بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هلند چگونه می‌توانست گل دوم را از انگلیس دریافت نکند؟

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳ | ۱۳:۱۷

طرفداری | انگلیس در آخرین دقایق بازی با هلند با ضربه اولی واتکینز به گل رسید. این گل، پیروزی انگلیس برابر هلند را تضمین کرد و تیم گرت ساوتگیت را به فینال یورو 2024 فرستاد. با این حال نحوه به ثمر رسیدن این گل، به گونه‌ای بود که خیلی‌ها باور دارند می‌شد از ورود آن به دروازه، جلوگیری کرد. 

یکی از کارشناس‌هایی که گل دوم انگلیس مقابل هلند را اجتناب‌پذیر توصیف کرده، جورجو کیه لینی است. مدافع سابق تیم ملی ایتالیا که به عنوان کارشناس اسکای، مسابقات یورو 2024 را تحلیل می کند، در مورد عملکرد ضعیف استفان دی فرای سر صحنه گل واتکینز گفت:

حرکت واتکینز درست و منطقی بود. اما او داشت به سمت پرچم کرنر حرکت می‌کرد و خطرساز نبود. تنها کاری که یک مدافع نباید در این صحنه انجام دهد، تلاش برای زدن توپ مهاجم است. مدافع باید فضای منتهی به تیرک دورتر را پوشش دهد و به دروازه‌بان اجازه دهد یک مهار آسان داشته باشد. بازیکنی که در حال دفاع کردن است، نباید در چنین مواقعی برای گرفتن توپ اقدام کند چون اگر توپ از بین پاهایش عبور کند، کار تمام است.

کیه لینی ادامه داد: 

این گل اجتناب‌پذیر بود و برای استفان (دی فرای) متاسفم چون مدافع بسیار خوبی است و در این تورنمنت هم عالی کار کرده بود. با این حال تفاوت میان پیروزی و شکست، جام بردن و جام نبردن و اشک و خنده همین جزئیات کوچک هستند. 

صحنه‌ای که کیه لینی در مورد آن صحبت کرد.

 

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *