بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

انصراف دردسرساز آزادکار آذربایجانی مقابل زارع؛ مصدومیت یا سیاست؟ + عکس

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۶:۲۹

یکی از اتفاقات عجیب در مسابقات کشتی تورنمنت رنکینگ کرواسی، غیبت آزادکار گرجی‌الاصل آذربایجان در فینال وزن آخر بود.

به گزارش طرفداری، قرار بود شب گذشته (پنج‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱) در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع به مصاف گئورگی مشویلدیشویلی برود اما آزادکار ۳۱ ساله روی تشک حاضر نشد.

این اتفاق سبب شد شایعات زیادی پیرامون مشویلدیشویلی شکل بگیرد؛ تا جایی که غیبت او را به تیره و تار شدن روابط ایران و جمهوری آذربایجان در روزهای اخیر به دلیل حمله به سفارت باکو در تهران، مرتبط دانستند.

البته انتشار عکس‌هایی از مشویلدیشویلی نشان از مصدومیت شدید چشم او دارد. هرچند این آسیب‌دیدگی به دلیل برخورد انشگتان حریف در کشتی، طبیعی بوده ولی تورم چشم این آزادکار قابل توجه است.

از سوی دیگر او با چهره‌ای خندان کنار زارع ایستاده که حکایت از رابطه خوب دو کشتی‌گیر دارد ولی شاید فشارهای بیرونی باعث شده او با وجود امکان حضوری روی تشک، به دلایل سیاسی از شرکت در فینال انصراف بدهد؛ به ویژه آنکه الهام علی‌اف رییس جمهور آذربایجان واکنش تندی به حادثه سفارت نشان داده و حتی درخواست ایران برای مشارکت در پیگیری و شناسایی عوامل حادثه را بی‌پاسخ گذاشته است.

هرچه هست، به نظر می‌رسد آذربایجانی‌ها دقیقا از همان تاکتیکی استفاده کرده‌اند که فدراسیون کشتی ایران سال‌ها است برای امتناع از رویارویی با کشتی‌گیران اسراییلی استفاده می‌کند اما اخیرا با حساسیت اتحادیه جهانی کشتی و دیگر نهادهای بین‌المللی از جمله کمیته بین‌المللی المپیک، کارکرد خود را از دست داده است.

فعلا مشویلدیشویلی تنها حریف آذربایجانی کشتی‌گیران ایرانی بوده تا مشخص شود تصمیمی سیاسی و جمعی اتخاذ شده یا صرفا مصدومیت باعث شده زارع بدون مبارزه به مدال طلا برسد.

با این اوصاف باید منتظر واکنش اتحادیه کشتی جهانی در قبال انصراف مشکوک کشتی‌گیر سنگین‌وزن آذربایجان بود.

دسته بندی ها : طرفداری

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *