بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

مایلی کهن:حمله به آن جانباز خوب نبود او نظرش را درباره علی گفته

منبع : خبرانلاین
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۷:۰۳

مرتضی رضایی: نه اتو کشیده حرف می زند و نه خیلی رسمی.وقتی می گوید شماها مثل پسرم هستید یعنی اینکه سفره دلش پیش من و امثال من باز باز است.از محمد مایلی کهن می گویم.کسی که هیچ ابایی از حرف زدن ندارد و اتفاقا می گوید:«من رک و راست هستم.از کسی هم نمی ترسم.حرف هایم را می زنم چون عین حقیقت است اما خب برای شما گاهی دردسر می شود،چون خیلی از آنها را نمی توانید بنویسید.»

مایلی کهن راست می گوید.بیش از یک ساعت از مصاحبه که به قول خودش حرف های حقی هم هست خروجی اش می شود عبارت هایی که آنها را در این مصاحبه می خوانید.

*آقای مایلی کهن چه خبر؟ انشاءالله سلامت هستید؛انزلی خوش می گذرد؟

خدا را شکر.خوش که به جوان ها باید بگذرد که البته بعید بدانم در شرایط این روزها به آنها هم خوش بگذرد.در کل ما دیگر پیرمرد شده ایم و رفتنی!

*انشاءالله که سایه شما تا سال های زیاد بالای سر خانواده تان و فوتبال این مملکت باشد.

رودربایستی که نداریم.اگر قرار بود کسی به آن دنیا نرود که همه همدیگر رو می خوردند!

*حاج آقا خیلی با ناامیدی حرف می زنید.

نه؛ناامید نیستم من واقع گرا هستم.بالاخره تیم آن دنیا،توپ جمع کن هم می خواهد دیگر.همه سرطلایی ها و پا طلایی ها که کامل هستند فقط مانده یک توپ جمع کن.

خدا به شما سلامتی بدهد.آقای مایلی کهن قطعا شنیدید که کارلوس کی روش از ایران رفت و دیگر بر نمی گردد.

عجب! حالا که رفت همه شدید مخالف؟ شما بشنو و باور نکن.هنوز هم شک دارم که او از فوتبال ایران رفته باشد.

دیگر همه چیز رسمی شد و او سرمربی قطر شده است.همه رسانه های قطری و پرتغالی هم نوشتند.

آن رسانه ها هم خودی هستند!شاید برای کشور خودمان باشند.راحت بازارگرمی می کنند که خبرنگاران ما هم بنویسند و دوباره روز از نو و روزی از نو.

خود شما این روزها چه کار می کنید؟

والا الان که آمده ام مخابرات ببینم یک خط تلفن به ما می دهند؟من اینجا در انزلی هستم.آن روز یک فیلمی را انتشار دادم از سالنی در دل انزلی با 2500 نفر ظرفیت.چهار سال است که بسته است و در آن را هم باز نمی کنند.

دلیلش چیست؟

بی عقلی من! آقا شما ببینید؛ساختن راحت تر از نگهداری است.بیشتر استادیوم های جهان بالای 100 سال قدمت دارند.ورزشگاه هایی داریم که بالای 120 سال قدمت دارند اما همچنان سرپا هستند.چرا؟ چون خوب بازسازی می شوند.در ایتالیا،آلمان،اسپانیا و خیلی از کشورهای اروپایی از این ورزشگاه ها هستند.اینجا خدا پدر هاشمی طبا را بیامرزد. با طرحی که داده بود تا از هر نخح سیگار 5 ریال به ورزش برسد کلی ورزشگاه ساخت.حالا نمی دانم آن طرح چه شد و به کجا رسید اما در زمان ایشان چند تا ورزشگاه از جمله در قم و کاشان و تبریز و کرمان و رشت ساخته شد.حالا بروید ببینید چه شکلی هستند و چه طور اداره می شوند.

مایلی کهن:حمله به آن جانباز خوب نبود او نظرش را درباره علی گفته

پس دیگر در انزلی ساکن شده اید درست است؟چون گفتید دنبال خط تلفن هم هستید و …

فعلا که هستیم اینجا.الان دارم در انزلی راه می روم همه جا سبز سبز است.در اداره پست و تلگراف و تلفن هستم اما از توی سیمان ها با اجازه شما کلی سبزه زده بیرون!اینجا در همه شهرهای شمالی پر از سبزه است اما از چمن مصنوعی برای ورزشگاه ها استفاده می شود.بچه می رود داخل زمین از آن سمت مثل شاگرد مکانیک ها بیرون می آید.می گوییم اینجا آب هست و پر از سرسبزی چرا چمن نمی کارید که می گویند هوا خوب نیست.آدم خنده اش می گیرد.البته نباید بخندیم باید گریه کنیم.

حالا خط تلفن را گرفتید؟

چون تکنولوژی در کشور ما پیشرفته است و البته چون اینجا من را می شناسند و انصافا به بنده لطف دارند گفتند فعلا خط آزاد ندارند و اگر خالی شد حتما خبر می دهند.مشکل این نیست،مشکل این است که شما الان برو بگو انرژی هسته ای می خواهم سریع به شما تحویل می دهند.گرفتن انرژی هسته ای راحت تر از تلفنی است که به درد کسی هم نمی خورد.من پیرمرد شده ام و سنم بالا رفته و می خواهم مخارجم هم کمتر شود.در هر صورت من اینجا در انزلی هستم و اگر به همه مردم خوش بگذرد به من هم خوش خواهد گذشت.من محمد مایلی کهن،کشورم را دوست دارم و فیلم هم بازی نمی کنم.

راستی چند روز پیش سال روز درگذشت مهرداد میناوند بود.او یکی از شاگردان خوب شما بود.

آخی!خدا رحمت کند.من شاگردی نداشتم.این ها همه فرزندان من بودند.مهرداد حیف شد.علی انصاریان هم همین طور.این ها عزیزانی بودند که جانشان را در دوران کرونا دادند.اتفاقی سخت و ناگوار به خصوص برای خانواده و دوستان شان.روحشان شاد و یادشان گرامی.

تقریبا ماه گذشته بود که یک اظهار نظر درباره علی دایی حسابی سروصدای زیادی به راه انداخت.آن اظهار نظر را دیدید؟

بله.

نظر شما چیست؟

من هم آن اظهار نظر را دیدم و هم همه حاشیه هایی که به وجود آمد را خواندم.از آن طرف شنیدم که ایشان هم جانباز هستند و کم برای این مردم و مملکت زحمت نکشیده اند.چه اشکالی دارد یکی هم عقیده اش را این طور بیان کند.درست است که آن اظهار نظر خوب نبود اما خیلی از جاها هم هست که خود ما یک سری حرف ها می زنیم یا یک سری مطالب علیه دیگران می نویسم و خیال می کنیم خوب است اما خوب نیست.به نظر من زیاد تاختن هم درست نیست آن بنده خدا نظرش را گفته است.مگر این همه راجع به ما حرف نمی زنند.مطمئن باشید می زنند و خواهند زد.من دیدم در خیلی از جاها چشم آن بنده خدا را در آورده اند.در هر صورت هیچ کدام از این اتفاق ها درست نبود.

آقای مایلی کهن بازی پرسپولیس و فولاد را دیدید؟

من همیشه گفته ام فوتبال را دوست ندارم بلکه عاشق فوتبال هستم مخصوصا فوتبال دنیا و به خصوص اروپا.اما برای بازی پرسپولیس و فولاد خیلی متاسف شدم.در دنیا دارد این همه فوتبال برگزار می شود به چه زیبایی،اما در فوتبال ما چه کارها که نمی کنیم تا بتوانیم یک برد به دست بیاوریم.من اصلا نمی خواهم جانبداری کنم بارها هم گفته ام که بعد از آقای پروین بیشترین حضور مستمر در پرسپولیس را با 14 سال بازی دارم.شما همین الان به صادق ورمزیار زنگ بزنید شاید یادش باشد.در یک دربی که اتفاقا آخرین روزهای فوتبال من بود دیدم که زیاد دارد نسبت به داور شلوغ بازی در می آورد.به او گفتم که اگر می خواهی فوتبالت را ادامه بدهی از این کارها نکن.

این حرف های شما حمایت از پرسپولیس است؟

متاسفانه من هر چیزی که بگویم به یک طرف بر می خورد.البته من ناراحت نیستم،بر بخورد.من نمی خواهم چیزی بگویم که کسی خوشش بیاید.همه ماها ایراد داریم اما در آن بازی رفتارهایی شد که زیبنده نبود.یا بعد از بازی و آن پست های اینستاگرامی.بیچاره حیوان های خدا که همیشه مظلوم واقع می شوند.من خودم در اهواز و فولاد بوده ام.انسان هایی شریف،مردمی نجیب و با محبت و البته زود رنج.خب من فکر می کنم در آن قضیه آقای نکونام و دستیارانش خوب عمل نکردند.

مایلی کهن:حمله به آن جانباز خوب نبود او نظرش را درباره علی گفته

البته یحیی گل محمدی هم از واژه خوبی استفاده نکرد.

کار یحیی هم خوب نبود.این را هم در نظر بگیرید که الان من و شما داریم در شرایط عادی حرف می زنیم.بله یحیی هم اشتباه کرد که آن واژه را به کار برد.این را هم قبول کنیم که روی آقای نکونام و دستیارانش فشار زیادی بود.فولاد این فصل هزینه های زیادی کرده است.شاید من این حرف ها را بزنم دوباره شلوغ کاری شود و به من حمله کنند اما مهم نیست.حرف من یک چیز است.فوتبال با همه این مشکلاتی که در کشور وجود دارد و با وجود همه این غم و غصه ها گاهی می تواند به اندازه سر سوزنی از این غم ها بکاهد.باید احترام همدیگر را داشته باشیم و رفتارهایی نکنیم که بعدا پشیمان شویم.

درباره پرسپولیس حرف بزنیم.این تیم دوباره یک مهاجم خارجی را جذب کرد.هنوز چند هفته بیشتر نیست که لوکادیا پرسپولیس را ول کرد رفت و …

لوکادیا یک حقه باز بود.بعد از جدایی این حقه باز شما ببینید نتایج پرسپولیس چطور شد؟نوع بازی این تیم چطور شد؟در همین بازی با فولاد.تیم خوب بازی کرد اما بازیکن فولاد یک گل استثنایی زد.گلی که نه برای فوتبال ما که برای فوتبال جهان استثنایی بود.از طرف من اعتقاد دارم در این بازی پرسپولیس 10 نفره بازی کرد.

یعنی کدام بازیکن در زمین بازی نمی کرد؟

آخر دیاباته بازیکن است؟ممکن است بازیکن بوده باشد اما الان می تواند راه برود؟

راه که می رود!

نه راه هم نمی رود! او در استقلال خوب بود.انسان با شخصیتی هم هست اما از وقتی به قطر رفت چند تا بازی کرد؟مدام مصدوم بود.بعد آوردیم در پرسپولیس و گذاشتیمش مهاجم نوک.چرا از عبدی استفاده نمی کنیم؟عبدی خصوصیات خاص خودش را دارد.یک جایی هم ممکن است شیطان باشد اما مگر سال قبل گل نزد؟مگر خوب نبود؟خب چرا از او استفاده نمی کنیم؟آقا یحیی! اگر نمی خواهید از او استفاده کنید خب اجازه بدهید به تیم دیگری برود.این یک معامله دو سر برد است.شما لوکادیا با آن هیکل را می آورید.اول می گفت ایران بهشت است و همه چیز خوب بود وقتی رفت اینجا شد جهنم؟من در خیلی از جاها به مسئولان کشورم معترض هستم اما تو چه می گویی بابا! آمدی 5- 6 گل زدی که دو – سه تای آن پنالتی بود.از این پنالتی ها من هم حداقل یکی از آنها را گل می کردم.فیل که هوا نکرده ای.به نظرم از وقتی لوکادیا رفته پرسپولیس بهتر شده و چرخش خوبی هم در زمین داشته است.

آقای مایلی کهن.عربستان رونالدو را جذب کرد و خیلی ها می گویند که این بیشتر نمایشی است برای اینکه کشور خودشان را به جهان معرفی کنند.

در بین این همه غم و غصه رنالدو را کجا دلم بگذارم؟الان عربستان احمق است؟!پول ندارد یا چی؟شما فکر می کنیداز کنار رونالدو هزینه ای که کرده اند را در نمی آورند؟آنها مثل ما نیستند که لوکادیا را بیاوریم.اگر رونالدو را با 250 میلیون یورو می آورند یقین بدانید که بیشتر از یک میلیارد یورو سود می برند.ما هم گفتم لوکادیا را می آوریم و وقتی می رود همه می گوییم چطور رفته.این پول ها برای عربستانی ها پول خرد است آن وقت یک زلزله پفکی می آید و هموطنان من را داغدار می کند.باور کنید آن زلزله نبود و پفکی بود اما چرا خسارت زد؟چون از بس خانه های ما مقاوم است در برج های چند طبقه زندگی می کنیم که این اتفاق ها می افتد!آیا من واقعیت می گویم یا دروغ؟اما چه کسی توجه می کند؟

دسته بندی ها : خبرانلاین

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *