بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

تهران در والیبال نشسته کجاست؟ / رضایی: با پنج درصد هزینه فوتبال از قهرمان جهان حمایت کنند

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۹:۳۲

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته از وزارت ورزش و جوانان گلایه کرد.

به گزارش طرفداری، ملی‌پوشان والیبال نشسته از پنجم اسفند 1401 وارد اردوهای تیم ملی می‌شوند. 18 بازیکن از ۳۲ بازیکن مد نظر هادی رضایی در این اردو حضور خواهند داشت و در ادامه نفرات اصلی مشخص خواهند شد.

ایران در قامت قهرمان بلامنازع جهان، مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی قزاقستان را پیش رو دارد که 18 تیر سال 1402 برگزار خواهد شد. ۲۵ مهر نیز ملی‌پوشان والیبال نشسته راهی هانگژو خواهند شد تا در بازی‌های آسیایی شرکت کنند. مرداد سال ۱۴۰۳ هم ایران به عنوان مدافع قهرمانی در پارالمپیک 2024 پاریس حضور خواهد داشت.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته که در فصل جاری لیگ برتر هدایت تیم مس شهربابک را بر عهده داشت، در پایان توانست این تیم را قهرمان کند. او از بی‌مهری‌ها نسبت به این رشته بسیار گلایه‌مند است و اعتقاد دارد با صرف تنها پنج درصد از هزینه‌های فوتبال می‌توان حمایت مناسبی از قهرمان جهان داشت.

هادی رضایی پس از قهرمانی تیم مس شهربابک در لیگ برتر والیبال نشسته اظهار داشت:

همیشه ما صحبت از کمیت و کیفیت می کنیم. لیگ امسال از نظر کیفیت شرایط بسیار مطلوبی داشت چرا که تیم‌های حاضر در لیگ بیشتر از سه بازیکن ملی پوش نمی توانستند جذب کنند، همین موضوع باعث شد ملی‌پوشان در تیم های مختلف پخش شوند و در این میان چهار تیم رقابت بسیار خوبی را داشتند. قهرمان از پیش تعیین شده نبود و تیم ها با یکدیگر برای رسیدن به پیروزی تلاش می کردند. با توجه به آنالیزها و کادر فنی تیم ها همه چیز خوب پیش رفت و فینال بسیار خوبی را شاهد بودیم.

وی افزود:

در این میان باید بگویم که برنده اصلی، تیم ملی والیبال نشسته کشورمان بود چرا که بازی های بسیار خوبی را در لیگ شاهد بودیم. فینال لیگ ما هم بسیار تماشایی بود. بازیکنان هر دو تیم هر کاری در والیبال مدرن بود را اجرا کردند. همیشه از نظر کمی گله دارم و می‌گویم تهران که ۱۷ میلیون جمعیت دارد کجاست و چرا تیمی در والیبال نشسته ندارد یا استان های دیگر مانند خراسان و مازندران کجا هستند؟ جور شهرهای بزرگ را هم شهرهای کوچکی مانند شهربابک و آبادان می‌کشند. به جرات می‌توانم بگویم مدیران ورزش این شهرها به دنبال دیده شدن نیستند و تنها می‌خواهند عدالت محور باشند.

سرمربی تیم والیبال مس شهربابک تصریح کرد:

برای مسئولان شهرهای دیگر هم آرزوی موفقیت می‌کنم (با خنده) واقعا به فکر حمایت از تیمی باشند که قهرمان است و سال ها بر بام جهان ایستاده. همه افراد مسئولیت اجتماعی دارند که باید به آن عمل کنند. ۱۰ تا ۱۵ درصد افراد جامعه ما جانباز و معلول هستند. اگر به این مسائل بی تفاوت باشیم باید در پل صراط پاسخگو باشیم.

رضایی با اشاره به حضور نداشتن باشگاه های مطرح کشور در لیگ والیبال نشسته عنوان کرد:

من یک سوال دارم؛ آیا پیکان، سایپا و خیلی از باشگاه های بزرگ دیگر فرد معلول ندارند یا خانواده های کارکنان آنها دچار معلولیت نیستند؟ چرا تیمی که ۳۳ سال است قهرمان جهان بوده را حمایت نمی‌کنید که بازیکنان تهرانی هرکدام در شهرهای مختلف پخش شده باشند؟ واقعا برای من سوال است. به هر حال از تمام بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ تشکر می‌کنم که تمام توان خود را گذاشتند و بازی‌های بسیار خوبی را ارائه کردند. برای همین است که می‌گویم برنده اصلی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان است چرا که بازیکنان والیبال نشسته با همه حداقل‌ها برای رسیدن به خواسته های خودشان ایستادگی می‌کنند، می جنگند و تلاش می کنند تا به خواسته خود برسند.

سرمربی تیم والیبال مس شهربابک در پاسخ به این سوال که بیشترین دستمزد در این رشته 130 میلیون است و شاید با نصف پول یک بازیکن فوتبال باشگاه های مطرح بتوانند در لیگ برتر والیبال نشسته تیم داری کنند، به فارس گفت:

اصلا بحث یک بازیکن هم نیست، نگاه کنید با پنج درصد از هزینه‌ای که در فوتبال می‌کنند، می توانند تیمی که ۳۳ سال بر بام جهان است را حمایت کنند. بحث قهرمانی تیم ملی جدا و بحث مسئولیت های اجتماعی جدا است، چرا که کسی که در این نظام کار می‌کند باید عدالت محور باشد و به مسئولیت اجتماعی خود توجه کند.

وی درباره عدالت محوری در ورزش ادامه داد:

این صحبت من نیست. مقام معظم رهبری همیشه در سخنان خود به عدالت محوری در ورزش اشاره دارند. نمی‌دانم تیم ملی والیبال نشسته دیگر باید چه کار کند که در تهران، باشگاهی تیم‌داری کند و به نوعی حمایتی از والیبال نشسته داشته باشد؟ ما همیشه می گوییم، خبرنگاران همیشه می نویسند و کسانی هم که باید حرف ما را بشنوند، همیشه یک گوششان در و یک گوششان دروازه است.

رضایی در خصوص اینکه آیا لیگ والیبال نشسته امسال پدیده ای داشته یا خیر تاکید کرد:

شک نکنید که همین لیگ پنج تیمی هم دارای شگفتی‌های بسیار خوبی است. وقتی بازیکنی ۲۱ ساله که از بازیکنان بومی تیم ها بود، می آید و در ترکیب اصلی ۶ نفره تیم خود قرار می گیرد یعنی پدیده است. نمی‌توانم بیشتر صحبت کنم. وقتی لیست تیم ملی را مشاهده کنید، می‌فهمید که چقدر تغییرات داشتیم و آن وقت پدیده ها نمایان می‌شوند.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته کشورمان درباره اردوهای تیم ملی هم اظهار کرد:

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد تغییرات در تیم ملی خواهیم داشت گفت: در والیبال نشسته بحث مطرح نیست و تنها چیزی که برای ما مهم است انگیزه بازیکنان است اما اگر به صورت نرمال بخواهم بگویم چهل درصد تغییرات را در تیم ملی شاهد خواهیم بود.

* باتوجه به رویدادها ملی‌پوشان را به 2 بخش تقسیم خواهیم کرد

رضایی در پایان درخصوص اینکه آیا با توجه به رویدادهای تیم ملی بازیکنان به 2 تیم تقسیم خواهند شد یا خیر بیان کرد: هدف ما این است که ۱۸ بازیکن تیم ملی که انتخاب می شوند در مسابقات قهرمانی آسیایی قزاقستان و بازیهای آسیایی هانگژو شرکت کنند. در واقع تیم ملی والیبال نشسته برای سال جدید به دو بخش تقسیم خواهد شد و از ۱۲ نفر اصلی تیم ملی شش بازیکن در رقابت های قزاقستان بازی خواهد کرد و شش نفر دوم در بازی های آسیایی شرکت خواهند کرد. بهتر بگویم ۱۲ بازیکن اصلی تیم ملی در یک مسابقه شرکت نخواهند داشت.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *