بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

روایت کشتی‌گیر پرسپولیسی از غول‌کشی/ سوادکوهی: فرقی نمی‌کند با یزدانی کشتی بگیرم یا نخودی

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۹

آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم ایران در خصوص پیروزی مقابل دو چهره برجسته دنیای کشتی صحبت کرد.

به گزارش طرفداری، علی سوادکوهی کشتی‌گیر جوانی بود که توانست به کابوس جردن باروز برای ایران پایان دهد. قهرمان آمریکایی جهان و المپیک هر 14 رویارویی با کشتی‌گیران ایرانی را پشت سر گذاشته بود اما بالاخره سوادکوهی توانست در جام جهانی آمریکا، طلسم او را بشکند.

آزادکار 23 ساله ایران پیش‌تر هم محمد نخودی نایب‌قهرمان دو دوره اخیر مسابقات جهانی را شکست داده و البته زائوربک سیداکوف قهرمان روسی جهان و المپیک را هم مغوب کرده تا نشان دهد غول‌کشی جدید متولد شده است.

سوادکوهی در فینال وزن 79 کیلوگرم تورنمنت رنکینگ کرواسی نیز مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.

علی سوادکوهی در خصوص اعطای لقب غول‌کش به او اظهار داشت:

واژه غول‌کش پس از برتری مقابل دو قهرمان المپیک (سیداکوف و باروز) برای نخستین بار توسط رسانه‌ها مطرح شد. به طور قطع مطرح شدن این القاب مورد احترام است و دوست دارم تا بتوانم توانایی خود را بیشتر به نمایش بگذارم. برای هر موفقیتی نیازمند زحمت و تلاش زیاد است. امیدوارم این موفقیت همچنان ادامه یابد تا بتوانم موجب شادمانی مردم کشورم شوم.

وی درباره راز موفقیت خود گفت:

راز موفقیت سوادکوهی به طور قطع تلاش، پشتکار، زحمت، درست فکر کردن، درست تمرین کردن، تغذیه درست و برنامه دقیق خواب است. این موارد اگر به درستی اجرا شود می‌تواند زمینه موفقیت را برای هر ورزشکاری فراهم کند. در این مسیر داشتن مربیان توانمند برای ادامه یافتن مسیر پیشرفت و موفقیت ورزشکاران ضروری خواهد بود تا این خودباوری در قلب و ذهن ورزشکار نهادینه شود. در این مسیر نباید از حمایت رضا یزدانی غافل بود، چرا که او در چهار سال اخیر کمک زیادی برای موفقیت من داشت. رضا یزدانی در مسیر موفقیت با تمرینات خود راه و رسم برتری با بزرگان کشتی جهان را به من آموخت.

ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در خصوص سقف آرزوهایش تصریح کرد:

سوای آنکه بسیاری از رقبای جهانی از شیوه مبارزه من به ترس آمده‌اند، این موضوع باعث شده مسئولیت و انتظار از من بیشتر از قبل شود. به دنبال آن هستم تا تمرینات خود را بیش از پیش افزایش دهم تا بتوانم دوبنده تیم ملی را برتن کنم. رویای من حضور در المپیک و کسب مدال در این آوردگاه است.

سوادکوهی درباره سطح تورنمنت رنکینگ کرواسی هم به ایرنا گفت:

این رقابت‌ها نخستین تورنمنت مهم رنکینگ‌دار در سال ۲۰۲۳ بود. مسابقات زاگرب از حیث تجربه رویداد بزرگی برای کشتی‌گیران بود و در این تورنمنت شرایط برای ۶ آزادکار با توجه به آمادگی مطلوبی که نداشتند به خوبی سپری شد. پیش از حضورم در زاگرب، من نیز از ناحیه مچ پا مصدومیتی داشتم که نتوانستم در مبارزه فینال کشتی خوبی بگیرم ولی توانستم با این مصدومیت مدال طلا را بدست آورم. الان هم به خانه بازگشته‌ام و در صدد هستم تا در جام تختی توانایی خود را به نمایش بگذارم و بتوانم در رقابت‌های قهرمانی جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم دوبنده تیم ملی را برتن کنم.

وی در خصوص رقابت با محمد نخودی در انتخابی تیم ملی خاطرنشان کرد:

توان خود را برای حضور مقتدر در جام تختی دوچندان خواهم کرد تا بتوانم مجوز حضور در مرحله پایانی چرخه انتخابی را قطعی کنم. محمد نخودی کشتی‌گیری خوب و باانگیزه است و به طور قطع حریف جدی من در مرحله پایانی به حساب می‌آید.

آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم ایران دباره اینکه دوست دارد در مسابقات جهانی با کدام کشتی‌گیر روبرو شود، گفت:

مهم‌ترین هدف من در فینال، رویارویی با جردن باروز خواهد بود تا بتوانم او را مجدد به چالش بکشم. امیدوارم غیبت روس‌ها برای رقابت جهانی به پایان برسد تا بتوانم در این آوردگاه با حریفان جدی‌تری نیز رقابت کنم.

سوادکوهی با اشاره به غیر المپیکی بودن وزن ۷۹ کیلوگرم تاکید کرد:

با توجه به غیر المپیکی بودن این وزن در حال حاضر تمام هدفم کسب مدال طلای جهانی خواهد بود. همچنین تا پیش از مسابقات جهانی، جام تختی را در پیش رو دارم و منتظر برگزاری چرخه نهایی تیم ملی کشتی هستم. در مسابقات جهانی رقبای گردن‌کلفتی حضور دارند و هنوز مشخص نیست تیم روسیه حضور دارد یا خیر. بی‌تردید حضور روس‌ها جذابیت کشتی‌های جهانی را بیشتر خواهد کرد. در آینده ممکن است برای حضور در المپیک به وزن ۷۴ و یا ۸۶ بروم.

وی درباره رویارویی احتمالی با حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم عنوان کرد:

یزدانی یکی از بزرگان کشتی ایران است و کنارش تمرین کرده‌ام. او با کشتی‌گیران رفیق است اما بحث رفاقت و رقابت ۲ مسئله جداگانه است. من نیز اگر به وزن ۸۶ کیلوگرم بروم بی‌تردید برای موفقیت با یکی از کشتی‌گیران بزرگ ایران رقابت می‌کنم.

ملی‌پوش کشتی آزاد ایران با اشاره به پوست اندازی و معرفی نسل جدیدی در کشتی ایران گفت:

نفرات جوان خوبی در اردوی تیم ملی حضور دارند اما نباید تمام سرمایه جوان کشتی به این چند نفر محدود شوند. نسل جوان فعلی همانند گذشته نیست و در بخش پایه ضعف‌های زیادی داریم. در برخی نفرات می‌توان فعل خواستن را مشاهده کرد چرا که این جوانان توانستند عناوین خوب جهانی و آسیایی به دست آورند. بخشی از ضعف در کشتی پایه به مربیان شهرستان‌ها برمی‌گردد که نتوانستند به خوبی استعدادیابی لازم را انجام دهند.

سوادکوهی در پاسخ به این سوال که الگویش در کشتی چه کسی است و با کدام یک از بزرگان کشتی‌ ایران به صورت جدی در ارتباط است، خاطرنشان کرد:

الگوی خاصی در کشتی ندارم. تمام بزرگان این رشته برای کشتی ایران زحمت کشیده‌اند و قابل احترام هستند. در بین نامداران کشتی با رضا یزدانی بیشتر در ارتباط هستم و خیلی چیزها را از او یاد گرفته‌ام.

وی در خصوص فعالیت‌های غیر ورزشی خود گفت:

کار خاصی ندارم و بیشتر در اردو و به دنبال تمرینات کشتی هستم. بدن من برای کشتی ساخته شده و بعید می‌دانم به غیر از کشتی در رشته دیگری بتوانم فعالیت داشته باشم.

ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در خصوص اینکه آیا اهل فوتبال است یا خیر، تصریح کرد:

زیاد فوتبالی نیستم اما برخی از مسابقات باشگاهی و ملی ایران را تماشا می‌کنم و پرسپولیسی هستم.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *