بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

انتقاد از وجود تبعیض میان هندبال و فوتبال/ حیدرپور: فوتبالیست‌ها پاداش گرفتند ولی برای ما تا فرودگاه نیامدند

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۴

کاپیتان تیم ملی هندبال از وجود تبعیض میان فوتبال و دیگر رشته‌های ورزشی انتقاد کرد.

به گزارش طرفداری، تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی جهان موفق شد اولین پیروزی تاریخ خود در این سطح را جشن بگیرد و برای نخستین بار به مرحله بعدی صعود کند اما کاپیتان تیم ملی معتقد است این اتفاق برای هیچ‌کس هیجان‌انگیز نبوده چرا که مسئولان وزارت ورزش، حتی به استقبال هندبالیست‌ها نرفته‌اند.

او اعتقاد دارد فوتبالیست‌ها برای یک پیروزی در جام جهانی 2022 قطر پاداش قابل توجهی گرفتند اما ملی‌پوشان هندبال با وجود انجام کاری مشابه، بی‌نصیب مانده‌اند.

مجتبی حیدرپور کاپیتان تیم ملی هندبال درباره رقابت‌های قهرمانی جهان اظهار داشت:

بازی‌های خوبی بود و تجربه‌ای عالی از حضور در این مسابقات کسب کردیم. هم در دور مقدماتی و هم مرحله دوم بازی های سنگینی داشتیم. شرایط خوب بود و توانستیم برای نخستین بار به جمع ۲۴ تیم برتر جهان صعود کنیم. نسل خوبی در اختیار داریم که باید حفظ شود تا پله پله بتوانیم در آینده حرفی برای گفتن در مسابقات‌ مهم آسیایی و حتی جهانی داشته باشیم.

کاپیتان تیم ملی هندبال در خصوص تیم‌های همگروهی ایران عنوان کرد:

از شانس بد تیم‌های برجسته دنیا در گروه ما بودند اما باز هم بازی‌های خوبی مقابل آنها انجام دادیم. همان شیلی که‌ ما بردیم، تیم سوم‌ منطقه آمریکای جنوبی است و توانست در همین مسابقات جهانی به راحتی تیم‌های آسیایی از جمله عربستان و کره جنوبی را ببرد و نشان از کیفیت بالای این تیم دارد. همچنین گویای این مسئله است که ما هم پتانسیل و توانایی بالایی داریم و امکانات بیشتری باید برای ما فراهم شود.

وی افزود:

اکنون‌ با این نتیجه باید هم امکانات بیشتری به هندبال تعلق بگیرد و هم در طول سال بازی‌های تدارکاتی مناسب و بهترین اردوها در بهترین کمپ‌های دنیا برای ما تهیه شود تا با این اتفاقات روز به روز پیشرفت هندبال سرعت بیشتری به خود بگیرد.

ملی‌پوش هندبال در خصوص اینکه در رقابت‌های جهانی نتایج خوبی کسب شد اما برای مسئولان ورزش کشور اهمیتی نداشت، تصریح کرد:

کار، کار بزرگی بود اما متاسفانه از سمت وزارت ورزش و سایر نهادها هیچ کسی برای استقبال ما به خودش زحمت نداد تا به فرودگاه بیاید. گویا این نتایج و درخشش هندبال برای کسی هیجان انگیز نبوده است. هر چند ما هم توقع داریم همانگونه که فوتبالیست‌ها برای یک پیروزی در جام جهانی پاداش خوبی دریافت کردند ما هم برای این صعود خارق العاده پاداش بگیریم هر چند فعلا تاکنون چیزی رخ نداده است. شکی نیست سال‌ها طول می‌کشد تا این اتفاق بزرگ برای هندبال تکرار شود.

حیدرپور اضافه کرد:

این موضوع نشان‌دهنده مظلومیت رشته هندبال در بین مسئولان است و نمی‌دانم دیگر باید چه کار کنیم تا به ما اهمیت بدهند. به مرحله دوم جام جهانی صعود می‌کنیم اما باز هیچ اتفاقی برای این رشته رخ نمی‌دهد، برعکس اگر این اتفاق برای فوتبال رقم می‌خورد آن را در بوق و کرنا می‌کردند و کنار آن بیشترین پاداش به بازیکنان‌ تعلق می‌گرفت. هنوز برای ما جای سوال است تفاوت ما با رشته فوتبال در چه چیزی است؟

وی درباره اینکه هندبال برای حضور در بازی‌های آسیایی نیاز به حمایت دارد، تاکید کرد:

بازی‌های آسیایی یک رویداد مهم است که تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم یک رتبه خوبی به دست بیاوریم و از نام‌ هندبال دفاع کنیم. واقعا فدراسیون نیاز به کمک و حمایت بیشتری از طرف دولت، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و حتی حامیان مالی دارد. اگر حمایتی نباشد هیچ انگیزه‌ای در بین بازیکنان نمی‌ماند تا بتوانند بهتر بدرخشند.

کاپیتان هندبال ایران یادآور شد:

فدراسیون ما باید دیگر چه کاری انجام دهد تا دیده شود؟ باید نگاه جدید و تازه‌ای به این رشته صورت بگیرد و حداقل پاداش مناسبی برای ما تدارک ببینند. به ما ۱۰ سال فرصت بدهند و بهترین امکانات هم برای ما فراهم کنند، اگر نتیجه نگرفتیم در آن صورت بگویند آینده و چشم‌انداز خوبی در انتظار  این رشته نیست. هندبال ره ۱۰۰ ساله را یک شبه طی کرد و اتفاق بزرگی را رقم زدیم. از لحاظ مالی شاید یک‌دهم کره جنوبی، قطر و حتی بحرین امکانات نداشته باشیم اما باز توانستیم در جام جهانی خوش بدرخشیم. سرآخر این می‌شود که با وجود نتایج عالی، کار بیهوده انجام می‌دهید و به ایران بازمی‌گردید.

حیدرپور در پایان درباره ادامه همکاری با وسلیو وویوویچ سرمربی مونته‌نگرویی تیم ملی هندبال به میزان گفت:

وسلین مربی بزرگی است. او در کشورهایی بوده که از همه لحاظ بهترین‌ها برایش فراهم‌ بوده و همین هم شده که توانسته بهترین نتایج را برای آن کشورها رقم بزند. آنها مربیانی حرفه‌ای هستند و هر چیزی از جمله تغذیه و بازی‌های تدارکاتی در طول سال را در حد استاندارد خودش توقع دارند. باید این شرایط در ایران هم برای این مربی فراهم شود. اگر وسلین تمام امکانات و تجهیزات در اختیارش باشد، دوست دارد کنار ما باشد. هر چند همه چیز، باز به نشست بین او و مسئولان فدراسیون مرتبط است.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *