بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

استیو کلارک: داور آرژانتینی پنالتی 100 درصد اسکاتلند را نگرفت؛ هدف از VAR چیست؟

منبع : طرفداری
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۳:۰۵

طرفداری | سرمربی اسکاتلند از داور آرژانتینی و VAR برای اینکه به سود تیمش در بازی مقابل مجارستان پنالتی اعلام نشده حسابی شاکی است.

استیو کلارک، سرمربی تیم ملی اسکاتلند، پس از شکست در مرحله گروهی یورو 2024 مقابل مجارستان، به شدت به عدم اعلام پنالتی برای تیمش معترض بود و در عین حال انتخاب داور آرژانتینی برای قضاوت این بازی در یک رقابت اروپایی را زیر سوال برد. اسکاتلند در حالی که برای صعود از مرحله گروهی به پیروزی نیاز داشت، در دقیقه 100 بازی در اشتوتگارت گل پیروزی را دریافت کرد.

در اوایل نیمه دوم، استوارت آرمسترانگ، مهاجم اسکاتلند، توسط ویلی اوربان، مدافع مجارستان در محوطه جریمه سرنگون شد. تصاویر بازبینی نشان داد که برخوردی واضح روی پای آرمسترانگ رخ داده، اما فاکوندو تیو، داور بازی، اعتراضات را نادیده گرفت. تصمیمِ تیو توسط تیم کمک‌داور ویدیویی (VAR) که همگی اروپایی بودند، تأیید شد. استیو کلارک با اعتراض به نحوه قضاوت داور آرژانتینی گفت:

این 100 درصد پنالتی بود. یکی بیاید بهم من توضیح بدهد که چرا این پنالتی نیست. 100 درصد پنالتی بود. این مسابقه از آن دست بازی‌های تک‌گل بود. اگر پنالتی می‌گرفتیم، شب دیگری رقم می‌خورد. حرف‌های دیگری هم برای گفتن دارم، اما نمی‌خواهم آنها را به زبان بیاورم.

این یک رقابت اروپایی است. شاید بهتر بود از یک داور اروپایی استفاده می‌شد. اما ما یک VAR اروپایی داشتیم. شاید داور در زمین بازی به طور واضح برخورد را ندیده باشد، پس هدف از VAR چیست اگر قرار نیست در چنین مواردی دخالت کند؟ این پنالتی بود.

سرمربی اسکاتلند در ادامه افزود:

شما می‌توانستید بعد از نیم ساعت از مسابقه متوجه شوید که نتیجه این بازی با یک گل تعیین می‌شود. این یک پنالتی بود. چرا اعلام نشد؟ من به دنبال پاسخ هستم. باید بدانم چرا این پنالتی اعلام نشد. حرف‌هایی برای گفتن دارم، اما به پولم هم اهمیت می‌دهم. (منظور جریمه احتمالی از سوی یوفا برای اعتراض بیشتر است)

استیو کلارک اذعان کرد که تیمش در دقایق پایانی بازی به دنبال گل پیروزی به طور شتابزده موقعیت‌های خودش را از دست داد و استرس روی روند کاری بازیکنانش تاثیر گذاشت. او دراین‌باره گفت:

ما چند موقعیت خلق کردیم. یکی از عواقب تحت فشار بودن برای پیروزی این است که شاید فرصت‌ها را از دست بدهید و توپ به کام شما تبدیل به گل نشود. گاهی اوقات شما به کمک خدای فوتبال نیاز دارید و امشب خدای فوتبال با ما نبود.

این یک بازی بی‌رحم است. این را می‌فهمم و درک می‌کنم. شما باید رنج ببرید. ما به همراه هوادارانمان در اسکاتلند رنج می‌بریم. همه ما با هم رنج می‌بریم. پس از آن باید زخم‌هایمان را التیام ببخشیم، خودمان را بازسازی کنیم و دوباره تلاش کنیم. نمی‌تواند 26 سال طول بکشد تا دوباره به یک تورنمنت بزرگ خارج از کشور صعود کنیم.

دسته بندی ها : طرفداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *