطلاع دقیقی ندارم. رزومه مربیانی از ازبکستان، روسیه و دو مربی از کوبا گرفته شده. مربی ازبکستانی را می‌شناسم، اما مربیان کوبایی را نه. قرار است یک روز جلسه‌ای برگزار و در این مورد صحبت شود. ضمن اینکه خیلی از تصمیمات زمانی جدی می‌شود که تکلیف انتخابات مشخص شده باشد.

 

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

یک پاسخ به “اعتقاد عجیب سرمربی 70 ساله تیم ملی بوکس؛ نهرودی: به مسابقات جهانی نرویم، اتفاقی نمی افتد!”

 1. مسعود مصطفوي گفت:
  0
  0

  درود بر شما
  فرصت برابر حلقه مفقوده ساليان فدراسيون بوكس ايران
  نفي مسابقات جهاني سوزاندن بليط يك موفقيت ارزشمند و خطير
  رئيس فدراسيون بوكس چقدر به حصول نتيجه توسط كادر فني فعلي تيم ملي بوكس ايران اطمينان خاطر دارد؟؟!!
  ديدگاه و افكار نچندان متفاوت و تصميم سازي كه مبتي بر آرا فردي باشد خروجي موجهي نخواهد داشت
  با توجه به اظهار نظر اخير سرمربي تيم ملي بوكس ايران كه اينگونه مطرح نموده : حسينقلي نهرودي اگر نتوانیم تورنمنتی را پیش‌بینی و در نظر بگیریم، مطمئن باشید از مسابقات جهانی استفاده می‌کنیم. اگر ما بتوانیم در سه چهار تورنمنت یا یک یا دو اردوی مشترک شرکت کنیم، اتفاق بهتری است.البته مسئولان فدراسیون و آقایان در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش علاقه‌مند هستند تیم ملی در مسابقات جهانی شرکت کند.!!!
  كه البته ظاهرا نظر ايشان در اين خصوص متفاوت است
  و اما به اعتقاد بسياري از كارشناسان و اهالي صاحب نظر اين رشته حضور در مسابقات جهاني با وجود تمامي كاستيهاي تمرين و آمادگي يك اردوي مناسب و شش دانگ گذشته از يك ميدان مهم كسب تجربه بزرگ بسيار حائز اهميت است هر چند احتمال كسب مدال كم رنگ باشد اين رويداد موقعيتي ارزنده است كه از نظر جدول كسب امتيازات و عناوين براي يك فدراسيون ورزشي بسيار مهم است لذا سوزاندن بليط اين مسابقات چندان منطقي به نظر نمي رسد.
  فدراسيون بوكس براي عبور و گزار از شرايط دشوار گذشته حتما و الزاما نيازمند استفاده از مربي خارجي مي باشد .
  حال نقطه نظر سرمربي كنوني تيم ملي بوكس ايران و نتيجه مذاكرات انجام شده تا به امروز اينچنين بوده …..چند رزومه را در فدراسیون بوکس دیدم، اما اینکه محقق شود یا نه را اطلاع دقیقی ندارم. رزومه مربیانی از ازبکستان، روسیه و دو مربی از کوبا گرفته شده. مربی ازبکستانی را می‌شناسم، اما مربیان کوبایی را نه. قرار است یک روز جلسه‌ای برگزار و در این مورد صحبت شود. ضمن اینکه خیلی از تصمیمات زمانی جدی می‌شود که تکلیف انتخابات مشخص شده باشد.
  تا يار كه را بيند پسند او چه باشد…
  به اميد سربلندي و موفقيت تيم ملي بوكس ايران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *