بالا
ورود به حساب کاربری
ثبت نام کنید
ارسال این مطلب برای دوستان

هر دم از این باغ بری می رسد ؛ نقدی بر رفتار ” داور کشی ” مربیان لیگ برتر…

نقد و بررسی اعتراضات عجیب مازیار زارع سرمربی باشگاه ملوان در دیدار مقابل پرسپولیس و دیگر سرمربیان در لیگ برتر

نویسنده : ParsFootball NewsAgency
تعداد نظرات کاربران : 0 نظر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۰

در وقت‌های تلف شده دیدار ملوان و پرسپولیس، مازیار زارع به شدت به تصمیمات داور بازی اعتراض کرد و اعتقاد داشت زمانی که او با بازیکنان خودش حرف می‌زند داور با نشان دادن کارت زرد دخالت می‌کند. علی صفایی داور بازی نیز به دلیل اعتراض‌های سرمربی ملوان به او کارت زرد نشان داد که این آغازی برای شروع جنجال در دقایق پایانی بازی بود.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

در دو هفته آخر پیش از تعطیلی رقایت های لیگ برتر و به مصداق «هر دم از این باغ بری می رسد» ، چشم اهالی فوتبال به بهانه جدیدی برای اعتراض به آراء داوران روشن شده است.

در بازی هفته گذشته ملوان و پرسپولیس، اعتراض شدید صادق بارانی از روی نیمکت با اخطار داور همراه شد. همان اتفاقی که به منزله جرقه در انبار باروت عمل کرده و به بهانه ای برای رفتار و ادبیات عجیب و غریب و خارج از قاعده مازیار زارع تبدیل شده و مصاف به غایت آرام «سن سیروس» را برای دقایقی به تشنج کشید.

بعدتر مشخص شد که اعتراض بارانی متوجه بازیکن خودی بوده و عصبانیت و خشونت بی مهار مازیار به همین دلیل بوده است. ظاهرا در هفته یازدهم و در مصاف استقلال و هوادار نیز مشابه همین اتفاق تکرار شده است. محبیِ استقلال از روی نیمکت و با صدای بلند به یار خودی(میرزایی) اعتراض کرده و با کارت زرد داور مواجه می شود. مساله ای که به بهانه ای جدید برای زیر سوال بردن عدالت داور مسابقه توسط بازیکنان و کادر فنی کلوپ آبی پایتخت تبدیل شده است.


البته که گاهی داوران بیش از حد حساسیت نشان داده و به سرعت به دادن اخطار مبادرت می کنند و از این حیث انتقادهایی به بعضی از آنها وارد است. با این همه دو نکته مهم نباید مغفول باقی بماند.

نخست اینکه طبق قوانین داوری، اعمال جریمه بی احترامی و هتک حرمت، موقوف به داور، عوامل اجرایی یا تیم رقیب نیست و استفاده از رفتار و ادبیات خلاف قانون در قبال اعضای تیم خودی نیز مشمول جریمه است.

در ثانی به فرض که اساسا اعتراض به اعضای تیم خودی جریمه ای ندارد؛ در این صورت مگر نیمکت تیم اصطلاحا «بازار شام» است که هر که هرچه دلش خواست انجام بدهد یا به زبان آورد؟

این وسط نقش مدیر، سرمربی و سایر اعضای کادر فنی چیست؟ اصلا مازیار زارع جوان و بی تجربه است و ملوانان به سبب سالیان حضور در لیگ یک از رفتار حرفه ای فاصله گرفته اند؛ استقلال دو ستاره و ساپینتوی از فرنگ آمده چرا چنین نیمکت پر هرج و مرجی دارند؟ سخن آخر اینکه، در یک فضای معقول و حرفه ای، این دو کارت زرد باید با حمایت قاطع مدیران و سرمربیان دو تیم همراه می شد. اما اینجا ایران است. لیگ برتر خلیج فارس. هرچه فریاد دارید بر سر داور بکشید. تا اطلاع ثانوی همه چیز تقصیر این بخت برگشته های سوت به دست است .

اختصاصی پارس فوتبال – فرزاد بیگی


سفرمارکت بلیط هواپیما

خرید بلیط اتوبوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *