بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

واکنش سرمربی تیم ملی تکواندو به انتقادات/ مقانلو: بسحاق در ادبیات خود تجدید نظر کند

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۹

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت به انتقادات از نتایج ضعیف در مسابقات قهرمانی جهان واکنش نشان داد.

به گزارش طرفداری، تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی جهان به رتبه نازل هجدهمی دست یافت و تنها سه مدال برنز کسب کرد، با این حال هم رئیس فدراسیون و هم سرمربی تیم ملی از عملکرد ملی‌پوشان رضایت دارند.

البته انتقادات زیادی به نمایش تکواندوکاران در مکزیک وارد شده؛ به طور مثال علی محمد بسحاق که تا چندی پیش همراه با بیژن مقانلو به تناوب هدایت تیم ملی را بر عهده داشت به شدت از عملکرد کادر فنی انتقاد کرد اما مقانلو معتقد است تیم ملی خوب کار کرده و می‌توان به آینده این تیم امیدوار بود.

بیژن مقانلو در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو در مسابقات جهانی اظهار داشت:

مسابقات این دوره خیلی سنگین بود و خیلی از قهرمانان و نامداران دنیا باختند و خیلی‌ها را نیز بچه‌های ما حذف کردند. جا دارد از کادرفنی، بچه‌ها و نوجوانانی که به ما اضافه شدند تشکر کنم؛ چرا که در حد نام ایران ظاهر شدند، اما خیلی از مواقع زومان نرسید و کاری نتوانستیم بکنیم. مطمئن باشید آینده ایران با وجود این قهرمانان خیلی درخشان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توقعات او برآورده شده، گفت:

عملکرد بچه‌ها خیلی خوب بود، اما دیدید چه اتفاقاتی افتاد و دیگر در این مورد زورم نمی‌رسید. مشکلات داوری مشهود بود و بسیاری از کشورها معترض بودند و حتی جلسه‌ای  با حضور مربیان برگزار شد. حساسیت کلاه‌ها را خیلی بالا بردند و باید برای ضربه کلاه کارت می‌کشیدیم و داور می‌توانست با علم به برخورد ضربه، کارت را بسوزاند. در این مسابقات باید رنگ و تعداد مدال‌های ما متفاوت می‌شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو تصریح کرد:

بازی رضا کلهر، ابوالفضل عباسی و سجاد مردانی واقعاً متفاوت بود و مشکلات داوری وجود داشت. تمام بچه‌های ما واقعاً خوش درخشیدند. تیم استخوان داری داریم و ما یک تیم دیگر نیز داخل ایران داریم. همانطور که می‌دانید انتخابی ما کاملاً عادلانه بود و هر کسی به پیروزی رسید اعزام شد. شرایطی را فراهم کردیم نوجوانان ما که سالیان سال از آنها استفاده نمی‌شد را  اعزام کنیم و جواب اعتماد خود را با هنرنمایی نوجوانان گرفتیم.

مقانلو در خصوص انتقاد کارشناسان مبنی بر تنها بودن او از لحاظ کمک فکری و ضعف کوچینگ در دیدار ابوالفضل عباسی  با مهدی خدابخشی به تسنیم گفت:

واقعاً داور دیدار عباسی با خدابخشی را خراب کرد. در خصوص راند نخست صحبت نمی‌کنم؛ چرا که طبق گفته عباسی تا در شرایط مسابقه قرار گرفت این راند را از دست داد.در راند دوم یک سه امتیاز بازیکن ما را پاک کردند و دو اخطار بی‌جهت دادند.

وی ادامه داد:

باید به مهدی خدابخشی تبریک بگویم و به عنوان یک ایرانی افتخار کردم که به عنوان بهترین بازیکن دنیا انتخاب شد. دستاورد خدابخشی برای ما افتخار است، اما اعتقاد دارم راند دوم این دیدار خوب قضاوت نشد. عباسی بازیکن شایسته‌ای است و رنکینگ یک دنیا را راحت شکست داد و جواب قابل اعتمادی داد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص نیاز به حضور همکاران جدید افزود:

نمی‌گویم نیاز ندارم، اما باید آرام آرام مربیان جوان کنار ما پخته شوند. مسعود حجی‌زواره و نعیما خواجوی خیلی زحمت کشیدند. خیلی از بازیکنان دیگر از لحاظ بدنی دچار مشکل می‌شدند، اما بازیکنان تیم ما تا ثانیه آخر پا می‌زدند. کسی خبر نداشت، اما شرایط تشک‌ها طوری بود که تاول‌های دور پای حسین لطفی ترکیده بود، اما این بچه هر بازی از بازی گذشته بهتر عمل کرد.

مقانلو درباره انتقادات کارشناسان به ضعف بدنی تیم ملی و اینکه بدنسازی خواجوی را بدنسازی کاراته عنوان می‌کنند، گفت:

اصلاً این موضوع را قبول ندارم و بدنسازی ما خیلی خوب بود. به کار  خواجوی اعتقاد دارم و خیلی از بازیکنان دنیا در مقابل بچه‌ها ما از لحاظ بدنی دچار مشکل شدند، اما بچه‌های ما تا ثانیه‌های آخر پا زدند. امیدوارم مغرضانه قضاوت نکنیم و واقعاً اعتقاد دارم که خواجوی ترکاند و از او راضی هستم.

وی در خصوص کسب دومین مدال جهانی سجاد مردانی بعد از 9 سال عنوان کرد:

سجاد روز به روز بهتر می‌شود و به خودباوری می‌رسد، اما واقعاً باید به جوانان خود افتخار کنیم. هیچ کدام از جوانان ما در این مسابقات پا پس نکشیدند. حتی مردانی باتجربه نیز دوباره در حال بازگشت به روزهای خوب خود است.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره اینکه قرارداد او با تیم ملی تمدید خواهد شد یا نه، گفت:

سال 2023 با توجه به شایسته سالاری که انجام دادیم برای تکواندو متفاوت خواهد بود. شایسته سالاری و بستر را مهیا کردم تا به جوانانی که سالیان سال اعتماد نشده بود دوباره اعتماد شود و به خودباوری برسند. ما 7 قهرمان نوجوانان جهان و 2 طلای المپیک نوجوانان داشتیم، اما در حال حاضر کجا هستند. این در حالی است که بازیکنان ما روز به روز خود را پیدا می‌کنند.

مقانلو در پاسخ به این سوال که درباره  ادامه همکاری با تیم ملی صحبت داشته است، گفت:

صحبت‌های خود را کردم و باید ببینیم  چه اتفاقی خواهد افتاد. تا المپیک پاریس یک سال بیشتر زمان نمانده است و باید از زمان خود بهترین استفاده را ببریم.

وی در خصوص انتقادات علی محمد بسحاق از عملکرد کادر فنی تیم ملی تصریح کرد:

صحبتی در مورد بسحاق ندارم؛ چرا که یک مربی حرفه‌ای در ابتدا باید ادبیات خود را درست کند. بسحاق بار اولش نیست که با این ادبیات صحبت می‌کند و باید در ادبیات خود تجدید نظر کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اعتراض هادی ساعی به عملکرد داوران تاکید کرد:

آنقدر این رقابت‌ها ناعادلانه بود که ساعی کنترل خود را از دست داد. خیلی از مربیان به خاطر اعتراض به داوری محروم شدند. البته فدراسیون جهانی قول داده است که مسابقات آینده عادلانه‌تر برگزار شود و حتی در خصوص هوگوهای daedo تجدید نظر کردند و قرار شد در جهانی آذربایجان از هوگوهای KPNP استفاده شود. همه تیم‌ها عملکرد تیم ایران را تحسین کردند و همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد.

مقانلو در خصوص حضور در فینال گرندپری در عربستان گفت:

ما سجاد مردانی را برای این مسابقات داریم و پیگیر هستیم. در این مسیر سجاد را از دست ندهیم تا جوانانی که سال آینده به ما ملحق می‌شوند را در کورس داشته باشیم تا در فینال گرندپری جز 16 نفر باشیم.

دسته بندی ها : طرفداری


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *