بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

محبی:آرامش یزدانی و قاسم‌پور را نگیریم؛ما به آنها نیاز داریم

منبع : خبرگزاری تسنیم
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ | ۷:۲۹
بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

محمدحسن محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره احتمال رقابت حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور با هم برای رسیدن به دوبنده 86 کیلوگرم تیم ملی در المپیک پاریس اظهار داشت: سنگین وزن و 86 کیلوگرم دو وزنی هستند که ما شانس کسب مدال المپیک در آنها را داریم. من فکر می‌کنم بهتر باشد بگذاریم این بچه‌ها با آرامش کارشان را دنبال کنند. این دو آدم‌های بزرگی هستند. هر کسی یک بار به مسابقات جهانی رفته و قهرمان جهان شده باشد، کار سخت و بزرگی انجام داده است که هر دوی آنها تجربه این کار را دارند.

وی تأکید کرد: جدا از اینکه حق مربی است که دیدگاه خودش را داشته باشد، اما روی هم رفته اینها را اذیت نکنیم. المپیک میدان سختی است و ما معمولاً نتایجی را که مدنظرمان بوده در این رقابت‌ها نگرفتیم. حسن یزدانی با 9 مدال جهانی سرمایه کشتی ماست، کامران قاسم‌پور هم دو سال متوالی قهرمان جهان شده است. من فکر می‌کنم حسن یزدانی بعد از جراحی نیز قابلیت رسیدن به فینال المپیک را دارد. قاسم‌پور هم کشتی‌گیری است که خیلی خوب امتیاز می‌گیرد، ولی باز همه چیز به این بستگی دارد که نظر فدراسیون و کادر فنی تیم ملی در مورد وزن 86 کیلوگرم چیست. من در یکی از مسابقات پایم آسیب دید، به همین خاطر جراحی کردم و پای مصدومم 60، 70 بخیه خورد، اما بعد از آن بازگشتم، حسن یزدانی هم می‌تواند برگردد. مسئله اصلی این است که او به تشک برگردد، تمرین کند، به مسابقه برود و در المپیک می‌تواند همان حسن یزدانی سابق باشد.

قهرمان پیشین کشتی ایران در مورد شباهت وضعیت فعلی وزن 86 کیلوگرم به دوره‌ای که علیرضا دبیر بعد از جراحی کتف می‌خواست در المپیک 2004 آتن کشتی بگیرد، خاطرنشان کرد: من آن روزها را یادم هست، اصغر بذری آن زمان از دبیر بهتر و آماده‌تر بود، الان اما بعید می‌دانم حسن یزدانی نخواهد با کامران قاسم‌پور انتخابی بدهد. از نظر من وضعیت آن زمان دبیر با الانِ حسن یزدانی فرق می‌کند و در این هم شکی نیست که هر دو مدعی این وزن (یزدانی و قاسم‌پور) هر دو خیلی خوب هستند. کشتی‌گیری که سال 2023 در فینال جهانی بوده و 9 مدال در کارنامه دارد، خیلی قابل احترام است.

این پیشکسوت کرمانشاهی کشتی در خاتمه به تسنیم گفت: ابتدا به حسن یزدانی فرصت تمرین و آماده شدن بدهند و بعد یک تورنمنت برود، هیچ منعی ندارد که مسابقه انتخابی تعیین‌کننده ملی‌پوش این وزن باشد. فقط من دلم می‌خواهد هر دو کشتی‌گیر آرامش داشته باشند و خودشان کار را پیش ببرند، این آدم‌ها قابل احترام هستند. حسن یزدانی خیلی موجه و خوب عمل می‌کند، حتی زمانی که به تیلور می‌بازد، برخوردش کاملاً اخلاقی است. مملکت ما به چنین آدم‌هایی نیاز دارد.

انتهای پیام/ 

دسته بندی ها : خبرگزاری تسنیم
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *