بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

رئیس AFC: پذیرش روسیه در فوتبال آسیا رسمی نشده است

منبع : خبرگزاری دانشجو
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۰:۰۷
بدون تصویر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، به نقل از اسپورت اکسپرس روسیه؛ شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) گفت که موضوع انتقال فدراسیون فوتبال روسیه هنوز به طور رسمی بررسی نشده است.

در ماه دسامبر ۲۰۲۲ کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با توجه به تعلیق روسیه از مسابقات بین‌المللی موضوع انتقال این کشور به AFC را مورد بررسی قرار داد. سپس روسیه به همراه یوفا کارگروهی را ایجاد کردند که هدف آن تهیه نقشه راه برای بازگشت تیم‌های روسی به مسابقات بین‌المللی است.

رئیس AFC درباره پذیرش روسیه در فوتبال آسیا و حضور هیئت این کشور در کنگره سالانه این نهاد گفت: اگر در این مورد پیشنهاد رسمی دریافت کنیم، این موضوع دیگری است. ما با فدراسیون فوتبال روسیه و سایر فدراسیون‌های اروپایی روابط خوبی داریم و در همه مسائل با آن‌ها در تماس هستیم. ما در راستای منافع فوتبال پیش می‌رویم، زیرا در تلاش برای حفظ دوری سیاست از فوتبال هستیم.

همچنین شاهزاده عبدالعزیز بن ترکی الفیصل، وزیر ورزش عربستان در سخنانی در کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا در بحرین گفت که هیچ مشکلی با پیوستن روسیه به فوتبال آسیا نمی‌بیند. اگر فیفا و AFC اجازه دهند و به نفع آسیا باشد، فکر نمی‌کنم مشکلی ایجاد شود.

دسته بندی ها : خبرگزاری دانشجو

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *