بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

کیش عضو مجامع فدراسیون‌های ورزشی می‌شود/ فرهادیان: منتظر ابلاغ کتبی وزیر ورزش هستیم

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۳

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در خصوص عضویت هیات‌های ورزشی کیش در مجامع فدراسیون‌های ورزشی با حق رای صحبت کرد.

به گزارش طرفداری، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در نشست هم اندیشی با روسای فدراسیون های ورزشی از عضویت هیات های ورزشی کیش در مجامع فدراسیون‌های ورزشی با حق رای خبر داد. اجرایی شدن این طرح بدان معنا خواهد بود که هیات های مختلف ورزشی کیش در فدراسیون‌های ورزشی مختلف کشور که شمار آن ها به بیش از ۵۰ مورد می رسد دارای حق رای انتخاباتی خواهد بود.

 بر اساس ماده ۱۳ اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، مجمع عمومی عالی ترین رکن تصمیم گیری فدراسیون شناخته می شود و از ترکیب اعضای دارای حق رای با داشتن شرط وثاقت و امانت، عدم سوء شهرت و عدم سابقه کیفری موثر تشکیل می شود. طبق بند ۵ ماده ۱۳ «روسا یا سرپرستان هیات های استانی و در صورت غیبت رییس یک نفر از اعضای هیات رییسه با معرفی رییس یا سرپرست هیات» به عنوان یکی از اعضای دارای حق رای به شمار می رود.

آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در رابطه با عضویت هیأت‌های ورزشی کیش در مجامع فدراسیون‌های ورزشی با حق رای اظهار داشت:

این تصمیم پس از ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی اجرا می‌شود و در صورتی که نیاز باشد نیز اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی با تصویب هیات وزیران تغییر می‌کند. این تصمیم در آیین‌نامه جدید که به صورت شفاهی در جلسه روسای فدراسیون‌های ورزشی توسط وزیر ورزش و جوانان ابلاغ شد، مدنظر قرار گرفته است و منتظر هستیم تا وزیر ورزش و جوانان ابلاغ کتبی آن را نیز انجام دهد.

وی ادامه داد:

پیش نویس آیین‌نامه در خصوص اضافه شدن هیات‌های ورزشی جزیره کیش به مجامع‌ فدراسیون‌های ورزشی تهیه شده و طی روزهای آتی به فدراسیون‌های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان ابلاغ می‌شود؛ در آیین نامه جدید اصلاح صورت گرفته و هیات‌های ورزشی جزیره کیش با حق رای به مجامع فدراسیون‌های ورزشی اضافه می‌شوند.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در پاسخ به اینکه آیا این تصمیم نیازمند اصلاح اساسنامه است یا صرفا آیین‌نامه هیات‌های ورزشی کافی است، ‌به ایسنا گفت:

این اصلاح در آیین نامه مدنظر قرار می‌گیرد چراکه مربوط به استان‌ها است و اگر هم نیاز به تغییر اساسنامه داشته باشد حتما مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد و اگر قرار باشد اساسنامه تغییر کند این اتفاق نیازمند مصوبه شورای وزیران خواهد بود و به طور حتم در این خصوص اقدام می‌شود.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *